Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi /volt/ terhesség végén...

Mennyi /volt/ terhesség végén a vérnyomásotok? Szintén megemelkedett?

Figyelt kérdés

Most 39/40. hétben járok, két-három napja 125/85-140/92 közt mozog a vérnyomásom. Csüt. voltam vizsgálaton, minden ok volt, védőnő múlt hét szombat látott, az is ok (ill. 120/90 vérnyomás, de nem szólt rá semmit). Ujjaimra még feljön a jegygyűrű :)). Lehet,csak az időjárástól? Félek, nehogy baj legyen...Ez hirtelen is kialakulna vagy csak egy idő után (pl. toxémia)?

A 2. babát várom, de az 1-vel nem emlékszem ilyenre. Igaz, akkor a végén nem mértem.


2010. dec. 18. 18:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Sose megy feljebb 110/60nál a vérnyomásom. Most sem megy feljebb, az előző terhességem alatt is vérnyomás "nélkül" szültem:)

a normál 120as vérnyomásnál én már összeesek magas vérnyomással:)

2010. dec. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a front zavart be. Amíg nem tapasztalsz ödémásodást, nincs fehérje a vizeletedben, a toxémia miatt nem kell aggódni, a 3-nak együtt kell hozzá jelen lenni. Tehát, ha a kezed, lábad nem dagadtabb sokkal a normálisnál, akkor inkább a front és a szülés közeledte lehet... esetleg kicsit ideges voltál, többet dolgoztál, stesszeltél... Amíg 140 fölé nem megy és a per se magasabb 90 körülinél ne aggódj :)
2010. dec. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igaz én 2 éve szültem egy pénteki napon. Csütörtökön voltam védőnőnél, 140 volt a vérnyomásom, egész nap fájdogált a hasam, de nem volt vészes, elviselhető volt (már a reggeli NST-m sem volt jó, nem nagyon mozgott a pici). Pénteki NST-m sem volt jó, és már mutatta a fájásokat is, mikor bementem a kórházba erős fájásokkal már 160 volt a vérnyomásom, még utána repesztettek még burkot és utána még erősebbek voltak a fájások, és a vérnyomásom is feljebb ment, már nem tudom mennyi volt. Szóval nekem szülés előtt egy nappal 140 volt, előtte 120 körül volt mindig.
2010. dec. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!