Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van annak jelentősége, hogy...

Van annak jelentősége, hogy mennyire alacsony valakinek az AFP-je (vagyis a MOM érték)?

Figyelt kérdés
Vagy csak az számít,h. alacsonyabb a határértéknél de az már mindegy,h. mennyivel.
2009. jan. 14. 10:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Minden vérvételi eredménynél vannak tartományértékek,többféléről hallottam már,ez attól függ,hogy az adott helyen milyen mértékegységbe váltják át.Felénk is mom-ba van megadva és 0,4-2,5-ig jó, nekem 0,78 lett ez egy jó közepes értéknek számít.A referencia tartományok általában szerepelnek az eredményen,tehát te is be tudod hetárolni,hogy milyen az értéked.Ha esetleg alacsony,akkor sem kell megijedni,hiszen egyre több helyről lehet hallani,hogy nem 100%-ban megbízhetó,sőt ha nem veszik le pontos időpontba,akkor is adódhatnak hamis eredmények.A rossz afp eredmény után még mindig van lehetőséged egy pontos genetikai UH-ra,ahol töviről-hegyire átvizsgálják a kicsit,különben is az afp is csak a genetikai UH-gal együtt érvényes.Szóval nyugodj meg.Különben mit értesz azalatt,hogy alacsony érték,mennyi lett?

19 heteske

2009. jan. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia!

Nekem 0.65 lett és nálunk 0.7-2.5-ig jó. Voltam genetikai UH-n de ott azt mondták,h.úgy néz ki hamarabb lett levéve és így nem küldtek tovább sehová. Szerintük minden rendben.

Csak az izgat,h. pl.a down kórt nem látják UH-n, nem? Csak ha esetleg kapcsolódik hozzá valami szervi rendellenesség is.

2009. jan. 16. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!