Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szorulás 10 hetes kismamánál....

Szorulás 10 hetes kismamánál. Tippek, ötletek?

Figyelt kérdés

A feleségem 10 hetes terhes és rettentően szenved a szorulás miatt...az inger meg van neki, de csak 2-3 naponta tud nagywc-zni. Rengeteg módszert kipróbáltunk már, de semmi se segített...Írnátok esteleg tipppeket hátha van még valami amit nem próbáltunk??

Sokszor hallom hogy erőlködik meg sír a wc-n annyira megviseli ez a dolog...szerintetek jól esne neki ha bemennék olyankor hozzá és símogatnám vagy csak fognám a kezét? Vagy ez már túl "nyálas" egy férfitől? Nagyon szeretnék segíteni neki valahogy....tegnap is a fél napot a wc-n töltötte...


2010. dec. 25. 16:13
 1/9 anonim ***** válasza:

mivel próbálkoztatok eddig?

meleg langyos vizet igyon

vagy/és aszaltszilvát, szilvalekvárt egyen

vagy/és simogassa a hasát az óramutatóval megegyezően, ez serkentőleg hat a belekre.

figyeljen oda a táplálkozására, sok rostban gazdag ételt egyen, gyümölcs, zöldség

2010. dec. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

szed terhesvitamint? milyet? mert van akinél az elevit okoz ilyet, érdemes lenne egy másikfajtát kipróbálni.

sok folyadékot igyon.

2010. dec. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem kimondottan az Elevit okozhatja, hanem a benne levő vas. Vasat pedig minden terhesvitamin tartalmaz. Én 2-3 naponta szedtem, így helyreállt a szorulásos problémám is.
2010. dec. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
igen valóban a benne lévő vas okozza. csak az elevitben dupla annyi van mint pl. a gravidában. ezért gondoltam, hogy talán ez is közrejátszhat, ha ilyet szed. vagy tényleg 2-3 naponta szedi csak, vagy vált.
2010. dec. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%
Elég gusztustalan lenne ha nagywc közben beülnél hozzá simogatni.Egyébként a 2-3 nap még nem számít szorulásnak sokan szoktak csak ennyiszer.
2010. dec. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Én épp 12 hetes terhes voltam, amikor elájultam a klotyón fent említett okokból. Kimondottan jól esett, hogy amíg nem bírtam felkelni, a férjem simogatta a fejemet, masszírozta a hátamat. Nyilván gusztus kérdése, de nekem fontos volt, hogy "ott" is számíthatok rá.


Egyébként a kérdésre válaszolva, semmiképp se erőlködjön, a Laevolac szirupot és az aszaltszilva-levet ajánlom, ha így sem megy, kérdezzetek megy egy patikust,nekem mindig ők szoktak segíteni.

2010. dec. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha már tényleg mindent kipróbált és semmi nem segített (sok gyümölcs, szilva, sok folyadék), akkor lehet kapni Primbiotic gélt.Drága!Hátha segítene.
2010. dec. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Fodrászom a házi lenmagra esküszik. Ő ebéd előtt tett a tálba egy púpozott evőkanálnyit, felöntötte annyi vízzel, h ellepje. Meg kell várni h megduzzadjon, beszívja a vizet. azt mondta h nem túl szép látvány, mivel ez olajos mag. ebéd előtt eszi meg (de lehet minden étkezés előtt), és azt mondta h azóta sima ügy.....szerintem érdemes kipróbálni.
2010. dec. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Csak a lenmaggal egy idő után elég nagy problémák adódhatnak. A lenmag egy része amikor "leér" a belekbe, nem mind jön ki végtermékként, hanem lerakódik a bélbolyhok közé, így később nagyon nagy görcsöket tudnak okozni, és végül még bélelzáródás is kialakulhat. Így én pékként a lenmagos termékek fogyasztását is heti 1-2 alkalommal javaslom, az maradéktalanul kiürül a szervezetből, de túlzásokba nem szabad esni. Viszont lehet kapni olyat, hogy lenmagolaj, az hatásos erre a célra, mármint a székrekedésre.
2010. dec. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!