Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Canesten hüvelytabletta?...

Canesten hüvelytabletta? Applikátor?

Figyelt kérdés

Doki írt canesten hüvelytablettát, nem fertőzés miatt, csak a folyás csökkentésére, most bontottam fel, van hozzá egy applikátor nevezetű cső szerű valami.

Azt terhesen is használtátok, vagy csak kézzel tettétek fel?

A válaszokat köszönöm 33hetes km


2010. nov. 24. 17:30
 1/8 A kérdező kommentje:
Szerintem applikátor nélkük kellene, csak kiváncsi vagyok a ti tapasztalataitokra.
2010. nov. 24. 17:31
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én mintha úgy olvastam volna a leírásban, de mivel nem érintett, így nem vagyok benne biztos.
2010. nov. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
terhesen applikátor nélkül kell felhelyezni mert ilyenkor könnyen sérül a méhszáj meg a hüvely! :)
2010. nov. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%

Bele van írva a betegtájékoztatóban.

Legalább terhesen odafigyelhetnél az ilyesmire és szánhatnál rá kis időt, hogy elolvasd...

2010. nov. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Elolvastam, csak összezavart hogy külön kiemelte az első pár hónapot, és azt utolsó 4-6hetet, mert akkor a szülőutak fertőtlenítésére is alkalmas...

Köszönöm a válaszokat.

Még egy kérdés, meddig kell felhelyezni?

2010. nov. 24. 17:57
 6/8 anonim ***** válasza:

Elvileg amilyen mélyre csak tudod, de mivel te várandós vagy, próbáld meg megtalálni a közép utat. A közép út itt szó szerint értendő :)

És mindenképpen este helyezd fel, mert alapból könnyen feloldódik és kifolyik, de este legalább a fekvéstől nem tud kifolyni és annál jobb a hatékonysága.

2010. nov. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Komoly? Csak a folyás miatt írta ki a doki? Nem akarok kötözködni, de rengeteg fajta fertőzés van, a Canesten csak a gomba ellen jó. De, ha neked nincs is semmiféle fertőzésed, gombád sem, teljesen felesleges beszedni ezt a gyógyszert. De nem kötekszem, csak furcsa. A folyást tuti nem csökkenti, max. ha tényleg gombád van.

Amúgy ajánlanám én is, hogy kézzel rakd föl. Nem tudom, mi van a betegtájékoztatóban, de az ilyen tablettás kúpokat érdemes használat előtt picit bevizezni, így könyebben lehet felhelyezni.

2010. nov. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem értek hozzá, de olvastam a tájékoztatóban hogy az utolsó 4-6hétben a szülőcsatorna kitisztítására is szolgálhat.

Gondolom ezért is írhatta.

Köszönöm a válaszaitokat!

2010. nov. 24. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!