Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem fogadott orvosnál szülnék,...

Nem fogadott orvosnál szülnék, hanem simánál aki éppen bent van. Mivel 20 elmúltam és erre nagyon nincsen pénzünk h a szülésznek adjunk, ez nagy baj?

Figyelt kérdés
Vagy esetleg ha egy 10 max 20-at odaadnánk?? az is elég? bár jobb lenne ha nem kellene semmit sem adni:S
2010. nov. 16. 17:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Dehogy baj! ha ügyeletesnél szülsz, nem kell fizetni, csak a fogadott orvosnak, ha azzal előre megbeszéled, hogy bármikor bemegy hozzád, amikor kell. Ha meg leszel elégedve a dokival, akinél szülsz, adhatsz neki valamennyit (a 10 ezer bőven elég), de még ezt se érezd kötelezőnek. Neki ez a munkája, nem otthonról rohant hozzád, nem éjszaka közepén ugrasztották ki a párja mellől, tehát a fizetését megkapja ezért is. Hol fogsz szülni?
2010. nov. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia.Szerintem olyan nincs,hogy "semmit sem adni".Ezt az orvossal kell megbeszéni,mert minden doki máshogy kéri a lét.Lehet,hogy az egyik 20-at kér,a másik már 50-et...!

Beszéld meg vele.Üdv!

2010. nov. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem igaz! Bizony van olyan, aki nem is fogad el pénzt! Igaz, ők a kisebbség, de ha nem fogadott orvos, akkor nem is kérhet semennyit...
2010. nov. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor bocsánat...tévedtem!!!:S
2010. nov. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha ügyeletesnél szülsz, és előre nem fogadsz dokit, akkor nem kell fizetni! Ha pedig nagyon elégedettek lesztek, utólag adhattok akár 10-20 ezret is, annak is örülni fog az ügyeletes, hidd el, mert tudja ő is hogy nem volt fogadott doki. Nagyon sokan nem fogadnak, és szerintem nem is kell!
2010. nov. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Egyáltalán nem gáz, ha nem adtok semmit, épp elég mindenre kell a babával kapcsolatban.

A fogadott orvos pedig azért szokott "kérni", mert ez úgymond a "készenléti díja", vagyis akármikor hívod, rohan hozzád, ha kell, és nem csak a szülésnél, hanem bármikor bármi gondod van, satöbbi.


Ha te ezt a "szolgáltatását" nem veszed igénybe, vagyis nem a fogadott orvosod, akkor miért kéne fizetned neki?

Munkaidőn belül a munkáját végzi.

Ha úgy fogod érezni, hogy szívesen adnál neki valamit, egy 'merci' desszertnek is tutira örülni fog, vagy bármi apróbb dolognak, nem feltétlen kell 10, vagy 20 e. ft-ot adnotok neki. Bőven elég, ha majd szülés után meglátjátok, hogy hogyan érzitek, és ha szívesen adnátok valamit, majd párod vesz valami apróságot (mondom, szerintem egy finom, "márkásabb" bonbon is elég, vagy egy kisebb, pár 1000ft-os ajándékcsomag, amiben mondjuk lehet kávé, csoki, tea, amiket ilyesmikbe szoktak tenni).


De a lényeg, hogy egyáltalán nem vagytok attól 'izék', ha ügyeletesnek nem adtok semmit!


24 h km

2010. nov. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Dehogy baj, az ügyeletes orvosnak nem kell fizetni semmit!
2010. nov. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem se érezd magad rosszul emiatt.

Én sem fogadtam orvost, nem a pénz miatt, "elvek" miatt..

Szerintem ha végig problémamentes a terhesség és nincs semmi gond akkor az a gyerek megszületik akárki áll felette..

Annyi pro és kontrát lehet hallani, a lényeg hogy kórházban légy és legyen ott valaki aki ha kell be tud avatkozni, ezt pedig az ügyletes orvosnak is kötelessége megtenni.

Én nem is várom el hogy majd jópofizzanak velem, nem egy wellness szolgáltatást veszek igénybe.

Szóval én nem fogom rosszul érezni magam amiért nincs orvosom, annyi mindent kell venni a babának!

Ha pedig szűkében vagytok a pénznek, tegyétek el azt az összeget valami bombabiztos helyre, és majd ha nagyonnagy szükség lesz rá hirtelen lesz mihez nyúlni!

2010. nov. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!