Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Passzív táppénz terhesség alatt?

Passzív táppénz terhesség alatt?

Figyelt kérdés
a kérdésem igazából annyi lenne hogy én eljöttem táppénzre még a 3 hónapos pbróbaidő lejárta elött egy hónappal mert megtudtam hogy várandós vagyok a cég közben felmondta a munkaviszonyomat most mitévő legyek ki tud nekem segíteni hogy ne maradjak kereset nélkül a munkanélküli segély nekem max 3 hónapig járna és utána mit tudok tenni ha elmegyek táppénzre kinek kell benyújtanom a papirokat és honnan fogom kapni a további juttatásaimat? segítségeteket előre is köszönöm
2010. nov. 16. 12:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Mivel határozott idejű volt a szerződésed és gondolom nem is szóltál hogy terhes vagy ezért nem kapsz passzív táppénzt max 30 napig. Utána igénybe veszed a munkanélkülit, de ha az lejár nem tudsz mire menni szülésig, maximum ha a munkanélkülid 42 napon belül jár le szülés előtt. Ezért lenne jó ha a munkanélkülid kitartana szülésig mert nem jogvesztő. VIszont ha lejár a munk.nélk. akkor az önkormányzatnál lehet kérni segélyt, ez szociális alapon van, tehát meg van határozva hogy az 1 lakcímre bejelentett fő/átlagkereset nem haladhat meg egy bizonyos összeget, ez olyan huszonvalahányezer forint. Szülés után gyest+családi pótlékot tudsz igényelni, a családi pótlék alap esetben 12.200 ft, ha egyedül álló vagy akkor több de nem sokkal, 13e forint, illetve szülés után még az egyszeri anyasági támogatást tudod igényleni, ehhez 4 pecsétnek kell meglenni és ez 64e forint.
2010. nov. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is így jártam kb. Munkahelyet váltottam, terhes lettem. Tudtam húzni, de a 3 hónapos próbaidő végén azt mondták viszlát. Így elmentem passzív táppénzre, 3 hónapig járt akkor, és utána munkanélkülire. Nagyon nagy szerencsém volt, 2 nap híjján( ennyi maradt a munkanélküliből) már igényelhettem a tgyást. szülés előtt 42 nappal. aztán gyed.....ennyi az én történetem
2010. nov. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2dik vagyok, elfelejtettem, menj el a tb-hez meg a munkaügyi központba. sokat segítenek. Hátha szerencséd lesz és futja amunkanélküli a szülés előtti 42 napig. Én a tb-hez jártam nagyon sokat, hogy segítsenek mi hogy van :)
2010. nov. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Engem táppénz alatt rúgott ki a munkáltatóm jogtalanul és még a passzív táppénzhez szükséges papírjaimat sem töltötte ki, hogy ne kapjak semmit.
2010. nov. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
sziasztok köszönöm a válaszokat sokat segítettek sajnos a munkanélküli nekem csak 3 hónapig jár és még van 6 hónap a szülésig de bemegyek a munkanélkülibe meg a tbhez köszönöm a válaszokat
2010. nov. 18. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!