Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen miért nem ajánlott...

Terhesen miért nem ajánlott termálvizbe menni? Van valami időhatár? Mondjuk ha hetente 30 percet töltök benne, az is árt? Nem forró,35 fokos víz.

Figyelt kérdés
2010. dec. 28. 17:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Függ a termálvíz összetételétől is. A fürdőkben ki van írva, hogy egyszerre mennyi az az idő amit ajánlott a vízben tölteni, ez általában 20 perc szokott lenni. Terhesen azért nem jó fürdőbe menni, nehogy elkapj valami csúnyaságot alulról!!!
2010. dec. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés:

2 hét múlva megyünk "nyaralni" a családommal Bogácsra, ahol termálfürdő van. (Kénes vízzel.) Abban az időben a töltöm a 28. heti terhességemet. Kérdésem, hogy fürödhetek-e?


Válasz:

Egyszerű válasz: nem javaslom. A víz pontos összetételét ugyan nem ismerem, de a meleg termálvizet ebben a korban már nem ajánljuk. A ként pláne nem.

Főleg azért sem, mert a termálvizek szinte biztosan fertőzöttek és a méhszáj ekkor már nem teljesen zárt (ha az orvosa zártnak nyilvánítja, az szülészeti szempontból korrekt, a valóságban nagyságrendekkel nagyobb a fertőzésveszély ebben a korban).

Dr. Nagy László

2010. dec. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy rokonom, aki iszappakolás miatt vetélt el, már nagy volt a baba, és halva szülte meg otthon.. Nem tudom alapból persze mindenkire máshogy hat, de én vérnyomásom ha terhes vagyok mindig rettentően alacsony, eszembe se jut még otthon se beülni a fürdőkádba, mert biztos,hogy nem tudnék kimászni belőle. De, ez én vagyok. Utána kell olvasni, hogy az adott víz javasolt-e kismamának vagy se. Legtöbb gyógyfürdőt fel lehet telefonon is hívni esetleg, és akkor ott biztosan tudnak felvilágosítást adni
2010. dec. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem a hőmérséklettel van a gond, hanem a víz összetételével. Ha nem termál v gyógyvíz, csak sima meleg víz, akkor mehetsz. :)A legtöbb standon, fürdőben van "sima meleg" víz is, vagy még mindig ott az uszoda, ha úszni szeretnél.
2010. dec. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

igazából egyetlen medence van, ami szóba kerül, mégpedig az, amelyikben a kisfiam babaúszik. Különleges módon tisztított medence, így „csúnyaságot”, ahogy valaki írta nem hiszem, hogy elkapnék.

Majd megkérdem az úszásoktatótól, hogy más anyuka terhesen bement-e a vízbe a babájával, és majd megírom, hogy ő mit mondott.

2010. dec. 28. 18:45
 6/7 TKI Ibolya ***** válasza:

Termál vízben egyáltalán nem szabad kismamának úszni, sőt igazándiból babának sem.Anyukánál vetélést okozhat a babának meg a szívét terheli meg.Nekem külön felhívta a nőgyógyászom a figyelmemet,hogy termál vízben ne fürödjek.A gondos tisztítás ellenére is kaphat fertőzést az anyuka.


29 hkm

2010. dec. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem a dokim azt mondta, hogy az utolsó 3 hónapban még a sima meleg vizes medencét és az otthoni fürdőkádas pancsikolást is hanyagoljam, mert a meleg víz ellazítja a méh izomzatát és koraszüléshez vezethet. Ezért is alkalmazzák sok helyen szüléskor a meleg vizes medencét, mert segít az ellazulásban és a tágulásban.
2010. dec. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!