Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szed valaki vérnyomáscsökkentőt?

Szed valaki vérnyomáscsökkentőt?

Figyelt kérdés
24 hetes vagyok, toxémia gyanús. 135 és 148 között mozgott a vérnyomásom. Dopegyt-et kaptam 3-szor egyet, még nem tudom, mennyire vitte le a vérnyomásom,1 napja szedem, mert annyira pánikolok a méréstől, hogy még nem mertem megnézni.Az első terhességem is toxémiával végződött. Akkor hirtelen jött a 31. héten a nagyon magas vérnyomás, vizesedés és a fehérje a vizeletben. Meg is császároztak, a fiam 1700 grammal született. Most teljesen egészséges nagy fiú.Szóval érthető a félelmem.Ami szerencse, hogy most nem vizesedek és nincs fehérje a vizeletemben. Kíváncsi lennék azok tapasztalatára, akik végig hordták vérnyomáscsökkentővel és enyhe toxémiával a terhességet.
2010. dec. 22. 12:44
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
Én a 21. héten kezdtem vizesedni, a vérnyomásom a fehérje a 28. héten igazolta be a toxémia gyanúját. Dopegytet a 29. héttől kaptam. 2 hét kell, hogy elkezdjen egyáltalán hatni. Mi húztuk, amíg lehetett, már csak azért is, mert egy 16 hónapos babánk is volt otthon. A 37. héten fektettek be a kórházba, 38+6 naposan indítottak a szülést, mert leesett a baba szívhangja. Hogy enyhe volt-e a toxémiám vagy sem ,azt nem tudom, csak sejtem ,hogy ha befektettek és állandó megfigyelés alatt tartottak, majd indították a szülést, akkor nem volt enyhe. Szerencsére a babának nem lett semmi baja. Egyébként 3x2-ig fel lehet emelni az adagot, nyilván orvosi utasításra. Fehérjét nézzenek gyakran, de ezt Te is tudod az előző terhesség alapján. A kórházban meg semmi extrát nem csináltak velem, vesekímélő diétán voltam, és gyakori volt az uh, nst.
2010. dec. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:

Szia

én a 18 héttől szedtem a Dopegyt-et, előbb 2*1,majd a 24 héttől 3*1. Rendszeresen nézték a fehérjét a vizeletben, volt h 24 órás vizeletet kellett gyűjteni és abból mintát vinni.

A 32 héttől heti 2 CTG, 1 UH, 2 vizelet, 1 nagylabor.


A 37 héten kezdtem vizesedni, akkor kezdett a vérnyomásom is "ugrálni", 158 ra, fél óra múlva 110. Három nap alatt háromszorosára duzzadt a lábam. Azon tanakodtak, h emeljék-e a gyógyszer adagot, vagy ne, aztán a szülésindítás volt a nyerő. Mivel UH szerint a babám 3 kg körül volt, másnap be is indították a szülést. 37+5 héten szültem, egészséges 3050 gr, 50 cm kislányt.

Ami engem sokkal jobban zavart a szabálytalan pulzus. Néha olyan szívdobogásom volt, h le kellett feküdnöm, követte is a vérnyomás emelkedés.

2010. dec. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
Én 14hetes vagyok és már most 3x2 dopegytet szedek. :( Sajnos nekem alapból magas a vérnyomásom. Rendszeresen kell járnom háziorvoshoz, kardiologushoz figyelik a vérnyomásom. Azt mondta a kardiologus, hogy nem biztos, hogy a vége felé emelkedni fog még és kialakul a toxémia. Hát csak reménykedni tudok én is. És kiváncsi hogy kinek hogy alakult a terhessége a magasvérnyomástól. Bár Ti más esetek vagytok, mert csak a terhesség miatt alakult ki.
2010. dec. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:

Bocsi az offért!

Szia! Nekem is nagyon magas, és nagyon "fosok", hogy mi lesz. 27 hetes vagyok, 3.hete mérünk magasat, a doki azt mondta, hogy a gyógyszerezés sem túl jó, mer trontja a méhlepény ellátottságát, de két hét múlva, amikor megyek megint dokihoz, tuti iratok gyógyszert. Mert nagyon félek. A védőnőm az meg egyenesen ki van akadva, hogy milyen magas! 137 és 153 köztit mérek.


PEdig tanítok, és most szünetem van, de itthon is magas. Ha az ágyból kelek, akkor is...

2010. dec. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Jó ilyenkor megosztani ezeket a gondokat másokkal is, pontosabban olyanokkal, aki hasonló cipőben járnak. Az utolsó válaszolónak üzenem, hogy én is nagyon félek, megértem az aggodalmát.A fura az, hogy minden orvos mást mond.
2010. dec. 26. 20:14
 6/35 anonim ***** válasza:
Szia! A "fosós" 27 heteske vagyok, mától én is aktív Dopegy-szedő, napi 3 alkalommal... köszi, hogy nem haragszol az offért! Tarts ki, nemsoká babázunk! Én is stresszelek állandóan a vérnyomásméréstől, most voltam a dokinál, mert 150 / 100 körülieket mértem egész héten, és azt mondta, hogy a gyógyszer lassan hat, min. 1-2 nap kell neki hozzá. Én reggel bevettem az első gyógyszert, most mértem, még 149 / 101. Szóval várom a fejleményeket, aztán majd írok! Írd meg Te is, hogy mennyire vitte le, jó? Minden jót Neked!!!
2010. dec. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
Én vagyok aki 3x2 dopegytet szed. A dopegyt tényleg nem hat azonnal. Pár nap kell neki, de lehet 1hét is. Nekem levitte már normális szintre. Egyébként nagyobb baj, ha nem szeded és magas a vérnyomásod, mert leválhat a méhlepény és megindul a szülés.
2010. dec. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Nekem 1 hét alatt teljesen levitte a Dopegy-t a vérnyomásom a normál értékre, 120/80 és 128/80 között mozog. Ami viszont aggaszt, hogy a mai labor eredményemben a vizelet teljesen rossz. Fehérje, baktérium, ph savas. Lehet, hogy van valami fertőzésem, vagy kijött a toxémia. Szóval kivagyok borulva, mert ez még csak a 25.hét.

2010. dec. 29. 14:06
 9/35 anonim ***** válasza:
hát, nagyon szurkolok, hogy minden rendben legyen! Majd azért írj, mi volt, jó? Én 3. napja szedem, de most magasabb, mint valaha, nagyon meg vagyok ijedve... (ma végig 150/100 fölött volt, jócskán) a most már 28 heteske
2010. dec. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
Kiderült, hogy nem középsugaras vizeletet adtam le, hüvelyváladék került bele, még az nap nézett az orvos egy másikat, ami negatív lett. Így megnyugodtam. Ne aggódj, a Dopegy-t hatni fog egy pár napon belül.Én kalcium pezsgőtablettát is iszom, meg szedek Magne B6-ot 3-szor az orvos javaslatára, ezeknek is vérnyomás szabályozó hatása van.Drukkolok, hogy beálljon a vérnyomásod!Üdv!
2010. dec. 30. 10:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!