Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hisztek abban a babonában,...

Hisztek abban a babonában, hogy ha még a baba születése előtt megveszi az ember a kelengyét neki, akkor az balszerencsét jelenthet?

Figyelt kérdés
2010. nov. 13. 19:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszek.

Igaz, mi a cuccok 98%-át örököltük, így nem volt mit venni.


Viszont első lányom még meg sem fogant, amikor vettünk neki egy kis kombidresszt, mert nem tudtunk ellenállni. :o)

2010. nov. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem arra vonatkozik, hogy veszel egy ruhát, hanem kifestetsz, berendezed és mindent beszerzel, mielőtt teherbe esnél.

Szerintem ez annyira jön be, mint aki előre iszik a medve bőrére. Aki már járt így az hisz benne, aki meg nem járt még így az nem hisz.

2010. nov. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!!!

Kifejezetten nem hiszek ilyesmiben! persze, addig míg a vetélés esélye jobban fennáll (első 3 hó) addig nem vásárolgatnék sok dolgot. De lehet nem bírnám ki, h ne vegyek meg egy két édes babaruhát. :)

2010. nov. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
nem hiszek, és mi mindent megvettünk, és a babaszobát is teljesen megcsináltuk, mire megékezett, mert úgy gondoltam, hogy egy újszülöttel baromira nem akarok majd szobabútor, meg ruhák, meg ezer minden után futkosni, és jól döntöttünk, mindene megvolt mire hazahoztuk a kórházbó
2010. nov. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia első terhességemnél én is babonás voltam, csak a 30,hét után akartam bármit is venni!

-22héten halva született a kis angyalkám...(és semmit, de semmit nem vettünk, nem kaptunk!)

Most a 2,terhességem, most vagyok 32hetes, és szinte minden megvan, 25-héttől vásárolunk, és minden rendben, jól érzi benn magát a kisfiam!

Szóval nem hiszek benn, és ha lesz másik babám is fogok előre vásárolni.

2010. nov. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Utolsónak: sajnálom ami történt az első babáddal; nekem anyósom küldött két zsák babaruhát, tiszta újakat, illetve alig használtakat, sőt: még plüss játékokat is :)

Szekrényét berendeztük, de mivel egy szobánk van, így velünk fog lakni ( szoval a baba szobát ilyen értelemben "nem kell berendezni" ), babakocsi és kiságy mág várólistás, de ha lesz, nem fogunk rajta görcsölni..

Kösz a válaszokat.

2010. nov. 14. 10:02
 7/14 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Mi minden nagyobb dolgot megvettünk (kiságyat+matracot, multifunkciós babakocsit a hordozó miatt, szekrényeket, stb...), mert ugye ezek nem állnak mind készleten az üzletekben, hogyha megszületett a baba, a párom egyedül 3 nap alatt mindezeket beszerezze, berendezze a szobát és még a takarítás is kész legyen, mire hazaérünk a kórházból a babával. Aki ezt így megoldja, nagyon ügyes és irígylem. A babaruhákkal mi is így voltunk (a szülők aggódása miatt), hogy majd az utolsó pillanatban megvesszük. Na most egy szülés előtt honnan tudod, mikor van az utolsó pillanat. MOndjuk kicsit előbb akart jönni a Picúr. Ennek az lett a következménye, hogy az amúgy is sok otthoni teendő mellett, rohangálhatott a család, hogy mindent beszerezzenek, mire hazaérünk, minden készenlétben kimosva-kivasalva, fertőtlenítve rendelkezésre álljon. (ruhák, fürdetési-etetési kellékek, receptre felírt dolgok kiváltása). Biztos tanultak belőle, mert azt mondták, a 2. babánál ránk bízzák, hogy mit mikor csinálunk, mert ugye én nem voltam, a párom egyedül nem tudott volna mindent megoldani, így a nagyobb rész a szülőkre maradt. Minden jót és üdv.
2010. nov. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én sem hiszek! :) Megvan kiságy (a 13.hét óta), babajárgány (19.héten vettük), csomó kis ruha, sőt még tisztálkodó cuccokat is vettünk, pl. popsitörlő vattát, kendőt is, pelenkázó alátéteket, szivacsot a kádba, kaptunk cumisüveget is... :) 22 heteske
2010. nov. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

megint az utolsó vagyok! Ma vettünk babahordozót, és a pelenkázóra is szivacsot. Meg kádat is! :)

Szerintem nyugodtan vásárolj, rosszabb lesz majd a végén 15 kiló plusz súllyal!!!

2010. nov. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
22 hetesen még nem vettünk semmit. Most kezdtünk el babakocsit nézegetni. Kiságyat örökölni fogunk, meg egy rakás kisruhát is. Én nem babonás vagyok, csak féltem, hogy valami baj lehet a babámmal. A 20 hetes UH-on mindent rendben találtak, mocorog is, meg minden, úgyhogy kezdem jól érezni magam a bőrömben, és lassan megnyugszom. Tudom, hogy hülye vagyok, de 8 évet vártam erre a kislányra.
2010. nov. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!