Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tanácsok? Cukorterhelést...

Tanácsok? Cukorterhelést végeztem el otthon is, a zsemlés tejes módszert és egy óra múlva 8,6 lett az eredmény.

Figyelt kérdés

Múlt héten a két órás, cukros löttyös vizsgálat után 7,01 lett az eredmény. Ma házilag kipróbáltam, hogy 8 órakor ettem egy zsemlét, ittam két dl. tejet és egy óra múlva 8,6 lett a cukrom. Mit tegyek?? :(

(tegnap este 11.-kor ittam egy nesquik kakaóitalt.


2010. dec. 14. 09:17
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:

A vércukormérődet le kéne ellenőrizni. Nincs a családban valakinek, akiével össze lehet hasonlítani?

(Az esti kakaó már nem számít.)

2010. dec. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
az estinek ezer éve ki kellett volna ürülnie ideális esetben. én nem rég voltam a cukros vizsgálaton, én is besütiztem kb. éjfélkor és a másnap reggeli 3.7 lett, ami még alacsony is. valamennyit tévedhet a készülék, de ha a 7.1-et vesszük alapul, az is kicsit magas. mit mondott a dokid, vissza kell menned hozzá, ha magas az otthoni eredmény? szerintem legjobb ha vele konzultálsz.
2010. dec. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

apukám cukros, neki is magas érték jött ki, de neki mindig magas. (17,1). De neki mindig magas.

Nem tudom, mit tegyek.

Mert a nődokim külföldön van és lehet csak jövő héten jön vissza. (ezért csináltam egy magánakciót) Kihez menjek?

2010. dec. 14. 09:29
 4/31 anonim ***** válasza:
Ezzel nem nőgyógyászhoz kel menni. Menj a körzetihez, ő elküd diabetológiára. A zsemle után az érték nagyin magas.
2010. dec. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
Akár a háziorvosodhoz, ő elküld a szükséges helyekre vagy ad tanácsot. Ne várj jövő hétig. És keress rá a neten, hogy kell kajálni egy cukorbetegnek, a terhességi cukorra is ezt ajánlotta a kolléganőmnek a doki.
2010. dec. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Igen, már nyomtattam is ki diétás táblázatokat, szénhidrát táblázatot és hívom a körzeti dokit is.
2010. dec. 14. 09:50
 7/31 anonim ***** válasza:

Szia! Én inzulinos cukorbeteg vagyok, már 4 éve. Most várom a 2. babámat. A helyedben azonnal kérnék egy beutalót laborba (éhomi és 1 órás vércukorra), és a cukorgondozóba, ahová már az eredménnyel érdemes menni. Nem írtad, hogy állapotos vagy-e, de ha igen, akkor nem célszerű 6,8 fölé engedni a cukrodat. Amúgy a szénhidráttáblázat kevés, azt is ismerned kell, hogy melyik élelmiszer kapja fel gyorsan a cukrot, és melyik az, ami tartós, stabil vércukorszintet biztosít.

Vannak alapszabályok. Pl. de. 10-ig tilos a tejcukor és a gyümölcscukor, mert nagyon megemeli az értéket. Pedig a tejben csak 5 g szénhidrát van.

A cukorgondozóban ezekről is tartanak oktatást.

Tényleg ne várj! Amúgy nyugodtan fel is hívhatod Őket, készségesen szoktak segíteni.

2010. dec. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

27 hetes terhes vagyok. A zsemle után 1,5 órával már "csak" 7,4 volt az érték. De az is magas!

Megyek a körzetihez :(

2010. dec. 14. 10:34
 9/31 anonim ***** válasza:

10:02 vagyok. Tényleg magas. Amíg bejutsz a cukorgondozóba, tartsd be az alapokat. Reggelire 30 g szénhidrát, legkésőbb reggel 8-ig. Ez általában egy zsömlét jelent, de a fehér liszt nem túl célszerű, keress inkább valamilyen teljes kiőrlésűt. A tejet, gyümölcsöt hanyagold 10-ig. 6-szor egyél: reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna, vacsora, pótvacsora (este 9 körül). A szénhidrád megoszlás: 30g-20g-50g-20g-40g-20g. Ez egy alap diéta, nem biztos, hogy nálad is ezt fogják javasolni, de amíg orvoskézre kerülsz, megteszi. Még valami FONTOS dolog. Sokan azt hiszik, hogy jó az, ha teljesen kihagyják a szénhidrátot az étrendjükből. A min. 160-180g muszáj. Ha ezt nem viszed be, méreganyagok szabadulnak fel a szervezetedben, és azzal többet árthatsz a babának (akár meg is ölheted), mint néhány magasabb vércukoreredménnyel. Azért figyelj oda a diétára, mert ha magas a cukrod, helyetted a baba termeli az inzulint, amit a világrajötte után te már nem használsz fel, de mivel Ő tovább termeli, nagyon leesik a vércukra, és akár hypoglikémiás sokkot is kaphat.

Azért nem ennyire ijesztő a dolog, remekül meg lehet oldani, hogy egyensúlyban maradjon az anyagcseréd.

És még valami: ne keseredj el, ha inziulint írnak fel, néhány hétig használod, aztán szülés után elfelejted az egészet. Néha azért érdemes akkor egy kis ellenőrzést végezni.

Kérlek írj, hogy mit intéztél a dokinál!

2010. dec. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
Még valami eszembe jutott. Van olyan háziorvos, aki kevesebbet tud a cukorbetegségről, a diétáról, mint mi cukrosok. Ne hagyd lerázni magad, ragaszkodj a beutalókhoz, még akkor is, ha emiatt hisztisnek néznek.
2010. dec. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!