Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Én egy 16 éves (6hetes)...

Én egy 16 éves (6hetes) fiatal lány vok és nem tudom hogy jól döntenék azzal ha meg tartanám a gyereket? Mert terveim vannak, de azok közt nem szerepel. ilyenkor mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az apa 19 éves 2évig voltunk együtt és most cserben hagyott.Egy elit iskolába járok és nem terveztem a terhességet Mit tegyek?Nagy lelkiismeret fog gyötörni ha elvetetem?előre is köszönöm válaszukat!
2010. febr. 12. 20:31
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
79%
Nem tervezted? Hogyan védekeztetek?
2010. febr. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki más, bennem csak felmerült az abortusz kérdése, de szerencsére nem tettem meg, a mai napig furdal a lelkiismeret, hogy egyáltalán felmerült bennem.


Mondjuk én 10 évvel idősebb vagyok, komoly kapcsolatban élek, saját lakás, munkahely van tehát ilyen problémák nem voltak, csak nem terveztünk még babát, de szerencsére megszületett és a legboldogabb kis család lettünk 3-an :)


Viszont 16 éves fejjel, egyedül... szerintem még gyerek vagy egy gyerek felneveléséhez. És ezekszerint rendkívül felelőtlen is. Ha már ilyen korán kezdted, legalább védekezhettetek volna rendesen.

Maximum a szüleidre számíthatsz, ha bevállalják, hogy felnevelik, mert te még úgyse tudod. Velük beszéld meg. De sürgősen, mert abortuszt is csak a 12. hétg csinálnak, de minél hamarabb annál "jobb". (ez borzasztóan hangzik, de remélem érted mit akarok mondani).


Beszélj a szüleiddel, aztán dönts, de sztm még nem állsz készen egy gyerek felnevelésére.

2010. febr. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
szia.hát mivel azt írod h terveid vannak amik között nem szerepel a baba,ezért szerintem jobban tennéd ha elvetetnéd.én nagyon abortusz ellenes vagyok,főleg azért is mert kismama vagyok,de sajnos neked ezt tudom csak tanácsolni.hát h lesz e lelkiismeretfurdalásod,az attól is függ hragaszkodsz e minimálisan is a babához.?mert ha igen akkor valószinű h lesz.de lehet amúgy is.de ha egyedül vagy és még tanulsz is,akkor nincs értelme megtartani.kérlek majd írd meg ide h h döntöttél.minden jót.
2010. febr. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
86%

ezt is embere válogatja...az én tesóm 17 évesen szült, még anyu volt a baba gyámja, mert tesóm nem volt nagykorú, és biztosíthatlak, hogy nem bánta meg egy percig sem, van egy csodaszép kislánya. Igen, megváltozott az élete, de nem lett rosszabb, csak más. Ő elrontotta, mert mi felajánlottuk, hogy segítünk, de nem fejezte be az iskolát. Ha vállalod a babát, akkor mindenképpen fejezd be a sulit, mert utána már nagyon nehéz lesz újrakezdeni! Ne foglalkozz azzal, mit mondanak mások, nem az a szégyen, ha valaki terhes marad fiatalon, az a dicsőség, ha emellett el tudja végezni a sulit, ha kell magántanulóként!

Az abortusz egy életre szóló sokk lesz. Ha lesz még gyereked, minden alkalommal, amikor ránézel, arra fogsz gondolni, akit eldobtál magadtól. Ha mégis megteszed keményítsd meg magad, ne mondd el senknek, csak akinek nagyon muszáj és ne gondolj rá többet! Sok szerencsét! :)

2010. febr. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
88%
Ha mégis úgy döntenél, hogy nem a "kényelmes" utat választod, akkor jó ha tudod, hogy vannak olyan szervezetek, amik azzal foglalkoznak, hogy közvetítik a "nem várt babákat" olyan családoknak, akinek nem lehet gyerekük, és csecsemőt szeretnének örökbe fogadni. Több baráti házaspárunk is nemrég kapott örökbe egy-egy ilyen babát. Ők 4-5-sok évet vártak, és most a világ legboldogabb emberei. Tehát sokan tolonganak már most a babádért! Ha érdekel, magánban írhatsz, hogy hol vannak ilyen szervezetek, de az interneten is rátalálhatsz...
2010. febr. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
36%
én ezt rohadtul nem tudom felfogni h miért ajánlgatja mindenki a másiknak h szülje meg és adja örökbe??basszus te örökbe tudnád adni a saját babádat akit 9 hónapig a szíved alatt hordtál,és utána megszenvedtél érte a szülésnél??te képes lennél lemondani róla??mert szerintem nem!!!én tuti nem.ha meg valaki nem akar babát akkor az értelemszerüen elvetetni és nem fogja másnak megszülni.ha meg már megszüli biztos nem lesz olyan hülye h másnak adja.
2010. febr. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
80%
Inkább pusztítsuk el? Logikus.
2010. febr. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
51%
nem pusztítsuk el,én ilyet soha nem tennék,ugyanis én is kismama vagyok.és nem is tanácsolnék,de most muszály volt ezt tanácsonom.ezek szerint te képes lennél örökbe adni.nyugodt lenne utána a lelkiismereted????tudnál úgy élni h valahol van egy gyereked?és nem te neveled?én nem bírnám elviselni.
2010. febr. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
91%

Ez millió egy dologtól függ, neked kell tudni a körülményeidet.

Sokan szültek 16 évesen, és ettől még élet lett az életükből, befejezték a sulit, és nem bánták meg, hogy megszülték.

Nem vagyok abortuszpárti, de mikor egy barátom bartánője 16 évesen terhes lett, én is amellett voksoltam, hogy ne tartsák meg, de ott amúgy is voltak más gondok is. Szóval ezt csak te döntheted el.-illetve a gyámod, mert kiskorú vagy, kell az abortuszhoz a gyámod aláírása.

2010. febr. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
64%
Még mindig jobb örökbe adni, mint megölni!!
2010. febr. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!