Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van-e köztetek olyan, aki...

Van-e köztetek olyan, aki külföldön dolgozott, teherbe esett, majd a terhesség előtt hazaköltözött, és már otthon szült? Az otthon kapható ellátások, papírok, tb, ilyesmi érdekelne.

Figyelt kérdés
2011. nov. 2. 14:09
 1/6 anonim ***** válasza:

En igy voltam. Angliaban dolgoztam, mar az elso gyerek szuletese utan visszamentem dolgozni, vallaltuk a masodikat es mivel mar tervben volt, hogy lassan hazamegyunk 1-2 evre, igy en a 30. het utan kivettem a szabikat, folytatolagosan megbeszeltuk, hogy kezdem a terhesszabit es Magyarorszagra mentunk.

Eu-s kartya alapjan lattak el a korhazban, minden vizsgalatkor (illetve amikor szulni mentem) bementem a betegfelvetelre es lefenymasoltak az utlevelemet, eu-s kartyamat, utana mentem a dokihoz.

Az itthon kaphato tamogatasokat en nem vettem igenybe, mivel a munkaltatom tudott arrol, hogy kulfoldon vagyok, de meg volt a munkaviszonyom normalisan, igy kintrol kaptam penzt. Mivel a munkaviszonyom ugye ezalatt is megvolt, igy a csaladi potlekot is ott hagyhattuk. Amikor lejart a fizetett maternity leavem (kb 7 honap), akkor kivettem a felhalmozott szabikat, majd felmondtam a munkahelyemen, lemondtam a kinti csaladi potlekot. A ferjem igenyelte meg sajat nevere a gyest es a csp-t.

A gyerek automatikusan kap ellatast, hiszen magyar allampolgar.

2011. nov. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Külföldön voltunk, férjem dolgozott, terveztük a babát.Úgy alakult, hogy haza kellett jönni, a pici már tervben volt, terhes is lettem, így itthon már nem dolgoztam,Az APEH-nál kitöltöttem egy nyilatkozatot, havonta küldtek csekket, így fizettem magam után a TB-t(havi 5000ft), így menetm szülni.

Csak gyest és családit kapok.

2011. nov. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2011. nov. 3. 09:19
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, amit a masodik valaszolo irt az is megoldas, de ez csak akkor, ha nem dolgoztal es nem vagy jogosult kint semmilyen szulessel kapcsolatos ellatasra. Ha jogosult vagy ra (mint pl magyaroknal a gyed), akkor a munkaviszonyod megmarad kint es a biztositasod is, tehat a magyaroknal nem kell magadnak fizetni a tb-t hanem hasznalhatod a kintit. Sot, nem is szabad itt is fizetned ebben az esetben, mert egt allamokon belul dupla tb fizetes tilos es ha kiderul buntetik is. Raadasul felesleges is.


Akkor kell itthon az apehnal jelentkezned, ha nincs kint semmilyen munkaviszonyod, sem biztositasod, ahogyan a masodik valaszolonak.

2011. nov. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, írtam privát üzenetet.
2011. nov. 5. 20:56
 6/6 anonim válasza:

Nekem hasonló esetem van. De én is egyelőre információkat szeretnék gyűjteni.

Angliában lakom, itt fogok szülni, és haza fogok költözni, ha a baba elmúlt 2-3 hónapos. Otthon milyen támogatásokat fogok kapni, ha angliai bejelentett munkám van, amiből adózom, és van angol tbm is. Így kapni fogom az angliai juttatásokat, de az a kérdésem, hogy otthon is kaphatok e valamilyen támogatást, ha csak a babával otthon vagyok munka nélkül? ((Később, ha a baba nagyobb lesz vissza szeretnék jönni külföldre.))

2014. márc. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!