Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 23 évesen terhesség, bizonytal...

23 évesen terhesség, bizonytalanság, szomorúság. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

A múlthéten kiderült babát várok. Barátom engem hibáztat.

szüleim csalódtak, ugy volt nyáron lagzi lesz és után lesz a baba. de közbe jött.

Mit csináljak? barátom mondta hogy velünk marad, de elbizonytalanodtam. Vagy egyedül nevelem fel, vagy abortusz.

5 hetes vagyok.

Anyukám mondta hogy miből fogom fel nevelni. itt fogunk lakin egy ideig szüleimnél. szakmám van érettségim is, de munkaviszonyom nincs. Fog ez menni nekem? Kedvem lenne meghalni most :( :'( eddig a párom is örült a babának.


2010. dec. 21. 17:20
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
80% hogy a barátom mellettem marad.
2010. dec. 21. 17:21
 2/22 anonim ***** válasza:
55%

Nem értem az egész szitut, amiben vagy, mert egyik állításoddal agyoncsapod a másikat.

Előbb esküvő, utána baba a szüleid elgondolása, de ugyanakkor anyukád megkérdezi, hogy "És miből tartod el?" - ahelyett, hogy segítenének..

Barátod miért Téged hibáztat?Talán nem védekeztetek?Akkor is fifti - fifti az arány a felelősségben.

Szóval hogy is van ez?

Nekem zavaros az egész.

2010. dec. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
16%
Ettől az embertől ne szülj gyereket!Ez egy ajándék lenne annak,aki tudja értékelni!Vetesd el,őt meg felejtsd el ha boldog életet akarsz!
2010. dec. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
71%

Szia!

Én 18 voltam mikor terhes lettem!1 éve voltam együtt a párommal!Én is valahogy így reagáltam,mint Te!Aztán bele gondoltam a dologba rendesen és tudtam,hogy ennek a babának maradnia kell,lesz ami lesz!Anyuék támogattak,anyósomék nem!Párom támogatott,vele nem volt probléma,a többi ember meg nem izgatott!Rossz volt,mert nagyon sűrűn éreztem magam egyedül,de amint a baba elkezdett mocorogni már jobb volt sokkal!Azóta a babánk 6 hónapos,én pedig az esküvőmre készülök!:)

Újra és újra így döntenék,pedig akkor nagyon bizonytalan voltam,de amint elkezdett velem kommunikálni a babánk tudtam,hogy jó lesz így ahogy van!És most tényleg nagyon boldog vagyok!

Mi is a párom szüleinél lakunk,de nálunk más családi okok vannak!

A Te döntésed ez szerintem inkább,de jól gondold meg!Ha meg a párod támogat,akkor a többiekkel nem kell foglalkozni.Ha meglesz a baba úgy is ott fognak a szobátok elött toporogni,hogy bemehessenek!(tapasztalat):)

Remélem tudtam egy kicsit segíteni!

Sok sikert!:)

2010. dec. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem ha az elso sokk utan tul lesztek,maskepp latjatok majd a dolgot.

En a 4. babaval lettem terhes,nem volt igy tervezve,nagyon kiborultam,anyukam,anyosom azt mondtak vetessem el,parom kialt mellettem o nagyon ragaszkodott a babahoz.

Nagyon orulok hogy nem vetettem el,van egy gyonyoru egeszseges 4 honapos kisfiam,a masik 3 fiu mellett.

2010. dec. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
85%

Ezt el tudnad kezdeni elolrol, legyszi? Mert tobb dolgot nem ertek:

1. hogy lehet csak az egyik felet hibaztatni? netan egyik ejjel almaban ugrottal ra? vagy kikotozted es ugy csinaltatok? bocsi, de tenyleg nem ertem.

2. ha a baratod veletek marad, akkor miert irod, hogy "Vagy egyedül nevelem fel, vagy abortusz." ?

3. az eredeti terv a nyari lagzi es utana baba... ha mar ugyis ilyen komolyan terveztek, akkor mar nem mindegy a sorrend? miert hagyna ott a baratod?

4. anyukad miert is mond ilyeneket? a baba benne volt a tervben egyebkent is, akkor nem volt kerdes, h mibol eltek majd, amikor az eskuvot terveztetek?

5. "eddig a párom is örült a babának"... meddig? most miert nem orul mar?


legyszi, ezeket igy tisztazd elobb, mert nagyon gubancos es nem ertheto. utana mi is okosabbakat tudunk mondani. :)


egy szinten 23 eves kismama

2010. dec. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

bocs a zavaros kérdésem miatt, de össze voltam zavarodva, törve, elég nehéz napon vagyok túl.

Azt hittem magamra maradok a babával, és ezért irtam ugy hogy vagy egyedül nevelem fel vagy elvetetem, amihez nem lettem volna képes.

De az apa velünk marad, szüleim is elfogadták.

2010. dec. 21. 20:25
 8/22 anonim ***** válasza:

Szuper! :)

Én meg azt nem értettem, ha nyáron úgyis lagzi és utána jöhet a baba, akkor ez a fél év mit számít.

2010. dec. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk is úgy volt, hogy nyáron lagzi, és utána baba. De babóca előbb akart jönni. 16+5 hetes vagyok, már érzem, hogy mozog. Áprilisban tartunk egy kis esküvőt, szűk családi körben, ezt is meg lehet oldani. Ha az apa veled marad, akkor tartsd meg, szerintem nem fogod megbánni.

2010. dec. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Persze hogy megtartom, alig várom lássam az első uh-n.

A lagzis téma azért nem mindegy, mert apukám olyan melót csinál tavasszal (mindig) hogy amikor vége a munkának akkor lesz pénz. Most meg nincs pénz lagzira. De igy is májusba lesz az esküvő. De már minden rendben van. Volt vita, sirás, minden, de a mai nap már úgy indult hogy alig várja mindenki a babát. :) Gratulálok aki most kismama :)

Én még 5+3 hetes vagyok.

2010. dec. 22. 08:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!