Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, hogyan zajlik az...

Kismamák, hogyan zajlik az első nőgyógyászati vizsgálat?

Figyelt kérdés
Miután kiderült ugye, hogy az ember várandós :). Mire készüljek, mit kell vinni?
2010. dec. 15. 23:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vittem semmit, csak a taj kártyámat meg a személyes irataimat. Reggel pozitívat teszteltem 12 nap késés után, délután mentem a nőgyógyászhoz, aki megállapította, hogy igen, ott van a petezsák, jó helyen tapadt meg, kb 5 hetes lehettem akkor. Egy hét múlva már két petezsák volt látható. :) Az első vizsgálat is hüvelyi ultrahang volt, egy vékony hosszú eszközzel csinálják, nem fáj, csak kb annyira kellemetlen, mint a sima manuális vizsgálat. Utána még volt pár hüvelyi UH, majd a 12 hetes már rendes, külső hasi UH volt, mint ahogy az összes többi is. :)

...

A 37. hetet két nap múlva töltöttem volna, amikor császármetszéssel megszülettek az ikergyermekeim, egy fiú, egy lány.. Ennek már 22 hónapja. :)))

Tudom, csak az elejét kérdezted, én leírtam a végét is. :)

Boldog babavárást!

30/N

2010. dec. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Vigyél: személyit, taj kártyát, ha magánorvoshoz mész, akkor pénzt is. Tudd az utolsó menstruációd időpontját.

Nálam ez volt: kikérdezés, manuális vizsgálat a méh nagyságának, méhszáj állapotának megítélésére, hüvelyi uh, ahol láttuk, hogy jó helyen tapad, és volt már szívverés is. 7 hetesen voltam először. (Aztán 10 hetesen, majd 12 hetesen, ez a két uh még hüvelyi volt, utána már csak hasi, és méhszájat is csak a 24. héttől néztek.)

2010. dec. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.Kedves első, nem baj, hogy végig leírtad :)!

Jövőhéten szerdán megyünk az első vizsgálatra..de sokára van még :(

2010. dec. 16. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!