Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyibe kerül a down- szűrés...

Mennyibe kerül a down- szűrés és hányadig terhességi hétben végzik? 10 hkm

Figyelt kérdés
2011. okt. 27. 17:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A down szűrés a 12. heti kötelező uh alkalmával történik. Tarkóredő vizsgálatnak is hívják. Van egy határérték, amibe bele kell esnie a mért adatnak (tarkónál), illetve azt nézik, hogy elkezdett-e kifejlődni az orrcsontja a babának, mert a down szindróma egyik jellegzetessége ennek elmaradása. Ez a vizsgálat ingyenes.
2011. okt. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Viszont,ha a kombináltra gondolsz, ami az uh-ot kiegészíti egy vérvétellel, az már fizetős. Ez kórházanként változó, de kb. 7000-10000 forint között szokott mozogni!
2011. okt. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! Én is úgy tudtam, hogy ingyenes, de hétfőn voltam a védőnőnél, ő azt mondta, hogy már nem az... Csak saccra mondott egy összeget, azt mondta 16.000 körül van... :/ Mondjuk mindenképpen megcsináltatnám, ha fizetős, ha nem, mert azt mondta nem is kötelező. Az kemény, ha a védőnő sem tudja nem?
2011. okt. 27. 17:14
 4/8 anonim ***** válasza:
A kombinált teszt ingyenes, az integrált tesztért kell fizetni.
2011. okt. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én 3 hete voltam, és ingyenes volt, igaz ráírták a papírra, hogy mennyibe került volna, de szerintem ezt rá kell írni.
2011. okt. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem, a kombinált sem ingyenes mindenhol!
2011. okt. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2011. okt. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én Szigetvárra járok dokihoz. Sajnos a válaszok alapján kórháza válogatja az árakat, meg, hogy kell-e fizetni, avagy sem. Mit gondoltok, ha az első (nyaki redős) vizsgálat megvan, érdemes csináltatni az integráltat? Már erről is több mindent olvastam. Szóse róla, nem akarok spórolni, de mennyire van értelme? Tudjátok ez az első terhességem, 25 éves vagyok, nem igazán tudom még, mi az ami feltétlenül kell és mi az, ami nem igazán...
2011. okt. 27. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!