Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 13as triszómia miatt 20hetes...

13as triszómia miatt 20hetes lányunkat meg kellett szülnöm 6hete. Hogy legyek ezen túl? Ha látok egy kislányt, sírok. Következő terhességnél mire figyeljünk, előtte van vmi elővigyázatossági teendő?

Figyelt kérdés
Orvos nem mondott semmi, csak, hogy bízzunk a jóban.hova lehetne fordulni tanácsért.volt már vki babájának 13as triszómiája?vagy vmi betegsége,ami miatt meg kellett a terhességet szakítani?
2010. nov. 22. 13:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom.Ha úgy érzed keress fel ma´sik orvost e´s tájékozódj nála.....
2010. nov. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Én csak annyit szeretnék mondani, hogy rettenetesen sajnálom, nagyon át tudom érezni, hogy min mehetsz keresztül.

Szerintem ez egy egyszeri defektus volt.

Nálunk egy hónapig a down-kórtól kellett félnünk, 1:35 jött ki. Megjártam lelkileg a poklok poklát azalatt a hónap alatt.

Istenem, tényleg nagyon sajnállak!!!!!!! A szívem facsarodik, ha arra gondolok, hogy az én babám is lehetett volna kromoszóma rendellenes.

2010. nov. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

szia

az előző vagy a mostani Kismama magazinban(azt hiszem, a mostaniban) van egy történet, amiben az anyuka megszülte a babát, aki szintén Patau-szindrómás volt, mint a tied. olvasd el, ha teheted. ez a nő utána szült egészséges babát, úgyhogy biztos van remény! olvasd el!

2010. nov. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

köszönöm,én tényleg tudom,milyen lehetett az az 1hónapod,kedves 2.

elsőnek annyit mondanék,hogy már 4orvossal beszéltünk azóta,mindenki azt mondja,ha megvan a pozitív teszt,rögtön menjek és kezdődnek a vizsgálatok és csak bízzunk a szerencsében.

2010. nov. 22. 13:33
 5/16 A kérdező kommentje:
köszönöm,elolvasom
2010. nov. 22. 13:34
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Nekem egy nagyon ritka genetikai rendellenességgel született kisfiam van, vígasztalni nem tudlak és szerintem nem is lehet:-( ha azt mondom neked, hogy ne tudd meg milyen életünk van és min megyünk keresztül neked az sem segít most. Ha újra teherbe esel van egy un. lehet h nem pontosan írom korionboholy vizsgálat a 12. hétben v már előtte is nem tudom pontosan nézz utána érdeklődj. Ez az egyetlen vizsgálat ami kimutatja ha baj van csak azt nem értem, hogy ezt neked miért nem mondta még senki.

2010. nov. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
semmi ertelmes valaszt vagy tanacsot nem tudok adni neked csak azert irok mert rettentoen megdobbentett mindaz ami veled es az elottem valszoloval tortent. Nagyon sajnalom es remelem hogy mihamarabb karjaidban foghatod az egeszseges babadat. az elottem valaszolonak pedig csak annyit hogy nagyon tisztelem ot es csodalom az erejet. nagyon sok kitartast kivanok mindkettotoknek
2010. nov. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Egyik ismerősömmel történt hasonló. Látszólag nagyon jól viselte, nem is értettem hogy bírja, nem is mertük kérdezni róla. Aztán egyszer elmesélte, hogy amikor elvesztette a babát, nagyon maga alatt volt, és megpróbálta mindenféle kultúr és sport tevékenységgel elterelni a figyelmét. Most várják a második egészséges babájukat! Szóval fel a fejjel!

De ha nem bírsz megbirkózni vele mindenképpen fordulj szakemberhez! Ha pesti vagy pszichológust is, nőgyógyászt is tudok ajánlani, de az előbbiben háziorvos is tud segíteni.

2010. nov. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
szia!nos en hasonlo cipoben jarok. :( 3 eve 25 hetes terhes voltam es beindult a szules. nem is tudtam hogy mi tortenik, mert nem szamitottam ra. a korhazba kb10 perc alatt ertem, de addigra mar halott volt a picurka. rendszeresen jartam orvoshoz es uhra. soha semmit nem talaltak. es a mai napig nincs semmi papirom a gyerekrol. mintha nem is lett volna soha! tudom min mesz keresztul es azon kivul hogy sajnalom nem tudlak es nem is akarlak vigasztalni. mert tudom hogy nekem is tele volt a tokom mindennel. sajat magadba kell rendberakni a dolgokat. mas nem tud segiteni. es a kovetkezo terhesseg?? en azt mondtam utanna hogy nekem nem kell gyerek , de nem vedekeztunk. aztan iden megis terhes lettem. mi voltunk tobbfele genetikei vizsgalaton es en nem zarkoztam el semmilyen teszt elol. nem ptoblemamentes a varandosagom es nagyon nehez idoszakon vagyunk tul, DE ITT VAN A POCAKOMBAN!! 27 hetes vagyok es minden reggel es este avval kelunk es fekszunk hogy koszonetet mondunk a problemamentes napert es erot a kovetkezore. nem vagyok valami nagy hivo, de csak a remeny marad! nyugalom kellene, de ki tud nyugott maradni?? adj idot magadnak es a parodnak. es mielott nekialltok ujra a probalkozasnak elotte menjetek es vizsgaltassatok ki magatokat! sok sikert kivanok es mielobbi lelki gyogyulast!!!
2010. nov. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Őszinte részvétem! Igazán sajnálom, ami veled történt. Az tuti, hogy nem könnyű, de valamiért így kellett lennie. Talán egyszer megtudod az okát, talán nem. Fontos, hogy bízz magadban és abban, hogy a következőnél minden rendben lesz. Ne add fel!

Azt megkérdezhetem, hogy ez hogy derült ki, hogy ilyen baja van a babának?

2010. nov. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!