Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek Streptococcust tenyészt...

Akinek Streptococcust tenyésztettek ki a kenetből, egészséges volt a baba születés után? Elvileg kapok szüléskor antibiotikumot, de nagyon féltem a picit.

Figyelt kérdés
2008. nov. 7. 16:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

szia,


Ne izgulj, azért adják az antibiotikumot, hogy ne kaphassa el a pici.

Ha nem adnák akkor nyelné be rögtön a szülőcsatornában.

2008. nov. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!

És előre köszönöm mindenkinek, aki válaszol, mert lehet, hogy csak hétfőn tudok ismét bejelentkezni (esetleg vasárnap). Szóval előre is köszönöm!

2008. nov. 7. 17:02
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Nekem kimutatták a 36 hetes kenetvételből. Szülés közben megkaptam az antibiotikumot, majd a kislányom 3 napos korában kimutatták nála a fertőzést. Kapott antibiotikumot, de sajnos csak 10 napos korában jöhettünk haza.

Üdv, 15 hetes kislány anyukája

2008. nov. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta a doki bácsi, meg a szülésznő, hogy éppen azért veszik le ilyenkor ezt a kenetet, mert ha jelen van a Streptococcus, akkor a gyerkőcöt tudják rögtön gyógyszerezni az első naptól kezdve, és így nem lesz baj. Még azt is mondta a doki, hogy aggódalomra semmi ok, hiszen tudják kezelni.
2008. nov. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is kaptam antibiotikumot a szüléskor mert nekem is volt streptococcus. Szerencsére az én lányom nem kapta el a fertőzést a szüléskor. Ne aggódj, nálatok is minden rendben lesz! Csak indulj be hamar a kórházba, hogy legyen idő hogy beadják! ( min.4 órával a szülés előtt kell kapni 2x)

Minden jót!

2008. nov. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2008. nov. 9. 07:15
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia ! Nálam is kimutatták, de mivel én császárral szültem, így az infúzióba kaptam meg a szülés előtt 3 órával. Szerencsére semmi baj nem lett, a kicsi nem kapta el a fertőzést.
2008. nov. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2008. nov. 9. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!