Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csináljak? Megfáztam és...

Mit csináljak? Megfáztam és nagyon rosszul vagyok étvágyam sincs! Eröltetem az ennivalot de mit tudok tenni hogy ne száradjak ki és a babának ne legyen baja? 22 hetes kismami vagyok!

Figyelt kérdés
2009. jan. 23. 20:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Fogyassz bőven folyadékot ( ásványvíz, gyümölcslé ), egyél gyakrabban csak néhány falatkát, ha jólesik akkor gyümölcsöket, leveseket inkább.

Javulást kívánok!

2009. jan. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Rengeteg tea,leves/lehet csípős is pl.tehetsz bele erős Pistát/,C-vitamin és pihenés.
2009. jan. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
A legtöbb szakirodalom azt írja, hogy annyit egyél és igyál, amennyi jól esik. Ne terheld azzal a szervezeted, hogy "tömöd", amikor amúgy is beteg. Gyakran kicsit. Én az Egis cég 500mg-os C- vitaminját javaslom, ez az egyetlen, ami tényleg c-vitamin és nem csak étrendkiegészítő, mint a többi. Nekünk ez vált be. 14 hetes kismami.
2009. jan. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
78%
Jó tanácsként, erőltesd az ivás. Én a 30 héten kerültem kórházban kiszáradás miatt, egy jó kis bélfertőzéstől. 4 napig adagolták a 1 1.5l vitaminos infúziót. Ha beteg vagy orvoshoz feltétlenül menj el, mert az állapotodat ő fogja felmérni. Addig is, homeopátiás kezelést javasolna. C-vitaminból bőven szedhetsz 1000mg, az nem árt. A citromos tea mézzel is segít, rendes citromból, ne a löttyöt használd. a kórház után sajnos beszedtem egy felsőlégúti fertőzést, amitől 5 napig ágyhoz voltam kötve, hagy ne mondjam min mentem keresztül. A hőemelkedéstől a lázig terjedő küzdelem , a hurutos köhögésig, amitől rekeszizomgyulladást kaptam. nekem nagyon sokat segített a pihenés, a tea, a homeos bogyók és szirup, valamint a körzeti által kiirt, terheseknek javasolt antibiotikum. Bár a gyógyulás ezáltal sokkal lassabb , de fontos, hogy pihenj sokat. A baba elveszi tőled a szükséges tápanyagot, ettől nem lesz baja. Gyógyulj meg mihamarabb.34 hetes babás
2009. jan. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A megfázásra igyál kamilla, bodza hársfa és csipkebogyó keverékét.

Én egyszerre forráztam a négyet, azt ittam, így a gyógyhatás is megvolt és nem is engedett kiszáradni. Mézzel és igazi citrommal ittam.


Ha kibírod, tegyél bele szegfűszeget és őrölt gyömbért illetve egy késhegynyi zúzott fokhagymát (minden bögrébe külön külön csak fogyasztás előtt. Szerintem a cél érdekében ki lehet bírni az ízét, annyira azért nem rossz. Én is ezt ittam 15 hetesen.


És C-vitamin minden mennyiségben. Nem tdod túlzásba vinni, kipisiled a fölösleget.

Hogy ne nagyon pazarold és minél többnek hasznát vegye a szervezeted, inkább naponta 3-4 részletben vagyél be kisebb dagokat mint egyszer de nagy dózist.


Jobbulást!

2009. jan. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!