Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kb.4-5. hetes terhességnél...

Kb.4-5. hetes terhességnél normális az étvágytalanság?

Figyelt kérdés
Még nem voltam orvosnál, de kb. ebben az időben lehetek, amit a kérdésnél irtam is. a gondom, csak az, hogy egyáltalán semmiféle ételt, italt nem kivánok. pedig, rám ez egyáltalán nem jellemző, sőt! nálam a minden nap egy chips és csoki legalább, megvolt + a normális ételek! de most egyáltalán semmit nem eszem meg szivesen! csak azért eszem egy adag levest, vagy másodikfélét, vagy gyümölcsöket, mert tudom, hogy a babának szüksége van rá. de van, hogy ezektől is mind hányingerem lesz. most is teljesen üresnek érzem a gyomrom, de képtelen vagyok lenyeni bármit is. Ez normális? Segitsetek, kérlek! Egy aggódó kismama!
2010. nov. 22. 12:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy másik kérdésnél már kitárgyaltuk és eldöntöttök, hogy igen, lehet.
2010. nov. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, nálam ez volt, és sokat fogytam is. De ez volt az egyetlen tünetem is egyben.
2010. nov. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Sajnos lehet.... Nálam még émelygés is társult hozzá. Volt nap, hogy 4-5 szem keksz ment le a torkomon. De próbáltam magam erőszakolni, hogy legalább folyadék rendesen legyen bennem, meg kenyérkét eszegettem, szedtem a terhevitamint. Nem magamért, a babáért. Minusz 2 kilót le is fogytam, de amikor elmúlt az émelygés olyan jó étvágyam lett, hogy hirtelen "mindenevővé" váltam. Na, ezt sem szabadott volna (motmár tudom), de az a lényeg hogy ez egy átmeneti állapot.

2010. nov. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Persze,ez normalis,nyugodj meg,en is fogytam az elso trimeszterben 3 kilot,pedig nem hanytam egyszer sem,csak egyszeruen nem volt etvagyam,es undorodtam az etelektol,azert csak ettem egy keveset a baba miatt,de ami nem megy nem kell eroltetni.En a husfeleket nem birtam enni,meg a felvagottat,ne de a zoldhagymat azt aztan mindennel :).Meg a kesobbiekben bepotolhatod a "hizast",attol is fugg milyen tipusu vagy,en pl.11 kilot szedtem fel a 62-re,es amikor hazajottunk a korhazbol,az elso dolgom volt merlegre allni,ami 63 kilot mutatott :)).

Boldog babavarast!

5 hetes kisfiu boldog anyukaja :D

2010. nov. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az eslő terhességemnél az első trimeszterben én is undorodtam mindenféle ételtől. Fogytam is. Főleg a daráthús az amire ha rágondoltam.....

Volt h boldogan hívtam a férjem, h meg bírtam enni egy fél narancsot.+8 kg-val mentem szülni.

Jelenleg én is 5 hetes pocis vagyok :))))))) Hányingerem az van,még nem hánytam, de ma kezdődött ismét a kajaundor.... Pedig muszáj ennem, mert ha nem eszem, akkor kisfiam sem nagyon akar....egy tál levest azért megettem vele, de a 2. már nem kellett.

Úgyh teljesen normális.

Te mikor mész orvoshoz?

2010. nov. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors, nyugtató és biztató szavakat, már nagyon rámfért! Tudom, hogy minél előbb kellene mennem az orvoshoz, csak a baj az, hogy rengeteg minden miatt nem tudok időt szakitani arra, hogy elmenjek az orvos. tudom, most mindenki azt gondolja, ez mekkora idióta. de sajnos, több tényező is van pl.: a férjem nem tartózkodik jelen pillanat itt, a családomtól és az orvosomtól nagyon-nagyon messze vagyok, ráadásul egy céget kell irányitanom. Rengeteg felelősség van a nyakamon és mivel nem vagyok helybéli, nem ismerek itt nagyon senkit sem, hogy egyáltalán kinek a tanácsát, javaslatát fogadjam meg, ezért inkább várnék arra az időpontra, amikor a férjem visszajön és akkor már könnyebben tudok mozogni. csak remélem akkor még nem lesz túl késő. nem tudom melyik a helyesebb, hogy várjak még vagy egyedül menjek egy számomra teljesen idegen helyre és érdeklődjem, talán fogadjak is ott igy egy orvost!? azért köszönöm szépen a válaszokat!
2010. nov. 22. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!