Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor mondhatom el a családnak...

Mikor mondhatom el a családnak a babát, ha az?

Figyelt kérdés
4 napja volt barnás folyásom és fájdogál, szurogat a hasam, 2 napja meg bizsereg a mellem. Mindez a 36 napos ciklusom 24-ik napján. ha minden igaz ez beágyazódás. Persze tesztet még nem csináltam, megvárom a jövő hetet vele. De olyan nehéz magamban tartani, csak a férjemnek mondtam. Ha pozitiv lesz a teszt, akkor anélkül hogy orvoshoz mennék előtte elmondhatjuk a családnak Karácsonykor? mert akkor az "ajándékhoz" még be kell szereznem egy s mást.
2010. dec. 17. 10:16
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:

Ja, és kedd óta tiszta álomkóros vagyok. Mindig sokáig tv-ztem, tegnap előtt meg 9-kor ülve elaludtam.

Azért fura ez az egész, mert az első terhességeemnél semmi jele nem volt, csak az, hogy késett.

2010. dec. 17. 10:20
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
én megvárnám az első uh-t és a szívhangot ezzel összefüggésben...
2010. dec. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Mi az első vizsgálat után mondtuk el,akkor voltam 8 hetes.

35hkm

2010. dec. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Elmondhatod, de szerintem korai. Az ilyen korai terhességgel ( ha az) még brtmi történhet ( ne így legyen) és akkor szerintem sokkal rosszabb, hogy a család majd sajnálkozik.

Én ilyen téren kicsit babonás vagyok.

2010. dec. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Igazuk van a többieknek

inkább húsvétkor mondjátok el az legalább ekkora ünnep és ott már lehet uh képet is adni meg biztosabb a terhesség is. Most még nagyon esendőek.

2010. dec. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Én az elsőnél nagyon bátor voltam ahogy pozitív lett a teszt már híreszteltük. Aztán a család tudta hogy próbálkozunk a kistesóval. Terhes is lettem, el is mondtuk, ismerősök is megtudták stb. Aztán a 8.héten nem volt már szívhangja a babának :( Nagyon kellemetlen volt utána mikor kérdezték hogy na és mikor születik meg volt olyan h utcán találkoztunk egy ismerőssel és mondta hogy nahát neked alig van hasad pedig pár hó és szülsz...és akkor mondtam hogy hát nem szülök mert nincs mit :(((

Borzalmas volt...

Mikor végül sikerült a kistesó, 10.hétig nem mondtuk senkinek, akkor is csak anyósomnak mert észrevette...letagadni meg nem akartuk mert az is rosszat jelent.

12.hét után mikor minden oké volt már elmondtuk mindenkinek.

2010. dec. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Nálam most már a 12. heti genetikai UH a határ, az előtt senkinek, csak a férjem tud róla. Az előző babát kihirdettük, de arra kértük a családot, hogy ne reklámozzák,mert még bármi megtörténhet. Persze, hogy másnap már bemondták a faluhíradóban is. Szerencsére nem történt semmi, de onnantól egy nyugodt percem nem volt a jó szándékú érdeklődőktől: "nahát! 4. gyerek?! 38 évesen?!" Szörnyű volt. Most 11 hetes vagyok, jövő héten uh, talán majd utána kihirdetjük.
2010. dec. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon beleéled magad, pedig korai még a tünetek alapján bármit is gondolni sajnos, azért szorítok!

És egyetértek a töbiekkel, érdemes megvárni az orvosi vizsgálatot és a szívhangot (6-8. hét).

2010. dec. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Én a 20. hétig nem mondanám el. Ott az afp a 16. héten, a 18. heti nagy uh- ahol aztán tényleg kiderülhet, ha baj van.

Még a 12. heti uh sem mérvadó.

Ez nem pesszimizmus, hanem realitás.

2010. dec. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat. Tudom, hogy már nagyon beleéltem magam, de olyan nehéz magamban tartani. Az elsőnél már az első pozitiv teszttel elmondtuk a leendő nagyszülőknek 3-4 hetesen. Akkor HálIstennek minden rendben volt. (10:39-esnek Nagyon sajnálom hogy az első babával így alakult, én is félek egy kicsit ettől).

Akkor lehet hogy ez nem is baba? Olvastam itt olyat, hogy valakinek az ovulácionak voltak ilyen tünetei. És ha mégis megjön, akkor mikor? Annyi kérdésem lenne.

Ha a teszt mégis pozitiv lesz jövő héten, akkor Karácsony után mehetek orvoshoz, nem? Úgy izgulok.

2010. dec. 17. 11:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!