Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sos, nem tudtam hogy terhes...

Sos, nem tudtam hogy terhes vagyok és középfülgyulladásom volt/van antibiotikumot szedtem, meg egy csomóféle gyógyszert, lehet baja tőle? Még csak olyan 5 hetes lehetek.

Figyelt kérdés
Pontosabban: Augmentint, Ambroxolt,Neocitránt, Algopyrint és Spiropentet szedtem.
2010. dec. 5. 14:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia!Még most alakul ki az embrió,szerintem ilyen korán nem ártott még neki.Csak ezek után ha lehet már ne szedj gyógyszert,vagy ha mindenképpen szükséges,az orvosnak mondjad hogy terhes vagy!!Ők tudják mit lehet felírni ilyenkor és mit nem.
2010. dec. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! természetesen megyek mostmár majd nőgyógyászhoz is de addig is vmi nyugtatót jó olvasni.
2010. dec. 5. 15:06
 3/8 anonim ***** válasza:
Hàt pont hogy most alakul ki maga az embrió egy kis szedercsírából, ilyenkor a legproblémásabb ez a sok gyógyszer!!! Olvass utána! Psr hetes terhes voltam, influenzát kaptam, nem tudtam, hogy terhes vagyok. Antibiotikumot szedtem, meg két doboz algoflex fortet. 2 éves egészsèges fiam van. Ugyhogy szerencsém volt! Alaposan olvasd el a betegtájékoztatót, mit ir terhesség esetén!
2010. dec. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is szedtem a terhesség elején antibiotikomukat. Neocitrán, a többire már nem emlékszem. De azt mondták az orvosok, többet is megkérdeztem, hgy nem ártott a babának. Én úgy 4 hetes lehettem, amikor megtudtam a babát, de én 5 hetesen kórházba kerültem vérzés miatt. Szerencsére azóta minden rendben van, írtak rá gyógyszert, s már 33 hetes km vagyok. A kombinált tesztem is nagyon jó lett. kevesebb az 1:50ezerhez az esély a down kórra. Szóval ne aggódj ezen. Megnyugvásként kérdezz rá az orvosodtól.
2010. dec. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az elején a "mindent vagy semmit" elv érvényesül a terhességben. Ezek a gyógyszerek egyébként nem ártalmasak a magzatra, de ha az ember olyan gyógyszert szed ami ártalmas, akkor az a babában a terhesség ezen szakaszában olyat komoly károsodást csinál, hogy el fog menni. De ezektől tuti nem lesz semmi baj!
2010. dec. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

6 hetes korig nem árt neki semmi ilyesmi, ne aggódj nem lesz semmi baja. Én is szedtem antibiotikumot, ráadásul elég erőset meg még mást is és a pocaklakóm 31 hetes és makk egészséges!:D

2010. dec. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Most jártam egyébként az orvosnál és olyan pici a terhesség hogy UH-val még szinte semmi se látszik, így azt mondta a doki hogy ha ennyire pici még akkor a mindent vagy semmit elv érvényesül (amit leírtak már előttem:) ) Mindenesetre semmit se szedhetek tovább.
2010. dec. 6. 12:34
 8/8 anonim ***** válasza:

Én nyugtatót szedtem kb 8 hetes terhességig. A dokim szerint amíg nincs kialakulva a köldökzsinór, nem vesz fel a szervezetből annyi tápanyagot és rossz dolgot, ami árthat neki. Gratulálok, vigyázz magadra!

24 hetes km

2010. dec. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!