Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt dohányzó...

Terhesség alatt dohányzó kismamák? Lett baja a babának?

Figyelt kérdés

Terhességem előtt napi 1 dobozzal szívtam. 5 hetes voltam, mikor megtudtam. Még 6 hetes koromig csökkentettem. Azóta minden nap beleszívok 1, maximum 2 szál cigibe 2 slukkot. Szóval egy nap nem szívok el egy fél szál cigit sem. Nem értem magam, hogy ha a napi 1 dobozról le tudtam szokni, akkor miért kell ez a 2 slukk. 17 hetes vagyok.


Tudom, hogy ezért most jönnek a támadások, de elsősorban olyanok válaszát várnám, akik egy cipőben járnak velem.


2011. okt. 26. 19:11
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
67%
Igen sajnos nálam is ez volt, nem lett baja a babának, de nekem lelkiismeret furdalásom van azóta is.Próbáld ki az elektromos cigit.
2011. okt. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális hangvételű választ. Végig dohányoztál, vagy hamarabb abbahagytad? Mennyit szívtál?

Valahol azt olvastam az elektromos cigiről, hogy még az is árt, amiben nincs nikotin.

2011. okt. 26. 19:19
 3/47 anonim ***** válasza:
Én is cigiztem a terhesség elött napi 1db biztos elment 1 honaposig tudtam cigizni utána rosszul voltam töle és nem kellett most 32 hetes vagyok és vígan elvagyok igaz 15kghíztam fel szerintem a cigi eldobása is közre játszott , de nem számít majd lemegy a baba egésége a lényeg:))
2011. okt. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
20%
Napi 3-4 szálat, bár a leggyengébből.Egyébként nekem furcsa volt, mert cukros voltam terhesen és a cigire sohasem replikáztak, viszont a cukor miatt kiakadtak.Sok anyuka cigizik sajnos, de talán 1-2 slukk még nem katasztrófa, próbáld nem letüdőzni.
2011. okt. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
91%

Szia. Alattunk lakó csajsziról tudok csak nyilatkozni, én nem dohányzom egyáltalán. Most 6,5 éves a kisfia, és egészségesen született. Aztán az 1. év vége felé vették észre, hogy valami nem ok vele, a mozgásával, és a mozgásfejlődésével volt valami baj. Aztán kihozták, hogy kevés oxigénhez jutott az anyaméhben. Az anyukája végig dohányzott (sajnos), igaz, saját bevallása szerint napi egy szálat szívott csak.


Lényeg a lényeg, hogy a gyerek most 6,5 éves, még ovis, de kisegítő suliba fog járni, mert nem egészen érhető amit mond, azaz csak a szülei értik egészen pontosan. A diagnózis szerint valami méhen belül, vagy szülés közben elszenvedett oxigénhiány. A szomszéd csaj azóta pszichiáteriára jár, mert meg van győződve, hogy ő okozta a kisfia baját. Pedig lehet, hogy nem, és semmi köze a dohányzásnak az egészhez, de nem tud másra gondolni immáron 5,5 éve.


Szerintem nem éri meg. Rágózz inkább! Egészséges babát kívánok Nektek!

2011. okt. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
44%
Az elektromos cigiben van nikotin, csak nikotin és vízpára, mivel a nikotin okozza a függőséget, de legalább a többi káros anyag nincs benne, mint a normál cigiben! Egyébként nővéreim is cigiztek terhesség alatt, az egyiknek 1, a másiknak két gyereke van, teljesen egészségesek! Napi tíz szálat biztos elszívtak, de egyszerűen nem tudtak lemondani róla, csak csökkenteni, sajnos ilyen is van!
2011. okt. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
58%

19:24

Ezt mindenki tudja, de nem olyan könnyű, mint gondolod. A kérdező próbálkozik, sőt szinte le is rakta, nem értem miért kell fröcsögni rögtön, ahelyett, hogy tanácsot adnál.

2011. okt. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
42%

napi 1 slukk az semmi ha tényleg annyit szívsz. ha városban laksz 1 nap alatt is bekerül annyi a tüdődbe.

de akkor már szokj le róla 1-2 slukk nem is kell már :D

2011. okt. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
62%

A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:23


Van nikotin mentes e cigi is, ami csak vízgőzt enged magából. Gyakorlatilag olyan, mint egy inhaláló. Még egészséges is. szerintem érdemes kipróbálni, csak utána kell nézni milyet vesz az ember.

2011. okt. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
56%
anyukam anno vegig cigizte a terhesseget mind velem mind az ocsemmel. mindketten egeszseges felnottek vagyunk soha semmi kulonosebb bajunk nem volt.
2011. okt. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!