Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit szólnátok ha a fiatal...

Mit szólnátok ha a fiatal (17-19) éves lányotok terhes lenne?

Figyelt kérdés
2010. dec. 13. 19:40
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
én biztos feltenném magamnak a kérdést, hogy mit rontottam el... egyébként meg attól függ, hogy a lányom tudta-e, hogy mit csinál (szeretik egymást és meg vannak róla győződve, hogy őket az ég is egymásnak teremtette);vagy csak így sikerült, mondjuk mert félt, hogy a fiú elhagyja, ha azt kéri, hogy még ne, vagy védekezzenek. attól is függ, hogy ki az apa... szóval nem igazán van erre a kérdésre "jó" válasz. inkább sok jó válasz van. de pl. nem hiszem, hogy az abortusz az.
2010. dec. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Én most 18évesen fogok szülni, mikor megtudták a szüleim akkor kicsit megijedtek, illetve korainak tartották.

De pár hét elteltével rájöttek hogy párommal komolyan gondoljuk a baba dolgot, és nem a nyakukra szülöm majd a picit... Szóval ma már nagyon várják a kis unokát, és örülnek neki, mert már biztosak benne hogy érettek vagyunk rá (párom 24).

Remélem nem gond hogy válaszoltam, tudom hogy nem nekem, hanem a szülőknek szántad a kérdést

2010. dec. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

egyátalán nem baj, hogy írtál... sőtt...

örülök neki, hogy lertad. Kíváncsi vagyok az ilyen tapasztalatokra is.

2010. dec. 13. 19:59
 4/23 anonim ***** válasza:
37%
Én 16 éves fiú vagyok és amikor barátnőm 18-19 éve lesz én meg 22-23 éves akkora gondoltam hogy megházasodunk és gyereket szeretnék.de barátnőm még csak 13 és suli elvégzése utánra akrunk amikor középiskolát elvégezük éretek leszünk.
2010. dec. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
20%
Jól megverném! Azért 17, 18 évesen túlzás! Hiába "gondolják komolyan" ilyenkor még az ember nem annyira érett és felkészült, hogy egy másik életért felelni tudjon. Bárki bármit is mond! Ha ilyenkor még azt nem tudjuk, hogy milyen egyetemre menjünk, amit később meg is változtathatunk, honnan tudnánk, hogy valóban akarunk- e gyereket. Főleg a mai világban. Felelőtlenség! Anyagilag és lelkileg is kihívás, és a korán elkezdett élet mindig visszaüt! Nincs egy 10-en évesnek szakmája, saját háztartása, a szülőkre hagyatkozni, meg szerintem undorító! Ők tudják, hogy mikor tudják elvállalni és mikor nem. Ez nem csak pénz, hanem idő is! Nehogy már akaratomon kívül én babázzak, míg a gyerekem bulizni jár! Vagy mert nem valószínű, hogy akivel 18 évesen találkozol az az életed szerelme... aztán meg jól magadra hagy! Felelőtlenség! Előbb gondolkodni, megalapozni és utána vállalni! Szerintem az ideáliskor valahonnan 21 éves kórtól van, annál lejjebb túl korai!
2010. dec. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Én is 18 évesen lettem terhes.Anya azt mondta hogy elég érett vagyok hogy eldöntsem hogy mit akarok,de akár mi is lesz támogatni fog,apa kb.dettó ugyan ezen a véleményen volt.Párom szülei nagyon ellenezték most meg úgy szedik ki a gyereket a kezemből:) Amúgy az is a mentségünk volt hogy már 5 éve együtt voltunk ill.vagyunk.
2010. dec. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
95%

"Jól megverném! Azért 17, 18 évesen túlzás! Hiába "gondolják komolyan" ilyenkor még az ember nem annyira érett és felkészült, hogy egy másik életért felelni tudjon. Bárki bármit is mond! Ha ilyenkor még azt nem tudjuk, hogy milyen egyetemre menjünk, amit később meg is változtathatunk, honnan tudnánk, hogy valóban akarunk- e gyereket. Főleg a mai világban. Felelőtlenség! Anyagilag és lelkileg is kihívás, és a korán elkezdett élet mindig visszaüt! Nincs egy 10-en évesnek szakmája, saját háztartása, a szülőkre hagyatkozni, meg szerintem undorító! Ők tudják, hogy mikor tudják elvállalni és mikor nem. Ez nem csak pénz, hanem idő is! Nehogy már akaratomon kívül én babázzak, míg a gyerekem bulizni jár! Vagy mert nem valószínű, hogy akivel 18 évesen találkozol az az életed szerelme... aztán meg jól magadra hagy! Felelőtlenség! Előbb gondolkodni, megalapozni és utána vállalni! Szerintem az ideáliskor valahonnan 21 éves kórtól van, annál lejjebb túl korai!"


Azt kell, hogy mondjam ez aztan az erett hozza allam....jol megvernem..pff....azt hiszem nem kell kifejteni avelemenyemet rolad...


En az elso valaszoloval ertek egyett.Ez sok korulmentol fugg!!De a gyerekem a gyerekem, meg akkor is ha hibazik vagy helytelen donteseket hoz!!Tamogatnom es szeretnem kell nem egyeterteni vele!!

18 evesen nagykoru, tehat nem szolhatok bele.Az mas kerdes, hogy a tamogatasomat megvonhatom tole, hisz nem vagyok koteles tamogatni, de ezt sosem tudnam megtenni!!

Mindent megtennek, hogy Neki jo legyen!!Ha szeretne a babat akkor minden anyagi es fizikai segitseget megadnek hozza.Ha abortuszt szeretne mellette allnek lelkileg es termeszetesen tamogatnam ebben is (bar nem hiszem, hogy ebben az esetben meg tudnam magamnak bocsajtani, de ra nem tudnek haragudni).

2010. dec. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

23.58as vagyok


ja es lanyos anyuka!!

2010. dec. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Ezt nehéz így megítélni.

Sógornőm 17 évesen esett teherbe 2-3 hónapos kapcsolat után.Természetesen "nagyon akarták a babát és ők így tervezték".Meg is lehet őket nézni.Évekig a szülőknél laktak,aztán hitel amit a nagymama fizet,még egy gyerek mert lejárt a gyes,rengeteg adósság,munka semmi.

Viszont ha normális,komoly gondolkodású akkor semmi akadálya a gyerekvállalásnak.Persze nem ez a legjobb életkor erre.

2010. dec. 14. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Egy-egy negativ példából nem lehet általános véleményt formálni!Pláne nem fikázni mások döntését..Sokan 30éves korukban szülnek,mégis rá vannak szorulva a szülői segitségre.Akkor őket is el kellene verni??!Nevetséges...
2010. dec. 14. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!