Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mihez kezdjek? Nemtudom...

Mihez kezdjek? Nemtudom megtartsam vagy elvessem? Ha kérhetem a lekezelő, bunkó válaszokat kerüljétek, én tanácsot kérnék nem bunkó beszólásokat! --ezt azért írtam ide, mert volt már hogy kérdeztem valamit és a válasz mit ne mondjak.

Figyelt kérdés

Nemtudom mit tegyek!

Nekem van 2 gyerekem,nem túl nagyok,a nagyobbik szeptemberben megy oviba a kisebbik meg 1 éves és most megint babát várok,csak most az a problémám,hogy a párom elment!Én elvált vagyok és ez a baba egy új kapcsolatból születne!

A baba egészséges, hat hetes!

Csak nemtudom,meg merjem e tartani őt!

Ebben szeretném a tanácsotokat kérni!

Kicsit félek,nemtudom egészségileg is hogy bírnám,bár 20 éves vagyok,nem lenne olyan nehéz és még annyit szeretnék kérdezni,hogy amikor megszülök ott a szülőszobán feltennék e nekem a spirált?Nem szeretnék több gyereket,most is szerettem volna feltetetni,de sajna későn....

Mihamarabbi válaszát köszönöm!

U.i.:én nagyon szeretném megtartani csak félek,mert egyedül kellene felnevelnem őket,bár a volt párom aztmondja szeret minket(csak akkor nemtudom mi értelme volt elmennie),bár eszembe sincs ráerőltetni,ha nem akar velünk lenni akkor felnevelném egyedül is őket!Tudom,felelőtlen dolog volt és talán ha megtartom az is az lesz,ezért is kérném a tanácsotokat...de nagyon fáj a gondolat is,hogy elvetetném...


2009. jan. 16. 13:55
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
71%

szia! Én elmondom ÉN mit csinálnék. tehát ez az én véleményem. Megtartanám. ha csak egy picit is fáj hogy elveteted ne tedd. Semmi nem történik véletlenül ennek igy kell lennie. És ha szültél gondoskodhatsz arról ne legyen több babád.

A kapcsolataid meg bárhogy alakulhatnak. Találhatsz egy olyan férfit aki igy is imádni fog tetőtől talpig!

vagy tényleg szeret a volt párod és vele öregedsz meg.

2009. jan. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
80%

elég mozgalmas életet élsz (nem sértés!!), hogy 20 évesen elvált vagy 2 gyerekkel. :)

Szerintem ha érzel magadban annyi erőt és szereted a gyereked aki a hasadban van, szeretnéd látni ahogy cseperedik (már miért ne szeretnéd, hisz van két gyereked már) akkor TARSD MEG!!

én nem vetetném el az biztos!

Az anyagi oldalát nézve csak te tudod, hogy mit vállalhatsz!!

gondold át jól. ez egy életke már benned, dobog a szíve. ezeket már jól tudod, hisz szültél..

minden jót.


8 hós kisfiú anyukája

2009. jan. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
46%

20 éves vagy és van már két gyereked? Ritka ez a mai világban (kivéve bizonyos etnikumoknál). Sajnálom, hogy nem védekeztél, ha nem vagy biztos benne hogy meg szeretnéd tartani.

Elvetem az abortusz, sajnálok minden babát, aki áldozatul esik ennek csak azért mert a szülők nem védekeztek. És én átestem már egy vetélésen nem is olyan régen, így különösen fájdalmas abortuszról olvasni.

Én azt mondom, hogy ha valaki szeret, akkor nem hagy el. Most egy másik férfitől bevállalni még egy gyereket...én megmondom őszintén a Te helyzetedben nem tenném. Bár nem ismerem az anyagi és családi körülményeidet. De nagyon nehéz lesz új, az igazi párt megtalálni 20 évesen 3 gyermekkel. De ha jó anyagi körülményeid vannak, akkor viszont vállald be. Bár ezt kétlem már a helyesírásodból kifolyólag is. De ne vállald be akkor, ha úgy gondolod, hogy nem tudsz megfelelő életkörülményeket biztosítani mindhármuknak. Mert segélyekből nem lehet tisztességesen felnevelni 3 gyereket.

A spirált a szülés utáni 6 hetes kontrollon teszik fel.

2009. jan. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
68%

Én csak annyit tudok mondani, hogy ahol kettőnek jut enni, ott háromnak is. :)

Fel a fejjel.

2009. jan. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
68%
szia!szerinten ne vetesd el!!nekem nem lenne hozá szívem hogy tudom hogy a pocimban van és elvetetem!!tarsd meg!!
2009. jan. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
77%
hát én biza nem vettem észre nagy helyesírási gondokat a kérdezőnél, de mint ki is hangsúlyozta nem erre kíváncsi. Ui. időnként én sem irok helyesen! pedig diplomám is van de amikor a 4,5 hós babám az ölemben ül elég nehéz.
2009. jan. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
90%
Ha végigolvasod a bevezetődet rájössz.hogy már el is döntötted a választ.Tehát te is akarod ezt a babát,hiszen az igenek oldalára dőlt a mérlegnyelve.Az a helyzet ahol két gyereknek van helye/értsél ide mindent/,ott a harmadiknak is lesz.Fiatal vagy ugyan,de már az első két gyerekkel tapasztalatokat gyűjtöttél,tehát rutinos leszel,ugyan nem tudom van-e a háttérben segítséged/szülői,nagyszülői.../,ez is sokat jelenthet.Nembeszélve arról,hogy még akkor is fiatal leszel,ha a gyerekek úgymond felcseperednek és még akkor sem késő új kapcsolatot teremteni/párkapcsolatot/.A szomszédomban van egy csajszli,aki 4 gyerekkel és jóval idősebben talált magának egy jóval fiatalabb ,rendes pasit,aki imádja őket.Szóval erről-ennyit,mi is volt a kérdés.
2009. jan. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
88%

Csak te döntethetsz,mi nem.

Te tudod,hogy mennyire vàgyol erre a babàra,te tudod milyen fàjdalmat okoz neked ha elveteted,te tudod,milyen anyagi hàtérrel rendelkezel.

Én 21 évesen vàrom elsö babàmat,még mindig sokszor ugy érzem hogy korai(Félre ne értsetek,nem bàntam meg,de valahol ugy vagyok vele ha késöbb jött volna se let volna baj,mert még igazàbol dolgozni szeretnék.

Pàromnak is mondtam,hogy a baba amint egy picit nagyobbacska,azonnal àllok munkàba,és nem tervezek 2. babàt jelenleg,spiràlt nem tetetek fel,mert kicsit tartok töle,viszont tablettàt iratok fel.

Nem szeretnék segélyekböl élni,màsrészt ha a pàrommal idövel bàrmi történne,alhagyna stb.akkor is könnyebb egy gyerekkel tovàbb lépni,mint kettövel vagy hàrommal.

Persze egy ujszülött baba,a terhesség menete a legszebb dolog a vilàgon,csak sajnos ez a terhességi szakasz,és a csecsemökor hamar véget ér,akkor màr nem elég az anyatej,tàpszer stb.

Minél nagyobb a gyerek annàl nagyobbak az igényei.

S ha bàr nem muszàly rà adni màrkàs cipöt,nem muszàly külföldön nyaraltatni,ne felejtsük el,nyàron a fagyiért sir,amit kénytelen vagy megvenni,az ovoda,az iskola.,a mindennapi fött étel,a jàték,még a legolcsobb is pénzbe kerül,a villany vizszàmla,sorolhatnàm.

Szoval egy 20 éves hölgynek 3 gyerek szerintem nagy teher apa nélkül.

Persze megfogsz élni,de nagyon sok lemondàssal fog jàrni,mert ugye mondom nem dolgozol,a segélyek meg ma màr arra jok,hogy a létfontossàgu dolgokat beszerezd,hogy naprol napra éljetek.

Én nem akarlak abortuszra biztatni,hisz az is egy ugynevezett bün.

Viszont én személy szerint nem tartanàm meg.

Koncentràlnék a màsik két picire,iratnék fel magamnak tablettàt,vagy ha ugy érzed spiràl,vàrnék mig a màsik gyerköc is oiba indul,keresnék egy jo àllàst.

És idövel lehet még talàlok egy normàlis partnert is,aki tàmogat,szeret,aztàn jöhetne késöbb egy harmadik.

Aszivedre és eszedre is halgass egyarànt!

Mérlegelj.

Ülj le,vegyél elö egy papirt,az egyik oldalra ird fel a hàtrànyokat,a màsik oldalra az elönyöket a harmadik baba jövetele àltal.

Sok sikert!

2009. jan. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
53%

Én úgy gondolom egyáltalán nem írtam semmi dorgálót! Az egy dolog, hogy mit gondolok, de nem írtam le, mert tényleg nem erre volt kíváncsi a kérdező. Úgy gondolom teljesen normálisan válaszoltam. Nekem is van két gyermekem és remélem hamarosan jön a harmadik is és a legkisebbem nekem is sokszor az ölemben ugrál miközben írok, mint most is. Ezért valóban lehet véteni hibákat. De nem többször ugyanazokat. De most ez miért is érdekes? Nem a helyesírásáról kellene beszélnünk én úgy gondolom. De akárhogy nézzük csak 16 évesen lett az első gyermekével várandós, tehát nagy egzisztencia nem áll a kérdező mögött, csupán a segélyek. Tudom, hogy nem kell a tökéletes anyagi háttér egy gyereknek, én is 20 évesen, az egyik fősulim alatt vállaltam az első babám, albérletben laktunk. És rendesen normál körülmények között neveltük, házat vettünk, autókat a fizetésünkből és hitelből. De a kérdező nem biztos, hogy a segélyekből eljut idáig. Azért írtam, hogy nem ismerem az anyagi lehetőségeit és állapotát. lehet, hogy már van saját háza, ki tudja...

tehát én nem érzem, hogy bármi rosszat írtam volna, de kövezzetek meg ha nem így gondoljátok.

Harmadik válaszoló

2009. jan. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
50%
utolsó válszoló igaza van mindenben :) De sztem ha már ott van tatsd meg !!!
2009. jan. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!