Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kb. mennyi ujjszülött pelust...

Kb. mennyi ujjszülött pelust kell venni? Nagy a különbség az ujjszülött és az egyel nagyobb pelus között? Milyen márkát használtok?

Figyelt kérdés
2009. jan. 15. 13:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nekem holnap lesz egy hónapos a fiam, és én a Huggies-ra esküszöm. Ezt vittem be magammal a kórházba (28 db-osat) és itthon is ezt használom. Ismerősök valami hasznosat akartak ajándékozni, ezért vettek egy nagy csomagos (100 valahány darabos) Liberot meg egy ugyanekkora Pamperst. Kipróbáltam mindegyiket, de egyikkel sem vagyok megelégedve. A Huggies-nek hátul végig gumis a dereka, rendesen körbefogja a baba csöpp derekát, nem lötyög rajta, mint az én másik két fajta pelusom, és mellesleg nagyon édes Micimackó mintás. A Libero nagyon vastag, nem fekszik fel a babára, ezért melléfolyik pisi-kaki, a Pampers-nek meg laza a gumija, így ugyanaz a végeredmény, mint a Liberonál. Nyilván nem vagyunk egyformák, de nekünk ez vált be. Szerintem nincs mit vesztened, ha veszel egy kis csomagosat (28 db), úgyis pillanatok alatt elfogy, és ha nem tetszik, akkor legfeljebb nem veszel ilyet többet.Remélem tudtam segíteni. Minden jót: Dia
2009. jan. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem a baba megszületése előtt bőven elég 1 csomag újszülött pelust venni. Mert a baba súlyától függ igazából, hogy milyen méretű pelus a legjobb neki. Ha megszületett meglátjátok majd, hogy mennyire jó neki a legkisebb méret.

Mi a DM-es pelust (Babylove) és a Libero-t használtuk elsőként, nekünk teljesen beváltak! Viszont a Pampers nekünk nagyon nem jött be, még a pisi is kifolyt belőle... :-(

2009. jan. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vettem az első babánál és most a másodiknál sem fogok. A 3 kg-tól indulót vettem. Az első babánk 3750-el született és közel 4 kg-al jöttünk haza. Ha 3,5 kg fölött születik a baba, nem fogod tudni ráadni az újszülött 2-4 kgosat. Én úgy vagyok vele, ha mégis szükség lesz rá, bármelyik hipermarketben, drogériában meg tudja venni valaki a családból mire haza megyünk. Én kezdetben a Libero-t, később a pennyset használtam leggyakrabban és jó volt még a DM, de abból valamiért nem sokat használtunk. Próbáltam még Pampeurs, Tesco, nem voltam elragadtatva. Sokan dícsérik még a Huggis-t, én soha nem próbáltam.
2009. jan. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia én eleve a 3-5 kg pelust vettem,akkor kezdésnek a dm-márkáját.Vittem be magammal 5-6db,de egyet se használtam mert itt győrben adtak napi 6 pelust,2es liberót.Azóta én is a huggisra szavazok.
2009. jan. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az újszülött (newborn) pelenkákon van elől egy rész kiképezve a köldökcsonk miatt. Szerintem a kórházba érdemes olyat választani (én Huggiest vettem), aztán később úgyis kipróbálsz többet. Én zömmel pelenkadiszkontban veszek "no name" pelusokat, és még nem volt semmi gond velük. A lényeg, hogy a derékrész rugalmas legyen, a többi paraméter a gyereken múlik (fiú-lány, mennyit pisil-kakil, függ az életkortól is, mert az anyatejes vagy tápszeres kaki más, mint a hozzátáplálás megkezdése utáni). Nem ragozom. Szép szülést kívánok!
2009. jan. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!:-))

Szép napot mindenkinek!

2009. jan. 16. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!