Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hamarosan születik a második,...

Hamarosan születik a második, elsö 25 hónapos, tudnátok hasznos tanácsokat adni? Pl.

Figyelt kérdés
hogyan hangoltátok össze az öltözködést,etetést,fürdést,nagynál ugye a du-i és esti altatást,na és a közös sétákat????falun lakom,nagy udvarunk van,fiam jól elvan,de boltba meg egy-két helyre el kell mennünk.legföbb bajom hogy nincs apa....szóval egyedül kell megbirkoznom a feladattal.nem félek csak már sokat gondolkodtam és más tapasztalata sokat segitene.
2011. okt. 30. 21:02
 1/8 anonim ***** válasza:
én tavasszal szülöm a másodikat várom én is a tanácsokat:)
2011. okt. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nálunk 27hó van a két pici között, és rettenetesen sokat agyaltam és izgultam én is, hogy mi lesz majd két gyerekkel, mit hogy oldok-oldunk majd meg. És csak annyi- hogy nagyon könnyen belerázodtunk, a nagy is jól vette a kicsit, a kicsi meg alapból elvolt.

Este a kicsivel kezdtük a fürdetést, a nagy is nézte, majd utána ő fürdött. Amikor kezdett kialakulni napirend a kicsinél, akkor a déli alvásokat igyekeztem összehozni- így volt napi 2óra pihi nekem is... azaz szabadidő takarítani, és egyéb házimunka...

Meg minden ment mint a karikacsapás-tényleg.

Az első hónapban anyukám nálun lakott és segített- főzött leginább, de utána már tényleg ment minden egyedül is.


MInden rendben lesz nálatok is!


:)

2011. okt. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 19 hónap korkülönbség van. A napirend:

07:00 - 07:30 - ébredezés (nem ébresztem őket, maguktól kelnek)

07:30 - a kicsit megetetem, közben a nagy tejet iszik

08:00 - reggeli, a kicsi addig a hintában van

08:30 - 11:30 - séta, játszóterezés, ügyintézés, boltbamenés, a kicsi ilyenkor alszik egyet a babakocsiban/mei tai-ban (ha kell boltba menni, akkor a babakocsit visszük, ha nem, akkor a mei tai-t)

12:30 - ebéd (utána a kicsinek szopi)

13:00 - 14:30 - alvás (mindkettőjüknek)

15:00 - uzsonna (a kicsinek szopi)

15:30 - 17:30 - séta vagy a játszóterezés, a kicsi mei tai-ban alszik

18:00 - vacsora, utána egy kis játék

19:00 - fürdés, a nagynak fogmosás

19:30 - a kicsi szopizik, a nagy addig még játszik

20:00 - alvás

Néhány tanács:

- Szerezz be egy kendőt vagy mei tai-t, ugyanis nagyban megkönnyíti az életed. Ha a kicsi hasfájós, vagy nagyon "bújós", akkor ha magadra kötöd, megnyugszik, közben szabad a kezed, és a tudsz a nagyobbal is foglalkozni. A sétálásnál is egyszerűbb (főleg tömegközlekedésnél), hogyha nem kell külön babakocsit tolni, és külön arra figyelni, hogy a nagy ne szaladjon el.

- Vond be a nagyot a baba körüli teendőkbe. Így érzi, hogy nincs elhanyagolva.

- A délutáni alvás legyen egy időben a két gyerkőcnek, és akkor van időd neked is pihenni.

- Akkor végezd a házimunkát, ha ébren vannak: a nagy segítsen, vagy játsszon, a kicsi pedig a pihenőszékből figyeljen vagy legyen rád kötve (legalábbis ez nekünk nagyon bejött).

- Rendeljetek kaját, ne főzz.


Hirtelen ennyi dolog jutott eszembe, ha van még valami, írok. :)

2011. okt. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2011. okt. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból mondom, hogy előre nem nagyon lehet felkészülni ezekre a dolgokra. Én is sokat gondolkodtam, hogy oldom majd meg a fürdetést, az etetést, próbáltam valami rendszert előre kitalálni, de az én gyerekeimnél ez nem ment.

Persze idővel a napirend kialakítása nagyon fontos, de az első időben szerintem fontosabb, hogy merj rugalmas lenni, úgyis ők alkotják a szabályokat.

2011. okt. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2011. okt. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2011. okt. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
a kaját már évek óta rendelem,az életet ment nálam.jól fog jönni.köszönöm a válaszokat.azt hiszem vásárolok egy hintát a kicsinek,az elsövel hülyeségnek tartottam de most azt hiszem hasznomra válik majd.
2011. okt. 31. 08:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!