Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az első uh. Után kételkedem...

Az első uh. Után kételkedem abban, hogy sportolhatok -e úgy, mint előtte. Ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés

2 hónapot szenvedtem, émelyegtem, az ágyból alig bírtam kikecmeregni reggelente...végre vége!! Sportos lány vagyok, nagyon szeretek mozogni, bár az aktív sportot évekkel ezelőtt abbahagytam....viszont az első dolgom volt elmenni mozogni, miután jobban lettem...

Egy órát squash-oltam, nagyon jól esett!!!

Viszont! Utána 2 napig járni alig tudtam az izomláztól...kicsit hirtelen csaptam bele...

A héten voltunk az első nagy uh-n (12 hetes)...a baba nagyon aktív volt, ezerrel mozgott...néha úgy tűnt futkározik bennem:)....az orvos más oldalról is látni szerette volna, így csak megrázta a hasamon a gépet, vagy picit megnyomkodott a kezével...és a baba reagált mindenre!!!...

Ezután azt kérdeztem magamtól mit élhetett át, amikor sportoltam...ti mit gondoltok, rosszul érzi magát a baba, ha a mama nagyon aktív? Hülye kérdés, de "kirázhatom a lelkét"...mármint nem vagyok hülye, lebeg a magzatvízben, de mégis...


2010. dec. 16. 21:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Az orvosra hagyatkozz, amit Ő javasol, azt tedd!

Nem mindig jó az aktív ugrálos sport, mint ahogy a bicikli sem terhesen!

Vigyázz Magadra és a babádra, inkább sétálj nagyokat!

2010. dec. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem is beszéld meg a dokiddal. Nagyon sok féle sport van amit kismamák is tudnak csinálni. Pl. ha zárt a méhszáj, nyugodtan menj úszni, vagy vizi tornára. Én is jártam, nem tiltotta a dokim. Ezen kívül vannak olyan kismama tornák, ahol fittball-t használnak (én ilyenre is jártam) és hidd el, hogy ott aztán igen rendesen átmozgatnak :). A terhesség nem betegség, csak egy "más" állapot :) Ha egészséges vagy mindent lehet csinálni, persze módjával és egy picit lassabban mint előtte :) Én most 32 hetes vagyok, de még mindig járok tornázni, itthon pedig sokat ülök a fittball-on, pl. tévézés, vagy vasalás közben. Ellazít, és át is mozgat. Ajánlom neked is :) Kellemes babavárást!



32 hetes kismama

2010. dec. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is sportoltam mindkét terhességem alatt. De a squash szerintem nem a legalkalmasabb sport terhesen. Nagyon felmegy tőle a vérnyomás, nagyon leizzadsz, és nem egyenletes a terhelés, mert hol futkosol, hol leállsz.

Vagy kocogj helyette lassan, vagy erőteljes séta, vagy "lábemelgetős" tornát végezz. Vagy esetleg ellipszis tréner vagy szobabicikli.

Végül is az a lényeg, hogy szépen lassan menjen fel a pulzus, és ne pörögj túl.

Én nagyon támogatom, hogy valaki kismamaként is sportoljon, de a squasht hanyagolnám a helyedben.

2010. dec. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!