Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 8 hetes terhes vagyok, viszont...

8 hetes terhes vagyok, viszont nem volt tervezett baba, gyógyszer mellett estem teherbe véletlenül, megtartsam?

Figyelt kérdés
De van más baj is, az ünnepek alatt (karácsony, szilveszter) többször voltunk buliban, és többször ittam alkoholt is, amikor kb 4-5 hetes lehettem, csak ugye nem tudtam róla! Illetve a másik, hogy évek óta dohányzom! Amióta tudom (2 hete) azóta persze nem! E mellett decemberben 2x kaptam erős antibiotikumos kúrát tüszös mandulagyulladásra! Ezek úgy tudom árthatnak a babának! Ha előre terveztük volna, biztos jóval előtte leszokok a cigiről és eszembe se jut alkoholt fogyasztani, inkább vitaminokat szedni, de sajnos nem tudtam róla, 2 gyorsteszt is negatív lett, és amikor két hetet késett, akkor mentem dokihoz, aki közölte 6 hetes terhes vagyok! Elő vagyok jegyezve abortuszra, viszont szivem szerint megtartanám a kicsit, de félek hogy valami baja lehet! Mit tanácsoltok?
2009. jan. 23. 06:55
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
A kérdező vagyok. Amúgy 23 éves vagyok és az első baba lenne....
2009. jan. 23. 06:58
 2/15 anonim ***** válasza:
81%

ha csak azért akarod elvetetni mert úgy gondolod, hogy beteg lenne, ne tedd!! úgy is lesznek ultrahangos vizsgálatok és kiderül, hogy egészséges-e, és ha beteg a baba még mindig meggondolhatod az abortuszt. ha viszont más dologért szeretnéd elvetetni (anyagi okok, fiatal vagy, stb.) azt viszont neked kell eldönteni, hogy fel akarod és fel tudod-e nevelni a babát. vagy esetleg örökbe is adhatod

üdv kispetya

2009. jan. 23. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem kérdezd meg az orvosod, hogy ezeknek a "kilengéseknek" lehet-e következménye. Sajnos a körülményeidet nem ismerjük, így nehéz segíteni. Viszont azt elmondanám, hogy az egyik barátnőm még akkor is cigizett, ivott és bulizott, amikor megtudta, hogy terhes (az sem volt tervezett). A szülésig semelyikről sem mondott le. Kislánya 3400 grammal és 54 centivel jött világra. Egészséges, gyönyörű, most már 6 hónapos, és már megy.
2009. jan. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
63%
szia!ha szeretnéd akkor tartsd meg semmi de semmi akadálya hidd el.Ennyi cigivel és alkoholal+gyógyszerekkel még semmit nem ártottál a babának.Szia Egy egészségügyis
2009. jan. 23. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
75%

Szia! Mindenképpen mondd el ezeket az orvosodnak, és ő majd megmondja, hogy ártalmas volt-e a babára. De én úgy tudom, hogy ebben a korai időszakban, amikor még csak 4-5 hetes vagy, akkor még nagyon pici az embrió és még nem épül az ő szervezetébe, az amit bevittél. Még a köldökzsinór sincs kifejlődve, javarészt a megtapadással van elfoglalva.

Tehát ha csak a cigi és némi alkohol miatt vetetnéd el, ne tedd!! Az egyszeri antibiotikum ha ártott volna, nem tapad meg a baba, úgyhogy szerintem nyugodtan tartsd meg és örüljetek a babátoknak!!!

Ja, és ha belegondolsz, hányan cigiznek és még isznak (!) is végig a terhesség alatt, és mégis egészséges gyermekük lesz... De Te abbahagytad, hidd el, nem lesz baj!

Hord ki a babát!

2009. jan. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, kicsit megnyugtattatok! Az orvosnak rögtön akkor jeleztem ezeket, azt mondta elvileg nem lehet baj, de a későbbi vizsgálatok alatt kiderülne, ha persze megtartom! Viszont azt nem bírnám elviselni ha mondjuk már 14-16 hetes és akkor történik valami, vagy rendellenességet tapasztalnak és orvosilag indokoltan kéne (olyan későn)elvetetni! Anyagilag nem állunk épp a legjobban, lelkiekben sem mondhatnám hogy erre fel voltunk készülve, de én igazából már örülök neki, és ez nem akkora akadály, leginkább az egészségét féltem! De akkor ezek szerint nem valószínű hogy baj lehet! Holnap elmegyek még egyszer orvoshoz és megbeszélem vele! Köszi a bíztatást!
2009. jan. 23. 07:52
 7/15 anonim ***** válasza:
68%

Szia! Utolsó vagyok. Örülök, hogy átgondolod és bízom benne, hogy jól fogsz dönteni. Hidd el, nem bánod meg, hogy megtartod, amikor megmozdul odabent, onnantól (is) a fellegekben fosz járni!

Azért írd meg a végső döntésed.

22 hetes kismami

2009. jan. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
50%
Szia. Az egyik volt kolléganőm is gyógyszer mellett esett teherbe, és egészséges kisfia született. Azért beszélj a dokiddal. De ezek a mai gyógyszerek már nagyon kis mennyiségben tartalmaznak hormont. Remélem jól döntesz. Minden jót!
2009. jan. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%
Szia én is 4-5 hetesen még nem tudtam hogy terhes vagyok én is iszogattam bnőimmel bulizgatni jártam.Ahogy előttem irták a vizsgálatok kimutatják ha valami baja lenne.Én meg tartottam a pici babát!Én nem vetetném el a helyedben nekem sem betervezett baba volt én viszont 19 vagyok de itt van már velem 11hete és csodálatos érzés.Remélem jól döntessz sok sikert!:)
2009. jan. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
67%

Szia!

Én sem tudtam még a babámról amikor tartottuk a lakásavatót. Utána derült csak ki. Most itt alszik mellettem egy gyönyörű, egészséges, 4 hónapos kiskrapek.

Amúgy az antibiotikum. Szerintem éppen akkor estél teherbe, amikor szedted. Amíg fogamzásgátlót szedtem, én mindig szóltam ha gyógyszert írtak fel valamiért, mert vannak olyan antibiotikumok, amelyek semlegesítik a hatását a fogamzásgátlónak.

2009. jan. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!