Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5,9 és 8,5-ös cukorral a...

5,9 és 8,5-ös cukorral a védőnő szerint cukorbeteg vagyok, orvost nem érem el, szerintetek is rossz eredmény? 30 hetes kismama

Figyelt kérdés
2011. jan. 3. 11:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

nem egy fényes eredmény, de én még nem mondanám cukorbetegségnek ( de az a mérvadó amit az orvos mond, mert én nem vagyok az)

val.szeg szigorú szénhidrát diétát kell tartanod.

2011. jan. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
14%
6-ig normális a cukor.8,5-ös már egy kicsit magas, de diétával még rendbetehető.
2011. jan. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Valószínű diétáznod kell majd és a cukorgondozóba járnod.Nekem az orvosom terhelés előtt mondta, hogy az éhgyomri 5-nél, a terhelt 8-nál jó lenne, ha nem lenne magasabb.
2011. jan. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Kérj beutalót a háziorvostól éhomi és terheléses laborra, valamint a cukorgondozóba. A magas vércukorszint lepényi elégtelenséget okozhat. Lehet, hogy csak szigorú diétára fognak, de az is lehet, hogy a terhesség végéig inzulinos leszel, aztán meg szépen elfelejtheted az egészet. Nem mindenhol kezelik egyformán a kérdést, nálunk erre az értékre már inzulin jár, de hidd el, nem vészes a dolog.

Gyakorló cukros anyuka

2011. jan. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy mennyire megoszlanak a vélemények még szakemberek között is.

Hasonló cipőben járok, az én eredményem 8,2 lett. A nődokim tovább küldött dietetikushoz, de én sem érem el őket.

A védőnő azt mondta nekem, hogy ez nem is olyan vészes eredmény, lehet, ha két hét diéta után mérnénk, már normális lenne.... Addig kerüljem a cukrot, fehér lisztet, fehér kenyeret, krumplit, a nagy szénhidrát tartalmú gyümölcsöket.

Igyekszem odafigyelni a szénhidrátbevitelre, közben meg elérni a diabetológiát, jó lenne ha már valaki konkrét dolgot is tudna mondani ezzel kapcsolatban.

Egyébként azt olvastam valahol, hogy 8 fölött még csak inzulinzavar, 11 fölött cukorbetegség, és akkor kell inzulinpótlás. De látod, valahol már 8 körül is azt adnak.

Egyébként melyik orvost nem éred el?

2011. jan. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

11:51 vagyok. Ezt az értéket valóban csökkent cukortoleranciának hívják, de nem terhesség alatt. Ha te kevés inzulint termelsz, a baba fogja helyetted termelni, születése után pedig ez többletet eredményez, és neki nagyon leesik a cukra.

Amúgy amíg eléritek a dokit, néhány hasznos tanács.

180g-os diéta, 6 felé elosztva. Reggelire 30g, tízóraira 20g, ebédre 50g, uzsira 20g, vacsorára 40g, pótvacsira 20g szénhidrát. Első étkezés legkésőbb reggel 8-kor. Délelőtt 10-ig kerülni a tejcukrot és a gyümölcscukrot, de ezt nagyon komolyan. Fehér liszt helyett teljes kiőrlésű élelmiszerek.

Persze ez a diéta nem szentírás, lehet, hogy nektek kicsit másként állítják be, de nem ártotok vele, amíg orvoshoz juttok, sőt...

2011. jan. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Újra 11.51.

A védőnőnek meg annyit, hogy a terhességi cukor diétától nem múlik el, csak diétával karbantartható. Ha két hét után jó eredményt mérsz, és újra rendesen eszel, újra felugrik.

2011. jan. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Nekem a 16. heti terheléses 7,4 lett, ez már figyelmeztető jel volt, a 26. heti meg 7.9

A 7,9 terhességi cukorbetgségnek számítiott, a 30. héttől 200 grammos CH diátén voltam, dietetikushoz ill. 6 hetente vér és vizeletvizsgálatra jártam.


Én nem értem, náluk a kórházban egyből dietetikushoz küldtek, külön foglakoztak a cukrossokal a laborban.

A nőgyógyászom tudott róla, de nem ő felügyelt rám, hanem szakember.

2011. jan. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a sok véleményt és tapasztalatot. A nőgyógyászomat nem érem el , azóta sem, de a diabetológiára sikerült bejelentkeznem holnapra.(Pécs)Talán akkor majd többet tudok. Amúgy kb. 1,5 hónapja volt már cukorterhelésem (5,6 és 7,2), de akkor nem adtak glükózszirupot, így az orvos szerint nem mérvadó az eredmény. Hát, izgulok kicsit, de holnap már többet tudok. A diéta meg bizonyára használni fog, sajnos, amúgy is eléggé édesszájú vagyok.
2011. jan. 3. 12:50
 10/22 A kérdező kommentje:
Ja és szerintetek számít, hogy honnan veszik a vért? Most mindkétszer az ujjamból vettek, mert nem találták el a vénámat, az előző terhességemnél 2 éve viszont vénából. Mondjuk, akkor teljesen normális volt az eredmény.
2011. jan. 3. 12:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!