Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek nincs gyereke, miért...

Akinek nincs gyereke, miért javasolja olyan könnyedén az abortuszt? Teljesen el vagyok keseredve a környezetünk hozzáállása miatt.

Figyelt kérdés
Bővebben : 2 kicsi gyerekünk van. Terhes lettem a harmadikkal védekezés és szoptatás mellett. Nem terveztünk mi se több gyereket de ha már itt van, nem akartuk (akarjuk) elvetetni. Közben a család, a barátok mind kb. teljesen hülyének néznek minket. Hogy minek még egy gyerek a mai világba, meg hogy hogyan fogjuk őket elindítani az életbe stb. És persze egyetértettünk velük (hiszen mi is csak 2-t terveztünk) na de ha már itt van akkor most mondjuk le róla,csak mert szerintük hülyeség? Nem vagyunk milliomosok, de tisztességesen dolgozunk/dolgoztunk mindketten, a házunkon van hitel még de más tartozás nincs. Senkitől soha nem kértünk egy fillért se. Szóval nem az ő nyakukra vállaljuk. Miért gondolják, hogy az abortusz az olyan egyszerű móka?
2010. dec. 10. 10:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem tudják hogy milyen lelki oldala van vagy csak a lelkiviláguk más. Nem olyan családcentrikusak. Nem úgy vannak hogy ha már jött akkor marad hanem esetleg kötött terveik vannak pl. kicsi autó, későbbi gondtalan élet, esetleg nehéz szülések emléke, féltik a testüket,


apához való hozzáállás is lehet - van olyan ismerős ahol már 2. sem lesz mert apuka csak arra volt jó hogy megcsinálja a babát meg miután megszületett hogy kivigye a szemetet mert anyuka nem adta oda mivel szerinte bénán tartotta a párja ... erről ennyit aztán apuka bekeményitett hogy jólvan szivem nem lesz több.


Szóval vannak láthatatlan okai is amiket nem is sejtünk nem csak az hogy "nem akarja" .

2010. dec. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne is törődj Velük! Nekem 8 hónapos kislányom van, párommal többször is beszéltünk arról, hogy mi lenne, ha "idő előtt" terhes lennék. Biztos, hogy nem vetetném el. Mondjuk mi amúgy is szeretnénk még babát, persze nem mindegy mikor jön. De ha jönni akar, hát jöjjön. Az a baba a pocakodban Téged választott, Hozzátok tartozik. Ha védekezés ellenére úgy érzi a Ti családotokba kell születnie, legyetek érte hálásak :) Ha meg még lehetőségetek is van rá, mindenképp tartsátok meg a 3. kis ajándékotokat! :) Boldog babavárást!
2010. dec. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Na igen de a kicsi autó, gondtalan élet meg stb. az szerintem ELŐTTE dönti el, hogy jó akkor nem lesz több. Mi is így voltunk, szóval nem úgy csináltuk, hogy na akkor nem védekezünk, ha becsúszik akkor oké, ha nem akkor se baj, hanem kifejezetten odafigyeltem, szedtem a gyógyszert stb.

Tehát az hogy miért nem akar vki több gyereket az világos, na de ha már besikerült (csúnya szóval) ?

2010. dec. 10. 10:47
 4/17 anonim ***** válasza:
24%
Igazuk van.Szerintem épp elég az ha hitel van a házon:ha egyikőtökkel történik valami,már be is ütött a gikszer.De te tudod:ha úgy érzed fel tudod nevelni,akkor szülj.
2010. dec. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Manka68 ***** válasza:
74%
Szerintem leginkább azért, mert ez egy idegen szó, és a legtöbben nem gondolnak bele a valódi jelentésébe : megölni a saját gyerekedet. Persze, hogy ki mikortól tartja a gyerekének, az egyéni hozzáállás kérdése. Számomra onnan, hogy megtörtént az első sejtosztódás, már az. Van, akinek csak a születésétől számít. Van, akinek onnan se. :-((
2010. dec. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Hát ha így nézem akkor egyetlen gyereket se kellett volna vállalni.
2010. dec. 10. 10:50
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

első v.


ha már besikerült akkor csupán -szerintem- intelligencia kérdése hogy ki hogy rendezi el magában.

Aki megteheti megtartja v. anyagilag v. mert a lelkiismeretével nem tudna elszámolni hogy megölné,

v. aki meg tudja tenni Ő elveteti.


Én nem vetem meg mert nem tudom sokszor hogy mi vezetett oda hogy megtegye itélkezni meg nem szeretek mert én se örülnék ha valaki a hátam mögött itélkezne rólam- rólunk.

De csak azt tartom elfogadható indoknak ha nagy a szegénység v. árva lenne v. az anya kora esetleg egészsége menne rá a baba megtartására.

2010. dec. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Végülis csak azok nem válaszoltak még akiknek nincs gyerekük mert itt a többség szerintem már anyuka 1-2 több gyermekes.
2010. dec. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy gyereknél is bármikor beüthet a gikszer.


"Most nem szülök, mert még nem járt le a kocsihitel, most azért nem, mert még nem járt le a lakáshitel, most azért nem, mert válság van, most meg azért nem, mert rezeg a léc a cég alatt, ahol dolgozom. Jé, 50 éves vagyok, és nincs gyerekem... hová tűnt az idő....?"


Mindig van "kifogás". Ha az ember az élete csúcspontján vállal gyereket, akkor is egy hét alatt úgy dőlhet össze, mint a kártyavár. És ha az én 8 hónapos kislányom mellől "kiesne" Apa, bizony mi is komoly gondok elé néznénk. Akkor? Nem kellett volna egyáltalán gyereket vállalnunk? Ha így gondolkodunk, akkor viszont senkinek nem szabad gyereket vállalnia...

2010. dec. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Hát igen...most ha azt nézem hogy nekünk mikor lett volna semmi segítséggel saját házunk valaha is akkor a válasz hogy kb.50 éves korunkra...És épp ez az hogy én is így vagyok az abortusszal, nem ítélem el aki azt teszi mert mondjuk semmi jövedelme vagy életképtelen a baba vagy mindegy is ki miért választja azt. De én nem bírnék tükörbe nézni hogy saját kényelmem érdekében (mert mondjuk nehéz 3 gyerekkel, főleg ha kicsik) lemondtam arról,aki ugyanúgy a mi gyerekünk mint az első kettő.
2010. dec. 10. 11:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!