Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Antibiotikum a terhesség...

Antibiotikum a terhesség utolsó hetében? Jártatok így?

Figyelt kérdés
Sajnos vesegörcs miatt el kellett kezdenem szedni az Augmentin nevű antibiotikumot:-(Eddig semmilyen gyógyszert nem szedtem(se fájdalomcsillapítót) a baba miatt,hát erre most jól megszívtam:-(Nagyon aggódom a fiam egészségéért,de muszáj szedni.39 hetes km.
2010. dec. 11. 21:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


A dokidat nem jogom felülbírálni, hiszen nem vagyok orvos. Ilyenkor mindig az kattog a fejemben, hogy azért a legtöbb orvosban benne van a "kényszer" hogy a beteggel (és magával) ne csesszen ki, tehát ügyel arra, ha gyógyszert kell szedni pl. egy terhes kismamának olyant javasoljon, amivel nem lehet nagy baj. Azt nem írom, hogy az augmentin gyenge gyógyszer, de már csak nem lesz baj tőle a 39. héten!!?

2010. dec. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én szedtem tüdőgyulladás miatt a 39. héten, sőt örültem, mert tudtam hogy császár lesz és friss császársebbel valószínűleg meghaltam volna egy köhögőroham okozta fájdalomtól. Semmi bajunk. (És szerencsére meggyógyultam a műtétre)
2010. dec. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az Augmentin tipikusan az az antibiotikum, amit lehet szedni terhesen. Én terhesség elején is kaptam, sőt, szülés közben is kaptam infúzióban. Úgyhogy nyugodj meg, tényleg szedhető, a babának biztos nem árt, és remélhetőleg meggyógyulsz tőle szülésre.
2010. dec. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi lányok a megnyugtatást:-)A doki szerint a baba nyomja a vesémet,szegénynek már nagyon nincs elég helye,153 cm vagyok,a kisfiam meg 3500 gramm körüli,úgyhogy örülök,hogy idáig kihúztuk gond nélkül.
2010. dec. 12. 00:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!