Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor csökkentsem az Utrogesta...

Mikor csökkentsem az Utrogestan hüvelykapszulát? 11+3 vagyok

Figyelt kérdés
A 6.héttől használom 2*1-et.Nem beszéltük meg a dokimmal.Már most csak napi 1-et használjak,utána pedig kétnaponta 1 és utána semmi?
2009. jan. 20. 16:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%
Szia! Szerintem napi 1 még pár napig (max. 5), aztán teljesen hagyd el, mert 12. héttől káros. Eddigre már a méhlepény elég progesteront kell termeljen.
2009. jan. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szerintem meg kérdezd meg az orvosodat!!!!

Egyeztess vele, akár telefonon is.

És az Ő tanácsára csökkentsd, vagy hagyd abba!


Én 12 hetes elmúltam, Nekem gondjaim voltak, én is szedek Utrogestánt (tablettát, nem kúpot), nekem most lehet csak csökkenteni, de még mindig szednem kell. Veszélyeztetett terhességgel vagyok itthon, és nem gondolom, hogy az orvosom félrediagnosztizálna, mert az egyik legalaposabb, legodafigyelőbb doktornőm van.


Én minden megkérdezek és megbeszélek az orvosommal. Én ezt javaslom Neked is!

2009. jan. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én is ekkora adagot szedtem. A 14. héten már csak 1-et kellett használnom, a 15. héttől meg teljesen elhagytam.

Az orvosom elmagyarázta, hogy azért kell a 14. hétig szedni, mert csak akkor veszi át a méhlepény a feladatot, hiába alakul ki már korábban. A hirtelen abbahagyás pedig vérzést okozhat.

Szerintem is mindenképp beszéld meg a dokiddal, hogy ő mit javasol!


Boldog babavárást!

2009. jan. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem az orvosom a 14.hétig jánlotta ,de azt mondta az sem gond,ha a 15.hétig folyamatosan használom,mert ártani nem árt.Így is tettem és mint utólag kideült jól tettem,mert a terhességem el lett számolva két héttel,azaz 15 hetesből 13 hetes lettem.Azóta minden rendben van és 18 hetes vagyok.
2009. jan. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én az első harmadban használtam össz. 5 doboz hüvelygolyót és nekem nem mondta a doki,hogy fokozatosan kell csökkenteni.Használtam amíg volt.Semmi gond nem lett ebből.
2009. jan. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Azért kérdeztem,mert a papírra is az van írva,hogy a 12.hétig és a dokim is azt mondta.Itt olvastam,hogy nem ajánlatos egyik napról a másikra abbahagyni.

2009. jan. 20. 18:20
 7/12 A kérdező kommentje:
Még azt felejtettem el,hogy csak egyszer volt egy törlésnél enyhe barnás nyák.
2009. jan. 20. 18:22
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is folyamatosan szedtem napi 3x1-et, és a 12. hét kezdetén elfogyott. Azt hittem, hogy van még otthon egy doboz tartalék ezért nem is írattam a dokival.

Amikor észrevettem persze megijedtem és felhívtam, hogy probléma-e ha most hirtelen abbahagyom. Azt mondta, hogy semmi gond nem lesz abból, ha mostantól nem szedem. És hála istennek hiába álltam vele le ilyen drasztikusan semmi gond nem volt utána.

A barna maszatolás miatt én mindenképpen beszélnék vele, lehet h emelni kell az adagot!

Minden jót, szép babavárást!

2009. jan. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Előző vok, bocsi azt hittem most van barnázás. Így az utolsó előtti mondatot tekintsd semmisnek :)
2009. jan. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én most vgayok 10+5 napos terhes. A múlt héten hétfőn voltam dokinál kontrolon. Én napi 3x1-et szedtem. Azt mondta hogy a 12. hétig hátralevő időt felezzem meg, az első felében szedjek 2x1-t után pedig 1-t. Remélem minden oké lesz. Szeritem is kérdezd meg a dokidat az a tuti, főleg ha bízol benne. MErt ahogy látom, a dokik is másképp vélekednek erről.

Szia

2009. jan. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!