Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit gondoltok art a babanak...

Mit gondoltok art a babanak 38. hetben az antibiotikum (doki irta) CEFALEXIN 500mg? Szedtetek tiis valamit? Nyugtassatok meg

Figyelt kérdés
2011. jan. 3. 12:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne aggodj, nem art neki, mar nagy a babad, nekem a 23. heten kellett szednem 2 hetig, de semmi baj nem lett.
2011. jan. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem is kellett szedni a 38. héten makacs hüvely gomba ellen nagyon erős antibiotikumot. Én kértem az orvostól, mert már annyira el voltam fertőződve, hogy tán szülni sem tudtam volna. Az orvosom nem szívesen írta föl, mert szerinte nem túl szerencsés már közvetlen a szülés előtt antibiotikumot szedni, mert szerinte nagyon csökkenti a magzat immunrendszerét a születés után. Hát semmi baja nem volt. Makk egészséges 2 éves kisfiam van azóta. Szerintem mérlegelni kell, hogy mekkora a baj, tehát arra gondolok, hogy biztos szükség van-e a gyógyszerre. Ha igen, akkor meg hajrá, jobb úgy neked is és a babának is ha meggyógyulsz!
2011. jan. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Gomba ellen nem írhattak föl antibiotikumot, nem hat ellene. Max. valami bakteriális fertőzés ellen írhatták föl, ha valóban antibiotikum volt. Ha meg gombád volt, akkor gombaellenes szert írhattak föl, de semmiképp sem antibiotikum... A gombaellenes szerek annyira nem veszélyesek, persze, ha nem szájon át veszed be őket, azt erősen nem ajánlott terhesség alatt, de helyi kezelésre nyugodtan lehet. Így van ez az antibiotikummal is, hely kezelésre még kiírják általában, de szájon át a legtöbb orvos nagyon nem szereti kiírni, mert nem szabad. Persze, ha nagyobb a baj, mint ami az antibiotikum szedésétől kialakulhatna, akkor mérlegelnek és van, hogy kiírják. Orvostól és a helyzettől függ.

Egyébként semmiképp nem jó az antibiotikum, de ha komoly a betegség vagy fertőzés, akkor jobb, ha beszeded. Ha bízol az orvosodban, akkor meg pláne ne aggódj.

2011. jan. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem árt a babádnak, nyugodtan szedd be, amit az orvos felír, Ő tudja mi a dolga, ne kételkedj a szaktudásában!
2011. jan. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!