Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tartalmaz az első "terhesg...

Mit tartalmaz az első "terhesgondozás"? Mert én nagyon felháborodtam.

Figyelt kérdés
Orvossal nem találkoztam, uh-t nem csináltak, közölték, h majd a 13. héten.
2010. dec. 17. 10:08
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
minimum egy uh-t kéne csinálni, ha nem is nagyon tépi a száját utána a doki, hogy tanácsokkal ellásson. akkor meg honnan tudják, hogy mikor leszel 13 hetes, ha meg sem állapítják, hogy most mennyi vagy?
2010. dec. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Megkérdik mikor volt az utolsó menstruációd.

Engem először megvizsgált az orvos.Akkor mondta,hogy igen itt valószínű baba van és átküldött uh-ra.Ott megnézték mekkora a petezsák,a kicsi szívét meghallgattuk és ennyi volt.Itt is megkérdezték az utolsó vérzés időpontját.

Ez nem a magándokimnál volt,mert inszemre jártunk.Pár napra rá elmentem hozzá és ő alaposabban megnézett ultrahangon.

35hkm

2010. dec. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Lombikos vagyok, veszélyeztetett terhes. Azelőtt megnéztek 5 és 6 hetesen is (még a meddőségiben), most itt meg közölték, h majd a 13.-on :( Nagyon kiakasztó. Szerintem ebben az esetben gyakrabban kellene uh, min. 2 hetente. Vagy én vagyok nagyigényű?

Köszönöm a válaszokat!!

2010. dec. 17. 10:28
 4/24 anonim ***** válasza:
ha volt szívhang, akkor nem feltétlenül néznek utána. Legalábbis nálunk úgy van, hogy ha hallják a szívhangot, akkor megállapítják a terhességet és utána legközelebb csak a genetikai uh-ra kell menni. Engem vérvételre, védőnőhöz is akkor küldtek először.
2010. dec. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Elvileg a 13. héten van az első hivatalos uh. az orvosi protokoll szerint. Veled úgy törődnek, mint egy rendes kismamával, nem egy ombikossal. Keress egy másik dokit. De szerintem nem feltétlenül kell két hetente uh.

És az első terhesgondozáson te már 6 hetesen túl vagy....

2010. dec. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Azt mondta a meddőségis dokim, h legyen még uh a 12. heti előtt. Csak nem írta le, így meg elég nehéz kereztülvinni a másik dokin.. Én nagyon aggódok, nem bírom ki, h 7 hétig ne lássam a picimet! Biztos túlaggódom, dehát.. :S
2010. dec. 17. 10:48
 7/24 anonim ***** válasza:

Nincs igaza az orvosodnak, én panaszt tennék, bár nem éri meg ezzel foglalkozini és idegeskedni ilyen állapotban, inkább keress másik orvost mindenképpen.

Nekem a 12. hét előtt, a 8. héten a terhesgondozáson volt belgyógyászati vizsgálatom, vérvétel (kötelező szűrések és a többi), vizelet vizsgálat, kenetvétel és tesmészetes ultrahang vizsgálat. Felháborító az orvosod hozzáállása.

2010. dec. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Szerintem is :S Nem az orvosom szerencsére, csak ő volt ott, amikorra időpontot kaptam :( De ezek után biztos el fogom kerülni messzire ezt az alakot. Miközben az aszzisztenssel beszélgettem, a másik szobában telefonált, be se tolta a képét!

Teljesen jól írtad, hogy TERMÉSZETESEN uh. Na mindegy, nem éri meg az idegeskedést.

Köszi a választ!

2010. dec. 17. 11:39
 9/24 anonim ***** válasza:
A barátnőm is lombikos volt, 3. vagy 4. alkalommal jött nekik össze,végig veszélyeztetett volt, és őt is a 12-13. héten ultrahangozták meg először. A doki azt mondta neki, hogy előtte hüvelyi uh lenne, és nem akarja piszkálni a picit. A 12. heti már hasi, az nem zavarja annyira.
2010. dec. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Szerintem egy, a hüvelybe félig bevezetett uh-nak nincs köze a babához. Főleg, h Crinone-t kell használnom minden nap, azt teljesen a méhszájig kell bedugni és oda benyomni. Köszi a válaszodat, de szerintem ez csak etetés :(
2010. dec. 17. 13:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!