Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kedves kismamák, milyen...

Kedves kismamák, milyen Nálatok a leendő apuka hozzáállása az egészségetekhez?

Figyelt kérdés

Sajnos nálunk apuka nagyon aggódós....a anyagiak miatt. én még csak 22 hetes vagyok de rendszeresen elkap a rosszullét, szédülés, gyakran fáj a hasam, hát őszintén, elég satnyán kezd átállni a szervezetem a nagy változásra és egyre nehezebb a munkába bejutás + 8 óra irodai csücsülés a derékszögű széken.

Hiába mondom az apának, ő úgy van vele hogy igenis vegyek magamon erőt mert nem tehetjük meg hogy táppénzre menjek..

Mikor kértem hogy legalább tegye meg hogy behoz a munkahelyre (napi szinten rosszul leszek a bkv-n) akkoris csak magából kikelve mondja hogy értsem már meg hogy drága a benzin és bírjam ki valahogy...


Nem akarok mindig veszekedni vele de egyre nehezebb :(

Nem érti hogy itt nem csak egy nátha miatti nyűgösködésről van szó.

Tudom hogy fontos a pénz (átlag színvonalon élünk, kicsivel talán alatta) de szerintem a baba méginkább. Ő úgy látja én vagyok nyafogós és satnya szervezetű :(


Mit tennétek? Szerintetek is nekem kéne összeszorítani a fogam és bírni és bírni, és reménykedni hogy nem lesz baj?


Köszi a válaszokat mindenkinek.


2010. márc. 22. 15:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%
ne is haragudj, de Apa nem biztos, hogy normális.. Nálunk mindig is az ellenkezője volt a gond, hogy még egy kis dinnyét sem vásárolhattam egyedül. de hát ugye ez a véglet jobb.inkább mindenkitől azt hallom, hogy túlféltik a leendő anyát. és ez a normális. bár nekem van autóm, és még a 41. héten is egyedül autóztam, a 30. héten Horvátországba nyaraltunk, kirándultunk, dombot másztunk, úsztam a tengerbe, stb.. Amikor elfáradtam, leültünk, megvárta, amíg pihenek. de az is igaz, hogy a 22. hét körül még fittnek kéne lenned, nem tudom hogy fogod bírni a végét, az sokkal nehezebb...
2010. márc. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, a közvetlen környezetemben nem igazán van / volt kismama ezért egyedül nem nagyon tudtam eldönteni hogy én aggódom-e túl a dolgot.

Nem tudom miért nehéz a szervezetemnek a dolog, mert bár nem vagyok sem sportos, sem erős szerveztű- és tűrőképességű emberke, ám azért nem vagyok egy tespedős vagy nagyon beteges típus sem..

szóval nálam egyszerűen erősebbek a tünetek és kellemetlen velejárók. Ez még nem is volna baj ha legalább tudnék többet pihenni, lazítani.

2010. márc. 22. 15:15
 3/13 anonim ***** válasza:
Szia! én is hasonló helyzetben voltam! Gyakran voltak rosszulléteim és sokat kellett mindemellett dolgoznom,napi 9 órát talpaltam! Mondjuk ettől még nem lesz baja a babának,ha te rosszul érzed magad,ez csak a hormonok játéka!De a párod annyit igazán megtehetne,hogy bevisz a munkahelyre! Nem igazán értem, hogy ha már most annyira aggódik az anyagiak miatt akkor mi lesz ha megszületik a baba?
2010. márc. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Szia,

Neked is köszönöm a választ.

Sajnos azért aggódik, mert szeretne félre tenni még egy kicsit mire megszületik, hogy mindig legyen tartalék, csak sajnos nagyon rosszul szeretné elérni :(

2010. márc. 22. 15:30
 5/13 anonim ***** válasza:

Szia! Nagyon megértem a helyzetedet. Úgy látszik vannak ilyen férfiak. Sajnos az én párom is ilyen. Nehezen szánta rá magát a gyerekvállalásra is. Én megmondtam neki, ha nem lesz gyerek elhagyom. Háromszor voltam már terhes, és jól bírtam, de 3-szor el is vetéltem. Ezzel a babával a 8. hét óta itthon vagyok, mert ez volt az orvosi utasítás, DE elvárja, hogy én legyek a titkárnője, intézzem azokat a dolgait amik neki kényelmetlenek. Az elején nem akart elkísérni a vizsgálatokra, és bizony "spórolja" a benzint, ha ketten megyünk valahová, bár a munkahelyére gyakran azzal megy.

Megértelek mert én is rosszul voltam/vagyok a buszon, és szinte félek egyedül elindulni, meg fáradékony is vagyok, bár azelőtt jól bírtam a 12 órázást is, és 3X annyit kerestem, mint a párom.Sajnos minimál bérre voltam bejelentve és most a táppénzt is ebből számítják.

Nem tudom mivel bátorítsalak. Nálunk barátok, a háziorvos, a kollegái is mind figyelmeztették, hogy vigyázzon rám, s ez mégis hatásos. Keress szövetségeseket! Mutasd meg mit ír a kismama könyv!

De lassan változnak.

Sok erőt, és vigyázz magadra és a kisbabára!

Üdv. 35 hetes sorstárs

2010. márc. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szia!Az én férjem is nagyon aggódik mindig a pénz miatt!De a TI egészségetek mindennél fontosabb!!!!!!!!Én 23 hetes vagyok és az 5. héten táppénzre vágtak veszélyeztetett miatt!!!Ez volt novemberben és táppénzt csak most márciusban kaptam először!Egy fizu volt addig(ami 100 ezer forint),kocsihitel rezsi stb.És mégis kibírtuk!Szerintem beszél a pároddal mert ez így nagyon nem jó!!!
2010. márc. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm Nektek is a választ, úgy látom akkor többen is vagyunk akiknek nehezebbek a fizikai változások és olyan sorstársam is van akinél apuci szintén nehezebben válik igazi aggódó apukává :)

Nálunk mondják páromnak sokan hogy a baba és én vagyunk a legfontosabbak és nem a benzinpénz, de sajnos ő mindenkit csak hárított eddig hogy ne szóljanak bele mert nem az ő pénztárcájukról van szó :(( Abban reménykedek hogy talán idővel magától is kialakul benne hogy nagyobb felelősséget vállaljon értünk nem csak anyagilag, hanem egyébként is.


Nagyon köszönöm a vigasztaló szavakat és kívánok Nektek jó babavárást és egészséget!! :)

2010. márc. 22. 16:01
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Olvasgatom itt a válaszokat,nálunk máshogy volt.Mikor kiderült hogy babát várok,már másnap nem akart engedni dolgozni,nehogy bajunk legyen.Hozzáteszem,nem volt sok pénzünk(most kezdünk helyreállni kicsit),én voltam aki menni akart még dolgozni.Kb 2 hetet dolgoztam,mikor egy vérömlenyt látott az orvos és egyből táppénzre vett.Orvoshoz és mindenhova visz,ha ő dolgozik akkor általában anyukám visz,busszal nem járok.Végül is ez a télen volt H1N1miatt.De sosem volt a pénz miatt gond,hogy én nem dolgozom,pedig tényleg hitel,rezsi minden ott van,én 48 ezret kapok igy ,ő kb 110-120 at keres.Szerintem a párodnak be kéne kicsit látni hogy most a baba a legfontosabb,nem az anyagiak.Én 32 hetes vagyok,egy hosszabb séta vásárlás kimerit,itt fáj ott fáj,

keményedek stb,szóval jönnek majd elő a tünetek,egyre rosszabb nehezebb,nem dolgozhatsz már sokáig.

2010. márc. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Egyszerűen hihetetlen számomra,amiket olvasok!!:(

Én félidőben jöttem el táppénzre,és 3 hónapig egy fillért se kaptam (a tb ugyebár..).

Ráadásul a párom közben munkanélküli lett..lakáshitel,autóhitel,stb..gondolom ismerős.

DE soha nem vágta a fejemhez,hogy nem dolgozom,és mindig a MI egészségünk volt az első neki!

Mindig is azt mondta,hogy mindent lehet pótolni,csak az egészséget nem!

Számára én és a gyermekünk van az első helyen!Nem a pénz...


Mindig is tudtam,hogy nagyon jó ember a párom,de ez még inkább megerősített benne!


Nagyon sajnállak kedves kérdező,hogy hozzád így áll a párod! :(

Szorítok Nektek,hogy minden rendbe jöjjön,és a párod is belássa végre,hogy mik a fontos dolgok az életben!

2010. márc. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat, nagyon megértők és kedvesek vagytok.

Jó és nyugis babavárást és babázást kívánok:)

2010. márc. 22. 16:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!