Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet-e szalámit, kolbászt...

Lehet-e szalámit, kolbászt enni terhesen?

Figyelt kérdés

Meg disznósajtot, és dobozos, magas hőfokon hőkezelt tejet (milli 3,5%)? Annyi minden mondanak arról, hogy húst nyersen nem ajánlott, de ilyen formában vajon lehet enni.

12 hetes kismama vagyok, és nem szeretném, hogy baja legyen a babócámnak.


2008. jan. 13. 18:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Egye´l nyugodtan,ha ki´vánod.Èn a mai napig eszek is.Semmi bajotok nem lessz.Amit nem szabad,a nyers hu´s,"de gondolom,hogy nem fogsz nyers darált húst falatozni",nyers tojást,penészes sajtokat.

39hetes kismama.

2008. jan. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
én is 12 hetes vagyok már lassan és eszek mindentmég disznó sajtot is persze nem sokat csak amenyi jól esik nem lakok be semi zsiros dologból inkább még eszek melé valamit de persze minden szalámit sandwich-be kolbászt hurkát imádom és minden este egy pohár langyos tej jobban tudok aludni jó étvágat és egézszégetekre minden amit megkivántok
2008. jan. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A teljesen nyers hústól óvakodj, meg a penészes sajtoktól, de egyebet ehetsz, főleg ha kívánod nagyon. Én napi rendszereséggel iszom a Milli tejet, igaz a 1,5%-sat, és nem főzőm előtte, csak melegítem. Szerencsére semmi bajunk :-) 29 hetes kismama
2008. jan. 14. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
15%
Szia. A tejet kifejezetten ajánlják, hogy a kismama igya. Nekem azt mondta a doki, hogy lágy tojást, májat, penészes sajtokat, amiben nyers hús van tilos enni. Viszont kolbászt, hurkát, disznósajtot ehetsz hisz ugye azt általában megfőzik a készítéskor. Szülés után nem lehet enni: epret, mogyorót, mézet, zöldborsót, hüvelyes és magos dolgokat. De szerintem a védőnődnek el kell mondania ezeket a dolgokat!
2008. jan. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!