Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lassan közeleg a 30. hét, ki...

Lassan közeleg a 30. hét, ki milyen bajjal küzd, hogy élitek ezt az időszakot?

Figyelt kérdés

29hetes kismama...

(Érdekell a jó és a rossz tapasztalatok is.)

Mindenkinek Kellemes Vasárnapot kívánok és fájdalommentes,gyors szülést!


2009. jan. 11. 10:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 28 hetes vagyok. A derekam nagyon fáj, és vizesedek. Meg a combhajlatom fáj még nagyon, ahogy lépek, mozdulok, de az már november eleje óta.

Úgy egyébként jól vagyok.

2009. jan. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szia,a derekam nekemi is most rákezdett,hát a vizesedés csak akkor van ha sokat megyek vagy dolgozok és lóg a lábam,de már egyre kevesebbet válalok.
2009. jan. 11. 11:18
 3/12 anonim ***** válasza:
Én a 32. hétben járok és cukros vagyok, meg terheségi alergiám van, de ha ez nem volna csak abból tudnám, hogy terhes vagyok, hogy nől a hasam. Ezeket leszámítva életemben nem voltam ilyen jól. a cukor is csak a macerás evészet miatt zavaró, rosszul nem vagyok. Levegőt is kapok egyenlőre. De lehet amiatt könnyebb, hogy alig híztam a cukordiéta miatt. Csak pocakom van.
2009. jan. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia! Én is 28 hetes vagyok. Nekem hónapok óta fáj a szemérem csontom, és a jobb lábamra nem tudok nehezedni, főleg esténként, mikormár ki vagyok fáradva. A pocak viszket, mert nő a bőröm, viezsedni nem vizesedek, nem is eszek sósan, viszont a cukrom nem tetszik a dokimnak, ugyhogy megnint mehetek terheléses vércukorra.

Ráadásul már 12 kg-t híztam, amit vissza kell fognom :-) Nem ehetek semmi szénhidrátosat ( kilőve minden lisztes, tésztás, rizses, és krumplis dolog...) De nem baj, mert jobban érzem magam azóta, hogy nem eszek ilyenket és már két hete tartom a súlyomat :-)

Egyéb nincs. Élvezem, hogy a pocaklakóm ezerrel pörög, forog, kalompál, rugdalózik, néha nem hagy olvasni sem, mert a könyvet alig bírom megtartani a pocak felett támasztva, mert azt is lerúgja!

Kellemes Napot neked is!

2009. jan. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én a 32. hetet töltöm számításaim szerint (a dokim szokott előre haladni 1-2 hetet, mert a baba nagy).Kb. 2 hete vizesedik a lábam.Kinövöm a kabátomat lassan, a melltartóimról és a melegítőkről ne is beszéljek.Amilyen pörgős, menőkés voltam november végéig, ahhoz képest lustának érzem magam.A hasam állandóan viszket, pedig kenem...A babám már 3 hete megfordult. Nem merek guggolni, mert úgy érzem, szétszakadok ott lent.Hajolni borzasztó kényelmetlen, persze minden lefelé esik..., a lányom szanaszét hagyja a játékait stb.

Felénk most nincs ovi, én meg már szabin vagyok, úgyhogy 10 óráig alszunk, és nagyon élvezem!

Az egész terhességben az a rossz, hogy talán még a csiga is gyorsabb nálam.

A jó pedig, hogy bármit ehetek!Ez azért nagy szó nálam, mert epés vagyok különben.Most ezzel sincs gondom.:)

Nektek is szép napot!

2009. jan. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én már a 31. hét legvégén járok. Boldog vagyok alapvetően, tán soha ilyen boldog, és aggódós nem voltam így egyszerre. Néhány hete fedezték fel a terhességi cukorbajt nálam, emiatt picit aggodalmasan tekintek a jövőbe. vajon, nem károsítottam-e nagyon a babámat. A durva diétát már megszoktam, sőt lassan meg is szeretem, és én is büszke vagyok amiatt, hogy a diéta óta sokkal fittebb vagyok. Könnyebben mozgok, jobban kapok levegőt, és formásabb is lettem. A két lábam között + szeméremcsont nekem is fáj. Éjszaka kijárok pisilni, sokat forgolódok, sehogyan sem kényelmes, de más egyéb panaszom nincsen. Várom már a szülést izgatottan. Nagyon kíváncsi vagyok milyen lesz. A babám még nem fordult be, rengeteget mozog odabent, nagyon vidám kis fickó! :))
2009. jan. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én a 32. hétben járok,és egész jól vagyok. Leszámítva néha kicsi combhajlatfájást és derékfájást, na meg az éjszakák is kissé álmatlanak mostanság:). De sebaj:)
2009. jan. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ma vagyok 32. hetes.

Terhességi cukorbetegségem van (biztos, hogy olynkor vagyok éhes, amikor nem ehetek, amikor meg kellene, pl. este 9-kor is, akkor meg nem.

Elég nehéz állandóan számolni, nézni mit lehet enni, mit nem.

Leszakad a derekam, fáj a csípőm.

Aludni nem tudok bár este 8-kor már leesik a fejem, de megpróbálok nem korán lefeküdni, hogy ne kukorékoljak már hajnalban. Nem mindig sikerül.

Amúgy meg még dolgozom kb. 2 hétig.

Csinálgatjuk a gyerekszobát,úgyhogy dolog van bőven.

2009. jan. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én 31 hetes vagyok,én már most nem tudok aludni.Este hamar elalszom,éjszaka meg csak pislogok.Ráadásul nagyon fáj minden este a lábam,a felpolcolás se nagyon használ neki.Szúr a jobb oldalam és fájdogál a derekam is.A hasam tiszta lila csík.De a picuri jól van,már erőseket rúg,van hogy egész nap meg sem áll!
2009. jan. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nagyon nagy a hasam,hirtelen nőt,igy igen hamar kifáradok.Csak szép lassan tyúklépésben tudok menni,és lassú mozgással csinálni mindent,külömben a szivem ver ezerrel.Nagyon fáj a szemérem csontom+plussz van egy lágyéksérvem is.Néha alig tudok menni.Este szinte semmit nem alszom.12kg-ot hiztam.A jo pedig az mikor érzem mozogni,annyira imádom.Elképzelem,hogy ilyenkor jo kedvüen játszadozik.Egy-egy ilyen mozgás feledteti velem az összes rosszat.Nagyon várom,hogy lássam.29hetes km
2009. jan. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!