Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért néz mindenki bolondnak...

Miért néz mindenki bolondnak minket, mert nem szeretnénk megtudni előre a baba nemét?

Figyelt kérdés

Nekünk teljesen mindegy, hogy fiú vagy lány, csak egészséges legyen, ezért úgy döntöttünk, nem kérdezzük meg a nemét.

A családi és ismeretségi körben mindenki minket szekál miatta, hogy milyen dolog ez a XXI. században, hogy az ember nem tudja előre a születendő gyermek nemét. Nagyon bántó tud lenni némely beszólás. :(


2010. dec. 20. 15:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg anyukádat, hogy ő mikor tudta meg, hogy milyen nemű leszel. Azt gondolom, csak a szülésnél, mert abban az időben nem volt még ultrahang.
2010. dec. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ne is törődj velük! Mi sem szerettük volna tudni, nem is tudtuk meg, csak a szülőszobán :)

Mi az ilyen szövegeket azzal ráztuk le, hogy mindent fontos információt tudni szeretünk róla (ill. róluk, mert mindkét gyereknél ez volt) és ez kimerül abban, hogy jól van-e, egészséges-e. A neme nem tartozik ide.

Mi egyébként akkor döntöttük el, hogy nem fogjuk megkérdezni, hogy mi van a lába között, amikor az egyik barátunk babája háromszor váltott nemet. A 21. században.

2010. dec. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nagy ívben lesz@rt@m hogy kinek mi volt erről a véleménye..

Én sem akartam tudni a gyermekem nemét amíg világra nem jött..Bár valamiért éreztem,hogy fiam lesz,de nem akartam tudni csakis a végén..

Nekem az elején mondogatták,de lezártam a témát avval,hogy én így akarom,és ha ők előbb akarják tudni a gyermekük nemét,akkor csináljanak gyereket és menjenek a vizsgálatra..A saját terhességükkel azt tesznek amit akarnak..Ilyen dolgokon én nem húztam fel magam..

2010. dec. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz velük! A ti babátok,csináljátok, ahogy Nektek jó! Ha mindegy, ne kérdezzétek meg... különben, ha nem is lenne mindegy, mert egyikre vagy másikra vágytok, akkor sem lesz más nemű :)) Mi pl. a 3. babánk nemét végig nem tudtuk, mert nem mutatta magát, a nagyoknál meg a dokim nem mondta meg: "miért kellene tudni? Akkor olyan lenne, mintha bejönne egy 3 kilós kenyérért. " .. ez 18 és 15 éve volt.. Akkor kicsit fura volt ez a hozzáállás, most már jót mosolygok rajta :)
2010. dec. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát eddig csak "mindenkikkel" találkoztál, úgy látszik. :o) Szerintem nincs ezzel semmi baj.


Mondjuk mi tudni akartuk, így nem kellett dupla néven agyalni, meg mivel az összes ruhánkat kaptuk, tudtuk, hogy jöhetnek a rózsaszínű fodros cuccok is :o)

2010. dec. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én most 6 hónapos terhes vagyok..Az orvos már kérdezte,hogy akarjuk-e tudni a gyermekünk nemét de nemet mondtunk..

Jobb ha csak akkor tudjuk meg,amikor megszületik..A lényeg amúgy is az,hogy egészséges legyen...

Egyébként a barátnőm nemrég szülte meg fiát..Az elején totál el volt keseredve,mert ők még a terhesség elején kérték hogy mondják meg milyen nemű,és az orvosok végig lányt mondtak..A végére már nem kérték ,mert többször mondták,hogy lány így biztosak voltak benne..Egy csomó mindent vettek lánynak,és így is kértek ajándékokat..Én is kislány ruhákat vettem)Volt meglepetés amikor a picur golyója,és kukija lógott a lába között :)

Volt csalódás,de szerencsére hamar túltette magát,és imádja a fiát..(elég nehéz lehetett neki,mert bele élte magát abba,hogy lánya lesz)

Na én nem szeretnék ilyen helyzetet..

23/N

2010. dec. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én mindenképp szeretném majd tudnai, ha ott tartunk (névválasztás és a babacuccok miatt), de mindenkinek joga van eldönteni , h mit akar.
2010. dec. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Van már egy gyermekünk, Ő kisfiú. A csecsemőruhák és a babakocsi úgy lett kiválasztva akkor, hogy majd a későbbiekben jó legyen egy kislánynak is.
2010. dec. 20. 16:31
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálunk az volt a helyzet, hogy én nem akartam tudni, viszont a korulottem levok igen. Es a parom is nagyon kivancsi volt :)Aztan abban maradtunk, hogy a vizsgalat vegen o bennmarad es az orvos majd elmondja. De uton odafele anyukam mondta neki, hogy azert meg kellene majd sugnia + a baratnoim is azt mondtak, hogy akkor hagy hivjak mar fel a parom. Tehat a vegen ugy dontottem, hogy oke akkor tudjuk meg :) Hisz az elso megmutatott ruhacskak, vagy egy-ket beszolas utan, mar sejtettem volna :) Illetve eleg furcsan ereztem volna magam, ha mindenki tisztaban van korulottem, hogy kisfiut, vagy kislanyt hordok a szivem alatt :)
2010. dec. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én azokhoz tartozom akik meg akatrák tudni.

Csak sajnos nem derült ki... Az összes Uh-n úgy fordult, h ne lássuk mi van a lába között. Aztán már úgy voltam vele, h akkor nem is akarom tudni.

Végülis a 37. héten megtudtam, mert az UH-n szét tette a lábait és minden látható volt még a nem szakavatott szemnek is.

Tőlem is végig kérdezték, fiú v lány, mi lesz a neve, mindig válaszoltam, h ha fiú akkor Levi, ha lány akkor Csenge. Erre a kérdés: miért, nem tudod, h mi lesz? hát én meg mondta, h nem, erre mindenk meg volt rökönyödve.... hát még amikor megtudták, h nem is akarom most már tudni... De nem érdekelt senki véleménye.Végülis fiú lett:)

2010. dec. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!