Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Veszélyeztetett terhesség...

Veszélyeztetett terhesség miatt már a 7. héttől táppénzre kell mennem. Így valóban kevesebb TGYÁS jár nekem (táppénz miatt)?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a bruttó átlagkeresetem 70%-a, de miket vonnak még le belőle, illetve az átlagkeresetembe a negyedéves jutalmak is beleszámítanak?

Kérlek írjatok, össze vagyok zavarodva...


2009. szept. 25. 14:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Hogy érted azt,hogy kevesebb? Összegre kb annyi tgyásom mint a tápénzem volt,időben meg gyanannyi,mint mindenkinek 168 nap
2009. szept. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja,és úgy tudom, beleszámít a plussz lóvé
2009. szept. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Bocs, nem voltam egyértelmű. Mármint ha nem kellene táppénzre mennem, magasabb összegű TGYÁSt kapnék e?
2009. szept. 25. 14:32
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

tudom, hogy minden forint számít, de ha indokolt a táppénz akkor miért a pénzzel foglalkozol?! vigyázz magatokra és örülj, hogy terhes vagy. sokan mit adnának azért, hogy a 7. héttől táppénzre mehessenek.

lehet lepontozni!!!

2009. szept. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a táppénz nem alapja a tgyás-nak, tehát ezért nem kapsz kevesebbet majd.

A tgyás alapja az összes bruttó jövedelmed, jutalmakkal, satöbbikkel, mindennel együtt. Ennek 70%-a lesz a tgyás bruttó összege. A táppénzed nem számít bele.

2009. szept. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
10%

15.04 ismét, mondjuk azt én se értem, hogy ez miért fontos. A táppénz a béred 60%-a és 7 hónapig csak ennyit fogsz kapni. A Tgyás meg csak 6 hónapig jár és a béred 70%-a, tehát kevesebb időtartam, és nagyobb összeg, mint a táppénzed...

Ha a kis összegű táppénz ne gond, akkor miért pont a tgyás lesz gond? Na, mindegy, annak ellenére válaszolunk, hogy nem értünk téged...

2009. szept. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
14:37 -es válaszolónak. Lehet hogy sok mindenki örülne ha 7.héttől tp-en lehetne. Csak az a szomorú benne hogy a tp-n az nem úgy van hogy gondolok egyet és tp-re megyek. Én is a legelejétől tp-en vagyok mert veszélyeztetett vagyok de én meg azt mondom nem biztos hogy mindenki örülne én speciel inkább dolgoztam volna ameddig lehet de a baba a fontos és bizom benne hogy minden rendben lesz vele. Szerettem volna nem veszélyeztetett lenni. És hidd el nem lepontozáson van a hangsúly , én nem pontoztalak le.
2009. szept. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én így jártam meg. Ha jövőre szülsz és nincs meg erre az évre a 180 nap munkanapod, amibe a táppénz nem számít bele, akkor a minimálbér 2x-ének a 70%-át kapod majd, ha a jövedelmed nagyobb volt ennél, akkor szívsz igazán. Ha jan-1-től megvan a 180 munkanapod, akkor nem számít a táppénzes napok.
2009. szept. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítőkész! válaszokat és nem a kötekedőket....Nekik csak annyit, hogy amíg nem ismerik az összes körülményt, addig ne ítélkezzenek és ez az oldal nem is erre való...Véleményt nem kérdeztem, csak tényeket szerettem volna tudni. Köszönöm a hasznos infókat!
2009. szept. 25. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!