Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ne nézzetek hülyének léci, de...

Ne nézzetek hülyének léci, de mi alapján döntsek, ha egyik név se tetszik? Nemsoká szülök, és egyszerűen nem érzek rá a névre.

Figyelt kérdés
Már van 2 gyermekem, nekik is nehezen lett nevük, az elsőnek apa adta, de igazából nem voltam elájulva attól a névtől se. A lányomnak az utolsó pillanatban bólintottunk rá egy névre. Most egyszerűen semmi se tetszik, mit csináljak? Húzzak kalapból? Milyen hülye ötlet már .(
2010. dec. 17. 09:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Mekkorák a nagyobb gyerekek?

Írjon (vagy mondjon) mindenki pár nevet, aztán egyeztessétek a listát. Ha szépen illeszkedik a családnévhez és elégedett vele mindenki, adjátok azt. :)

De ajánlom a netes névkeresőket, esetleg a jelentése alapján is választhattok, hátha úgy szimpatikusabb lesz egy név.

2010. dec. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

szia!


kisfiút vagy kislányt vársz? Milyen vezetéknévhez keresel? Hétköznapi nevet vagy különlegeset? Hogy hívják a két gyermeked?

2010. dec. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Miért? Ami valamennyire tetszik, azt írjátok fel, és sorsoljatok. Vagy döntesz a szülőszobában:) Vagy írd meg, hogy mi a vezetéknevetek, és mi lesz a lurkó, hátha meg tetszik valamelyik variáció, amit írunk.
2010. dec. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nézd meg,h melyik név illik jobban a vezetéknévhez,becézés és kellő komolyság is fontos...no de ha a végén még így is bizonytalan vagy(ennyire),akkor kalaphúzás helyett,írd le őket és majd mi megszavazzuk!!!!:-))))
2010. dec. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Hát az a gond hogy mindennel van vmi bajom...sok gyerek van a családban és ismeretségben (össze is járunk) ugyanazt a nevet nem akarom adni. Különlegeset szeretnék, hideglelést kapok a gondolattól hogy oviban-suliban még 3 olyan nevű lesz rajta kívül így a toplistás Anna-Hanna-Panna-Sára-Dóra-Réka kizárva...nem akarok mostanában felkapottat se Jázmin, Lili, Kitti..

Ilyen nagyon becézős formát amúgy se szívesen adnék, lesz az a gyerek felnőtt is...(sőt legtöbbet az lesz.)

Igazából kiszúrtunk magunkkal mert nem akarjuk tudni a nemét, majd csak ha megszületik de így dupla annyira nehéz kiválasztani mert nemcsak 1 név kell hanem ugye 2.

Fiúból az előbb leírtak alapján, ne legyen Bence-Marci-Levente-Áron-Ábel-Balázs-Ákos vonulat se.

Felkapott divatnevet Zétény-Dominik-Bendegúz és társai sem szeretnék. Ilyen nagyon szittya magyar nevet sem akarok Nimród, Vajk, Lehet és társai...

Az ilyen öreges nevek mint Béla-Géza-István-László is kilőve...


Mondom nehéz eset vagyok...Apa olyan neveket mond ami meg aztán tényleg nagyon nem tetszik (Bettina, Barbara, Csenge) illetve fiúban Zoltán Balázs Erik..

a vezetéknevet nem írnám ki de pont olyan hangzásra mint a Nagy. Rövid, és egy A betű van a közepén.

2010. dec. 17. 10:31
 6/19 A kérdező kommentje:
A gyerekeim : fiú 5 éves Marcell ( az oviban "csak" 2 Marci van rajta kívül) A lány 3 éves Csilla. Ő egy kedves ismerős után kapta ezt, jó mert Csillával gyerekben szinte sose találkozunk.
2010. dec. 17. 10:35
 7/19 anonim ***** válasza:
nálunk kisfiamat Noelnek szerettem volna, de apa nem engedte.(így Zoltán Nándor lett-Zoltán apuka, Nándor apukám). De nekem is tetszenek. ha pedig kislány lett volna akkor Szimonetta lett volna. Tényleg nehéz eset vagy:)
2010. dec. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszi :)) Jaj és még annyit hogy nem akarok senkit megbántani akiknek a felsorolt nevű gyerekeik vannak, mert nem ez a szándékom!!! Örülök,hogy nekik tetszik és tudtak választani!!
2010. dec. 17. 11:07
 9/19 anonim ***** válasza:

Nekem a Szófia(felnőttkorban kellően komoly,becézése Szofi,Szafi,ami szerintem tündéri!)

Szonja,Dorka nagyon tetszik.

Fiú nevek Kristóf,Viktor,Patrik,Adrián,...

Nekem ezek a favoritok!:-))

2010. dec. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Nekem lánynévben most a Lelle jön be nagyon.Fiúban pedig az Ármin.Ezek nem olyan gyakoriak szerintem...mégis különlegesek.
2010. dec. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!