Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valakinek a 18-19-ik héten...

Valakinek a 18-19-ik héten cisztát találtak a babája fejében? Tovább küldtek genetikai vizsgálatra? Ott mint mondtak? Felszívódott, vagy csináltak vele valamit?

Figyelt kérdés
2010. nov. 30. 15:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi így jártunk. Minden eredményem addig tökéletes volt, nem is gondoltuk, hogy baj lehet, erre a 18. hti ultrahangon észrevették a kisfiunk fejében a cisztát. Ez önmagában nem lett volna baj, bár borzasztóan hangzik, mert a szonográfus szerint felszívódik, ha nincs más rendellenességre utaló jel, de nálunk vesetágulatot is láttak, ezért el kellett végezni a genetikai szűrést.

Nagyon féltem tőle, az eredménytől még inkább, de teljesen felesleges volt rettegnem: a vizsgálat nem fájt, és pár nap pihenés után meg is tudtam az eredményt: nincs baja a babának.

Így már csak arra kellett várni, hogy a ciszta eltűnjön, és ahogy az orvosom megjósolta, a 28. hétre teljesen felszívódott, mintha nem is lett volna. Szerinte ez elég gyakori, és ha nem rendellenesség áll a háttérben, szinte kivétel nélkül eltűnik, sok helyen meg sem mondják a kismamának, ha önmagában ilyet látnak, mert ezek a dokim szavaivel élve "jönnek-mennek", ahogy fejlődik a baba.

Úgyhogy nyugodj meg! Tudom, riasztóan hangzik, de pár hét múlva már nem is fogják látni.

Ha genetikai vizsgálatot javasolnak, ne aggódj akkor sem,mert ez ma már egy rutinvizsgálat, abszolút vállalható és kibírható,és legalább megnyugodhatsz, hogy tutira nincs baja a picinek.

2010. nov. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ilyen, a 18. héten vette észre az orvos.

Azt mondta nekem, ha ez a ciszta úgy viselkedik ahogy a nagykönyvben meg van írva, akkor a 26. hétre el fog múlni.

Így is történt. Ne aggódj, nem lesz semmi gond.

2010. nov. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az egyik barátnőm sírva hívott fel, hogy cystát találtak a pici koponyájában. Mentek genetikára, ott egy jobb UH géppel találtak még 1 cystát. Aztán rá 1 hónapra meg eltűnt mind a kettő. Ne ijedj meg! Minden rendben lesz!
2010. dec. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Próbálok megnyugodni,de nagyon nehéz......jövőhéten megyek genetikára,kicsit félek tőle,bízom benne hogy ott már kisebbek lesznek a ciszták,és végül teljesen eltűnnek majd!
2010. dec. 1. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!