Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Toxoplazmózis pozitív teszt...

Toxoplazmózis pozitív teszt esetén biztosan károsodott a magzat? Hogyan? Lehet olyan, hogy bár én elkapom, de ő nem? Ha elkapja, van olyan, hogy nem lesz tőle semmi baja?

Figyelt kérdés
Nem én vagyok az alany, csak az ismerősöm mesélte, hogy az anyának későn vették észre és kapott valami gyógyszert rá, és most azon idegeskedik hogy nem kezdték el időben a kezelést.
2010. dec. 22. 10:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem is pozitív, de az számít, hogy mikor zajlott le a fertőzés. Ha terhesség előtt, vagy az első három hónapban, akkor biztos semmi baja sem lesz a babának!

Mi a genetikust is megkérdeztük, direkt figyelt az uh-on, kereste a jeleit a babán, de azt mondta, hogy semmi sem utal toxoplazma fertőzésre.

Antibiotikumos kezeléssel semmi bajuk nem lesz, nem hiszem, hogy későn kezdték a kezelést. Ha lenne valami gond, valamelyik uh-n már látni kellett volna.

2010. dec. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
az uh-n ez hogy látszik? miben tér el? egyébként az első teszten negatív volt (ami a legelső vérvételen van) és most 25 hetes körüli, a mostani vérvételén lett pozitív, de nem kapta meg a védőnőtől időben, kb 3-4 hét eltelt mióta levették a vért. Ezért aggódik.
2010. dec. 22. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!