Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mult héten borzasztó dolog...

Mult héten borzasztó dolog történt. Első találkozásom a védőnővel,szemem közé vágta, h hepatitis c-m van (2 májenzim magasabb). Nagyon aggódom a picim miatt, mert azóta nem alszok, nagyon ideges vagyok. Le lehet cserélni?

Figyelt kérdés
Kiakasztó volt,hogy elmesélte,h a férjének is ez van(ezért biztos nekem is) és hogy milyen vizsgálatokkal jár és hogy hova adnak szurit, és milyen rohadtul fáj. Gondolhatjátok, azt hittem,h leájulok a székről.A szt.lászlóba a professzor azt mondta,h szerinte nem igy van,mert alig térnek el az adatok a normálistól, de ha felmerült akkor zárjuk ki.(Felelőtlenség ilyennel riogatni egy 11 hetes kismamát) Amugy is izgulós kismama vagyok, és ha a stressztől elvetéltem volna? A családom alig tudott megnyugtatni. Arra is gondoltak,h beperelik azt a nőt. Hogy lehet egy védőnő ilyen? :( De tényleg, le lehet cserélni?
2009. jan. 18. 06:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Szia! Remélem,minden rendben lesz.Nekem is volt eltérés a leleten,de azt mondták, hogy a terhesség miatt belefér.Sajnos nem lehet lecserélni a védőnőt.
2009. jan. 18. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
42%
Simán le tudod cserélni, átmész egy másikhoz!
2009. jan. 18. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

Sajnálom,hogy ilyen védőnőd van. Hihetetlen,hogy lehet valaki ilyen? :(

De lecserélni sajnos nem tudod. Mert körzetileg vannak kiosztva.

2009. jan. 18. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Le lehet cserélni!Egy barátnőm 2 éve szült és a kirendelt védőnő, hááátt...nem is tudom mi lenne rá a legjobb szó!Egy 70 éves vén nyanya, akinek fogalma sincs a gyerekekről, könyvből próbál okoskodni valamit, szóval förtelmes! Simán átment egy másikhoz, aki kedves, rendes!
2009. jan. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyet ki kéne rúgni! Amúgy le lehet cserélni, írásban kell kérni a vezető védőnőhöz, vagy az ANTSZ-hez címezve.
2009. jan. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is (ha nem is feljelenteném, de akár azt is) a betegjogi képviselőnek tuti jelenteném.

Ilyet nem tehet egy egészségügyben dolgozó sem!

És nyugi, vizsgáltasd ki magad, és akkor megnyugszol, hogy semmi baj!

2009. jan. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, ahogy pl a pedagógusok között is van olyan, aki nem tud a gyerekkel bánni, így a védőnők között is van olyan, aki nem ért hozzá kellően. Nálam is volt olyan, hogy kérdeztem valamit, amire neki zsebből ki kellett volna vágnia a választ, de ehelyett annyit mondott, hogy most ilyet ne kérdezzek tőle, mert valami zárása vagy mifene volt és agyilag lefáradt. Nem is erőltettem, de néha látom rajta, hogy nem mindennel van tisztában.

Hogy lecserélheted e? Nem tudom, mert körzetileg vagyunk hozzájuk kirendelve, de ha nagyon nem jössz ki vele, akkor csak akad rá mód, hogy válthass! Azért remélem minden rendbe jön!

20 hetes kismami

2009. jan. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggodj,a májenzim nagyon sok minden mástól lehet magasabb.Ő nem orvos,ne higgyél neki.Az én védőnőm 137/80-as vérnyomást mért,azt vágta a képembe,hogy köszönjem meg ezt a kövérségemnek.Mindig a sulyommal piszkál semmi másra nem tud választ adni.30hetesen 12kg-ot hiztam.Azt mondta ez nagyon magas vérnyomás.Rohantam a dokihoz,aki jot mosolygott rajta és az orvosnál már csak120 volt.Képesek ennyire kihatni ránk.Ne hallgass rá.Bológass,hallgasd meg,ne adj a szavára.Segit az orvosod vagy a házi orvosod,nekem rengeteg mindenben segitenek.
2009. jan. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Úgy látom elég ritka a normális védőnő!!!Én rendszeresen sírva mentem haza tőle,folyton kiidegelt a dolgaival!10 hetesen a mellre tételről és a szilárd táplálásról beszélt,30-40 perceket töltöttem nála.Ennyi idő alatt sikerült vérnyomást mérnie és a súlyomat.4 alkalom a kötelező,sajnos én nem válthattam.7-szer voltam nála,26-ra vagyok kiírva,de még holnap is mennem kéne.Hát nem megyek,mert különben tuti megszülök holnap.Semmi bajom nem volt terhesség alatt,ő mégis talált fehérjét a vizeletben,amit aztán vér- vizelet vizsgálat során nem találtak...

Nővérem más körzethez tartozik(egy kerületben lakunk),2 hónapja szült.Neki egyszer nem talált szívhangot az ezer éves gépével a védőnő,teljesen kiborult.Ment a dokihoz,érezte a baba mozgását,nem is volt semmi baja.Azóta ő sincs túl jóban a védőnővel...

Szóval szerintem nem kell mindent elhinni,amit mond,bár tudom,hogy abban a pillanatban nehéz ezt kezelni.

A lényeg,amit a lelet igazol,és az orvos mond!

Boldog babavárást és kitartás!!!Csodás hónapok jönnek!!!

2009. jan. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megnyugtatóak...:) Remélem is,hogy nincsen semmi gond, de ez csak hetek mulva derül ki.:S Boldog Védőnőmentes babavárást Mindenkinek! :)
2009. jan. 19. 06:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!