Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mire megszületik a baba, mik...

Mire megszületik a baba, mik azok a dolgok, amit a gyógyszertárból kell beszerezni? És mennyibe kerülnek kb?

Figyelt kérdés
2010. nov. 11. 16:54
 1/7 Tóth Bernadett2 ***** válasza:

Szia! neten van sok ilyen lista, babakelengye.

[link]

2010. nov. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekünk úgy volt, hogy miután hazamentünk a kórházból, másnap eljött a doki, megvizsgálgatta aa picit, és felírta, amire szükség lesz. Ebben volt fürdető kenőcs, alkohol a köldökre, d vitamin, k vitamin, és egy Germicid-C kúp, hogy legyen itthon ha majd kellene. Asszem 3000 körül fizetett a férjem a patikában.
2010. nov. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Fogsz kapni a védőnőtől egy receptcsomagot, abban minden benne van, amire szükséged van az elején: alkohol és hintőpor a köldökcsonkhoz, popsikenőcs, fürdetőkrém, lázcsillapítókúp, k-vitamin, Vigantol csepp... asszem kb. ennyi, bár lehet, hogy valamit kihagytam, az én kisfiam már lassan két éves lesz. Nem egy nagy összeg szerintem max. 2-3 ezer Ft.
2010. nov. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

pár ezer ft

-k-vitamin

-d-vitamin

-alkohol

-fürdetőkrém

-popsikrém

-hintőpor

-olaj

2010. nov. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem mikor a lányom megszületett a felhívott a védőnő és a férjemnek adott egy receptcsomagot,amit a gyerekorvossal íratott fel.Ne aggódj minden meglesz addigra.kb 3000ft-ba került minden.
2010. nov. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nekünk a gyerekorvos nem ír fel semmit, csak majd ha pár nap után eljön, addig recept nélkül kell megvennünk ami kell.
2010. nov. 11. 17:50
 7/7 anonim ***** válasza:

- fürdetőkrém (gyógyszertári)

- popsikrém (gyógyszertári)

- babaolaj (gyógyszertári)

- babahintőpor (gyógyszertári) köldökápoláshoz

- steril vatta köldökápoláshoz

- 70%-os alkohol (doki) köldökápoláshoz

- Konakion (K-vitamin, doki írja fel, csak anyatejes babának kell)

- Vigantol olaj (D-vitamin, doki írja fel)

- lázcsillapító kúp (doki)

- kamillatea

- vízhőmérő

- lázmérő

- orrszívó porszívó

- körömvágó olló (lekerekített végű)

- egy csomag újszülött méretű eldobható pelenka

- fültisztító pálcika a fülkagyló külső részének tisztításához (van kifejezetten babáknak való)

- popsitörlő kendő (vastag anyagú)

- oltás utánra ramofix és árnika krém (borogatáshoz)

2010. nov. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!