Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szülés Németországban - érdemes?

Szülés Németországban - érdemes?

Figyelt kérdés

Partnerem Németo.ban kapott állást. Juniusra várjuk a babát és pár hónapon belül én is ki szeretnék utana menni, és szeretnénk ha a baba ott születne.

Tudtok nekem infot adni,h milyen ott a szülés? Esetleg mennyit kell fizetni. Minden válaszért előre is kösznönet!


20. hetes kismama :)


2009. jan. 12. 22:56
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én Németországban (Siegenben) szültem a kislányomat március 5.-én. Én a terhességem elejétől fogva itt voltam és nekem privát biztosításom van, ezért nekem nem került pénzembe a szülés. Itt nincs hálapénz, a vizsgálatoért nem kellett fizetnem semmit (a biztosítóm fizetett).

Itt maga a terhesgondozás is másként zajlik, mint Mo.-on. Nem kell 10 helyre menni a vizsgálatokért, egy helyben megcsinálnak mindent. A kórházba a szülés előtt kb 1 hónappal be kell jelentkezni.Mikor eljött a szülés egy szülésznő végig mellettem volt és persze a férjem, a doktornő már csak akkor jött be mikor látszott a baba feje. Kedvesek, aranyosak voltak. Nem vártak el pénzt, nem flegmáztak. Én ha tehetem majd akkor a második babámat is itt szeretném szülni. Ha esetleg még van kérdésed írj priviben! Jó egészséget!

2009. jan. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Èn is Németországban élek,igaz még pocakosan,de már a vége felé vagyunk.

Amiben van tapasztalatom,abban egyetértek az elöttem válaszolóval!

Lekopogom,velünk eddig mindenki nagyon rendes volt,Magyarországon teljesen más már a hozzáállás is.

Nekünk családi biztosítás van.Mikor megkérdeztem a férjem,hogy itt mennyit "kell" adni a szülés után,nem értette..

Támogatják az otthon szülést is,bár mi inkább a Klinikán fogunk szülni.Az is nagyon otthonos,bizotnságos,van kád,meg egyebek,ahogy a kismamának jó.Èn még soha nem voltam kórházban,ezért ha tipikus kórházi-fílingje lenne,biztos sokkal jobban paráznék a zöld/steril/hüvös szülöszoba miatt.

Boldog babavárást!!

2009. jan. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!