Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mik a legszükségesebbek a...

Mik a legszükségesebbek a babának?

Figyelt kérdés
Első babámat várom és tapasztalatlan vagyok. Nem akarok fölösleges dolgokat vásárolni és pénzt kidobni. Miből mennyit kell venni, és mi az ami szükséges és mi nem. A nagyobb dolgokat tudom. (gyerekágy, babakocsi, fürdőkád)tapasztalt kismamik írjanak. pl.hány db.rugi kell az első pár hétben,vagy bady. (biztos fogunk kapni is sokat, de azt nem lehet tudni milyen méretűeket és mikor, szóval arra nem várhatok,hogy majd a látogatók hoznak rengeteg gyerek ruhát)
2009. jan. 22. 12:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Kispléd 2 db, kocsitakaró, kiskabátok. Szükség lesz kb. 15 textilpelenkára, fürdőlepedőből kb. 2-3, erre terítek úgynevezett kifogót, ami puha anyagból készült, hogy a baba bőre ezzel érintkezzen inkább. Kissapkából nem kell sok, nekünk annyi van, hogy felesleges. Kb. 3-4 db. elég. Nálunk a baba hálózsákban alszik, abból jó, ha van 2-3 is. Mivel nekem már a 3. babám, és sok ruha összegyűlt, valamint a rokonság által felajánlottakat is elfogadtam, így sok body és rugdalózó van. De szerintem semmiképpen ne vegyél sok ruhát, mert még mi is kaptunk a 3. babánál is, pedig nem kellett volna. Vegyél pár darabot mindegyikből (body, rugdalózó), és ha pár hetes lesz a baba, már úgyis ki tudsz mozdulni egy pici vásárlásra, és akkor veszel még hozzá. Sok ismerősöm megvett felesleges ruhákat, soha nem tudta ráadni a babára, mert már egyszerűen kinőtte. Body-ból azok jók, amelyeket szét tudsz patentozni, így nem kell a baba fejét beleerőltetni fent a nyakrésznél, hanem sokkal kényelmesebben rá lehet adni.
2009. jan. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Hát azért jó volna tudni mikor szülsz.Mert más kell egy nyári babának és más egy télinek.Ha most születne akkor 3-4hosszú ujjú body

3harisnya

4 rugi

2 hálózsák

3 ujjatlan rugi de meleg

overál vagy bundazsák a babakocsiba

2 törölköző

3 takaró

2 vékony sapka

2 vastag sapka

10 db textil pelus

2-4 kifogó

hőmérő a vízbe

lázmérő

fürdető popsikrém

popsitörlő

pelus de ne vegyél nagyon sokat mert kinövi hamar

lepedő

most hirtelen ennyi jut az eszembe

a ruhákból ne vegyél sokat mert hamar kinövi

én szoktam egy két számmal nagyobbat is venni


most a harmadikat várom

sok sikert.

2009. jan. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
51%

Szia!


Szerintem a vízbe hőmérő az felesleges. Ha a könyököd berakod a vízbe és kellemes akkor az pont jó a babának is.

2009. jan. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%
Szia! Szerintem érdemes venni legalább 5-6db rugit és ugyanennyi bodyt is, persze ez attól is függ, hogy mennyi időnként akarsz mosni.Kell még néhány kardigán, zokni Van egy jó kis listám, ha érdekel, elküldöm priviben! 4 gyerekes anyuka
2009. jan. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Szia! Ami még nagyon fontos: orrszívó. Én azt gondoltam, hogy majd keveset használjuk,de mindennap kell legalább 2x. Ami a ruhákat illeti én ha mégegyszer vásárolnám az első ruhácskákat, csakis elöl végig patentos rugikat vennék és olyan badykat ami teljesen szétpatentolható. Mert először még a kicsi babát alig meri az ember forgatni öltöztetésnél.
2009. jan. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
4.válaszolónak:igen érdekel a listád. Előre is köszönöm!
2009. jan. 22. 17:41
 7/14 anonim ***** válasza:
Ok. holnap küldöm, mert kicsit zűrös az esténk. Mikorra várod a babát?
2009. jan. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Május 5-re várom a babát, de szerintem április lesz belőle.

Köszi előre is a listát.

2009. jan. 22. 20:25
 9/14 anonim ***** válasza:
Sziasztok!!Megkerhetnelek benneteket,hogy nekem is küldjetek el azt a listät privire!en äprilisra värom a babämat,elsö baby,es eleg bizonytalan vagyok a väsärlässal kapcsolatban!!Köszi
2009. jan. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Én is elkérhetem azt a babakelengye listát? Én május 22-re várom a kisfiam. Köszönöm!
2009. jan. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!