Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem furcsa egy kicsit az...

Nem furcsa egy kicsit az orvos hozzáállása? Hanyagság?

Figyelt kérdés

Tegnap már írtam ki egy kérdést,hogy a férjem továbbképzésen van, ahol az egyik kollégája mumpszos lett! Én 7 hetes vagyok! Felhívtam a dokimat,hogy ilyenkor mi van, annyit mondott,hogy van valamennyi veszélye, de nem kell karanténba zárni a férjem. Anyósom úgy emlékszik,hogy volt mumpszos gyerekkorában, de sajnos 1000%-ra nem tudná megmondani.

Közben a férjemmel mindenhol azt olvassuk a neten,hogy első trimeszterben nagyon veszélyes a mumpsz. A háziorvosom ma azt mondta,hogy ő csak azt nem érti,hogy elvileg mindenkinek kapni kellett volna már védőoltást, mert hogy azt a 70-80-as évektől adják. Bár, ha így van,akkor nem tudom,hogy a férjemmel egy idős srác,hogy kaphatta el. A férjem 82-es, én 85-ös vagyok. A háziorvos külön létet mondott, jó pár napig. Meg vérvételt!

Most nem tudom mi legyen? Nem értem, miért kezelt le ennyivel a magándokim, holott ahogy olvasom komoly baj is lehet belőle. A srác a férjemmel többször egy asztalnál evett. Nagyon rossz így,mert már eleve nem láttam egy hete férjemet, meg a külön költözést sem tudnák egyszerűen megoldani!

Ti mit tennétek?


2011. máj. 5. 16:19
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat! 83-as vagyok!:) A nagy ijedségben már azt sem tudom mikor születtem!:))
2011. máj. 5. 16:20
 2/6 A kérdező kommentje:

Lenne még egy kérésem! Aki esetleg szintén babát vár, és mondjuk jóban van a dokijával, nem tudná megkérdezni,hogy ő mit mond? Mi már kifogytunk az ismerősökből, de eléggé kétségbe vagyok esve. Gondolom annak aki volt már kismama nem kell ragozni,hogy milyen érzés. Vagy ha esetleg van orvos a baráti körben!

Nagyon hálás lennék!

2011. máj. 5. 16:24
 3/6 anonim ***** válasza:
Én írtam neked tegnap a kérdésedre. Szerintem az a labor tudna válaszolni neked, akikről írtam, vagy egy netes orvos válaszol rovat. De az hogy 70-80 körül, az gáz. Én 75-ös vagyok és akkor még nem volt.
2011. máj. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Teljesen megértelek!

Én rubeola gyanús voltam 16 hetesen :(

Én is úgy tudom, hogy árt/HAT a mumpsz, de ezt azért egy nőgyógyásznak jobban kellene tudnia.

Ha nem kaptál tőle megfelelő tájékoztatást akkor keress fel valaki mást!

Ha Bp-i vagy a 2. nőin (Üllői út) mindig van ügyelet, ha bemész biztos nem zavarnak el és válaszolnak a kérdésekre. Szerintem telefonon is hívhatod őket bármikor!

Tényleg mindenki nagyon kedves!

Anno (rubeola) én is felhívtam őket!

Próbáld meg!

Szorítok!

2011. máj. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is 83-as vagyok nem kaptam védőoltást de 100% hogy voltam mumpszos.A gyerekkori háziorvosodnál a kartonodon fel kellett tüntetni, ha nem voltál akkor én megkérdeznék egy infektológust+ vérvétel.És nyugi a sok stressz nem tesz jót.
2011. máj. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kösz!

Hát most beszéltem anyóssal és azt mondja,hogy a férjem 100%-ig volt mumpszos, a tesója is utána lett egyből az. A férjem keresztanyja is emlékszik rá! Most egy kicsit megnyugodtam!

De azért lehet,hogy kérünk egy vérvételt. Csak attól félek,hogy bunkók lesznek, hogy miért akarunk. Tényleg nem érdekelne, ha nem lennék terhes!

A gyerekorvosom szerintem már nem is él!

2011. máj. 6. 09:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!