Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az alábbi válasz - hálapénz...

Az alábbi válasz - hálapénz szülésért - mit jelenthet?

Figyelt kérdés

20. hét óta járok klinikán "saját" orvoshoz, nem kérdeztem, hogy mennyit kér, 3-4 e ft-ot adtam alkalmanként. (Magánrendelése nincs). Múlt héten (a 34.-en) megkérdeztem, hogy mennyiért vállalja a szülést. Azt válaszolta, hogy a szülés ingyen van, meg hogy előbb legyen meg a baba, meg legyen egészséges. Majd utána beszélhetünk róla.

Még annyi, hogy lehet, hogy rossz helyen kérdeztem, mert a környező - közeli helyiségekben esetleg lehettek 8orvosok, szülésznők), és hallhatták. Vagy igen vagy nem, ezt nem tudom pontosan.

Így viszont nem tudom, hogy mennyivel készüljünk, ha meg túl magas összeget mond, akkor nem tudjuk kifizetni (ez esetben vmire hivatkozva időben lemondtuk volna). Gondolok itt arra, hogy 100 e ft-ot nem tudnánk kifizetni, de 50-et igen.

Bocsi, ha hosszú lettem, csak nem tudom, hogy ilyenkor mi van.


2011. júl. 27. 21:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ne kérdezz rá többet, adjatok neki 40, max. 50 ezret (tízszerest szokták adni). Ne csinálj ebből ügyet,ha a doki nem csinál.
2011. júl. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a doki konkrét tarifát várna el, hidd el, már régen a tudtodra adta volna az összeget.

Igaza van, szülessen meg a picike, legyen egészséges, ha a doki remekül végezte a dolgát, megháláljátok, annyival, amennyit tudtok adni.

2011. júl. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%
10-20 ezer bőven elég
2011. júl. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
36%

előző

a 10 x tarifa egy nagy baromság

2011. júl. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

az a "szokás" hogy a vizsgálati összeg tízszeresét szokták adni a szülésért (3-4 ezer esetén 30-40 ezret)


mondom én, aki soha nem fizetett orvosnak :)

2011. júl. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se hozd fel többet ezt a témát,megszületik a pici,és utána meglátásod szerint(hogy bánt Veled stb.)adsz neki borítékban,lehetőleg négyszemközt.Szülésznőnek is szoktak adni,mert ő foglalkozik Veled szüléskor.A doki csak a végén jön.Amúgy a hálapénz nem kötelező,csak várják.
2011. júl. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az alkalmanként vizsgálatokért fizetett összeg tízszeresét szokás adni a sima, 12-15-szörösét, ha császár.
2011. júl. 28. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem kérdezném meg többet,hanem odaadnám azt az 50-et(persze csak ha elégedett voltál)
2011. júl. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!