Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kaphat-e börtönbüntetést az...

Kaphat-e börtönbüntetést az az ember emberölésért, aki egy terhes kismamát oly módon bántalmaz, hogy elvetéljen (baba elmegy, anyuka felgyógyul)? Kb. hány évet kaphat érte?

Figyelt kérdés
Regényemhez kell az információ, hál istennek semmi ilyesmi nem történt sem velem, sem ismerőseimmel/barátaimmal. Elvből érdekelne a dolog.
2010. jan. 23. 20:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem ez súlyos testi sértés lehet.
2010. jan. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Tételezzük fel, hogy a kismama hatodik-hetedik hónapban van. Akkor már érzi a baba a fájdalmat, ugye? Tehát ugyanúgy emberi lény, mint akárki más, érez, lát. Miért ne lehetne emberölés?
2010. jan. 23. 20:33
 3/20 anonim ***** válasza:
50%

Érdekes kérdés :)


Akkor az abortusz is emberölés lenne vagy pl amikor kiderül egy gyerekről 20-22. héten, hogy beteg lenne és nem tartja meg a szülő.


Sztem is súlyos testi sértés.

2010. jan. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok jogasz. De en ugy tudom, hogy amig elve meg nem szuletik a baba, addig jog szerint nem ellene kovetik el a buncselekmenyt, hanem az anyuka ellen. Magzati korban meg nincsenek jogai, csak elve szuletes utan. Addig ebben a szituban az anyuka ellen elkovetett testi sertesert ultethetnek le, nem a baba meggyilkolasa miatt konkretan.
2010. jan. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
A magzat nem jogalany, élethez való joga nincs és így az nem is sérülhet. Azért elítélhetik, mert anyukát összeverte, de az tök mindegy, hogy a magzattal mi történt, ha úgy vesszük a jog szerint a magzat nem ember. Ha lenne neki élethez való joga, akkor az abortuszt végző orvost is elítélnék, mert bár szakszerűen de megölte.
2010. jan. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez sajnos csak testi sértés, utánanéztem. A büntetőjog a még meg nem született gyermeket magzatnak tekinti, megölése nem emberölés. Van olyan tényállás is, hogy magzatelhajtás, de az nem erre az esetre vonatkozik (szerintem). Ez a testi sértés egy minősített esete, bemásolom a vonatkozó tényállást:

Testi sértés 170. §: (4) "Bűntettet követ el, és egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő az elkövető, ha a testi sértés maradandó fogyatékosságot vagy súlyos egészségromlást okoz, illetőleg, ha a súlyos testi sértést különös kegyetlenséggel követi el."

Az ítélkezési gyakorlat szerint az ilyen eset súlyos egészségromlást idéz elő.

2010. jan. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
A magzat elhajtás az terhesség megszakítás, ami nem jogszerű. Mi tudom én kötőtűvel magzatelhajtanak otthon.
2010. jan. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
98%

BTK (1978 as törvény)

Magzatelhajtás


169. § (1) Aki más magzatát elhajtja, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) A büntetés egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a magzatelhajtást


a) üzletszerűen,


b) a nő beleegyezése nélkül,


c) súlyos testi sértést vagy életveszélyt okozva követik el.


(3) A büntetés két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha a magzatelhajtás halált okoz.


(4) Az a nő, aki magzatát elhajtja vagy elhajtatja, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.

2010. jan. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%
Már elnézést, de szerintem a terhességnek is vannak szakaszai! Az abortuszt is csak a 12. hétig végzik, mert 3 hónapos korában a magzatnak már vannak jogai, én úgy tudom. Utánna elvenni már bűncselekmény, kivéve ha igazoltan valami súlyos betegsége van a magzatnak, de már akkor sem abortusz történik, hanem megkell szülni.
2010. jan. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
10:59es nincsenek neki. Amire te gondolsz, hogy vannak az az, hogy a magzatnak lehet ajándékozni, meg örökölhet, de az csak egy függő jogi helyzet, az embert a jogképesség akkor illeti meg, ha élve születik, és csak akkor, de akkor visszamenően is a fogamzása időpontjáig. Ahhoz, hogy jogképes legyen tehát először élve meg kell születnie.
2010. jan. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!