Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20hetesen érdemes elkezdeni...

20hetesen érdemes elkezdeni vásárolni a babának? Én még nem nagyon vettem semmit, mert azt mondják, hogy még korai. Ti hogy vagytok vele?

Figyelt kérdés
2009. jan. 25. 08:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem 18. heti ultrahangon mondták meg hogy kislány, akkor vettem meg neki az első kis ruhácskát, s onnéttól kezdve minden héten valamit. Így sokkal könyebb volt, mert nem egyszerre kellett kiadni a pénzt, hanem szépen lassan, + még ott vannak a nagyobb dolgok. Körül kell nézni mi hol mennyi, milyet szeretnél, mert sokat lehet spórolni ha körülnézel előtte. A bababútort a 6.hónapban vettük meg, babakocsit a 7.hónapban, s most a 8. hónapra már csak a kád, kádállvány, cumisüveg, sterilizáló, féső, olló, szivacs, sterilizáló, szoptatós melltartó, kórházba pizsama, nekem tisztálkodási dolgok,stb. s csak ezekre a "kacatokra" elment 60.000.- ft. Szóval jobb hamarabb elkezdeni a dolgok beszerzését, s az utolsó hónapban elég lessz otthon rendezkedni, mosni vasalni, s nem biztos hogy akkor már olyan aktív leszel mint még most! Akkor lesz igazán teher, mikor fél óra vasalás után bevizesedik az ember lába, kimozdulni nincs kedv, mert semmibe nem fér bele az ember,s elfárad 15 perc séta után.

35 hetes kismami

2009. jan. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia! Én 22 hetes vagyok, és 2 napja megvettük a babakocsit. Nem akarok mindent az utolsó pillanatra hagyni, mert a végén már nem lesz olyan egyszerű közlekedni. Ráadásul ha most jó árban van valami, azt hagyjam ki valami babona miatt? Dehogy! Ha bajnak kell történnie, az így is, úgy is megtörténik, nem attól függ mikor kezdesz el vásárolni. Szóval hajrá, vásárolj nyugodtan!

Boldog babavárást!

2009. jan. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én 30 hetes voltam mikor nekiálltunk összeszedni a cumóit a gyereknek.Így is még egy csomó ideig csak kerülgettük őket,de nem bírtam tovább várni.

Rucikat nem nagyon vettünk előre,mert nem akartam felesleges dolgokat venni meg kaptunk egy csomó mindent.

2009. jan. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Igazából szerintem sincs korán, mert én 31hetesen kezdtem megvenni a cuccokat, sokat kellet szaladgálni meg sokba is kerültek egyszerre. most 34hetes vagyok ma kezdem kimosni a dolgokat, jövőhéten berakjuk a kiságyat és elrendezem a helyét mindennek, szóval remélem még lesz elég időm!
2009. jan. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én a 26. hétben vagyok de még semmit nem vettem semmit.Kicsit babonás vagyok szal megvárom a a bűvős 7. hónapot.:)De már én is nagyon be vagyok sózva.:)))
2009. jan. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 23 hetes vagyok és már mi is neki álltunk a vásárlásnak mert ha a végére hagynám akkor 1 az hogy nagyon sokba kerülne 2 az hogy nagyon sok mindent kéne megvenni!

Igy jó mert minden honapban veszünk valamit!

Bár mi szerencsések vagyunk mert nem sok mindent kell venni:)! Már nagyon sok mindent kaptunk már csak a babakocsi és a pelenkázo meg ilyen aproságok hiányoznak!

Sztem nyugodtan elkezdhetsz vásárolni:D!

Boldog babavárást!

2009. jan. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én kb.33 hetes voltam,amikor elkezdtem vásárolni!

Mindent érkeztem,36-dik hétre már készen állt a koffer!

Üdv neked!

2009. jan. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szia, én a 12.hét után kezdtem apródonként vásárolni. Nem vagyunk szegénbyek, de mindent egyszerre megvenni a babának sok lett volna. Elöször kezdtük a nagy dolgokkal, babakocsi, kiságy. Amikor választottuk a babakocsit még nem tudtuk a nemét, de zat tudtam, hogy unisexet akarok, hogy későbbb a tesvérének is jó legyen. Holnap leszek 35 hetes de még mindig van mit beszerezni, pedig havonta 10-15-20 ezer körül költöttünk rá.
2009. jan. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia, ez nézőpont kérdése. Szerintem egyáltalán nem korai. Én nem nagyon bírtam várni, így az első ruhácskát 12 hetesen vettem meg, amikor megtudtam hogy minden rendben. Ezután minden hónapban veszegettünk valamit, amit épp akcióztak. Hol babakocsi, hol bababútor. A szőnyeg volt az utolsó és most elmondhatom, hogy a 36. hétre teljesen készen lett a babaszoba. Már csak a bőröndömet kellne összarakni, és jöhet a baba :)


Boldog baba várást.

36 hetes kismama

2009. jan. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az első zoknit már nem is tudom mikor vettem ,de a 16. héttől apránként veszünk mindent, minden hónapban vagy héten.Még van apróság is hátra, berendezés, díszítés, nagyobb dolgok is.Elképzelés viszont van hogy hol mi mennyiért milyen.Úgyhogy célirányosan megyünk meg ha látunk valahol valamit akkor megvesszük.Szóval mindenki akkor áll neki amikor jónak látja, ha te nem érzed korainak akkor nem korai és egyébként a babona az csak egy hülyeség szerintem.27 hetes
2009. jan. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!